Jakie tematy ludzie zgłaszali do TVN Uwaga?

W czwartek przez dwie godziny dokumentaliści z programu TVN Uwaga! wysłuchiwali propozycji tematów. Te dostarczali im mieszkańcy Ostrowa Wielkopolskiego i regionu.

Kilkuosobowa grupa przyjechała z Kalisza wraz z małą Jagódką, która jest jednym z około 50 dzieci cierpiących na SMA. Koszt leczenia to 9 milionów złotych, a uzbierano dopiero połowę potrzebnej kwoty. Osoby chcące pomóc, mogą dołączyć do grupy gdzie prowadzone są licytacje.

https://www.facebook.com/groups/4207633399272017

Dwoje nastolatków zgłosiło swoje uwagi do systemu nauczania. Ich zdaniem jest on niewłaściwy i powinien zostać zreformowany. Ponadto jedna z mieszkanek opowiedziała jak zarządca kamienicy przy ulicy Kaliskiej zamurował przewód kominowy, co uniemożliwia tradycyjnie ogrzewanie lokalu.

Szereg osób prezentowało tematy i spory związane z MZGM. Jeden z młodych mężczyzn ubolewał, że nie dostał socjalnego mieszkania, a jego kolega już ma. Ostrowianin nie spłacił jeszcze wszystkich rat wynikających z podpisanego porozumienia ze spółką.

Podszedł również mężczyzna, który opowiedział o poświadczaniu nieprawdy w dokumentach dotyczących hodowli trzody chlewnej i wyłudzaniu pieniędzy z jednej z instytucji. Temat ma dotyczyć rolników z powiatu ostrowskiego.

Inny ostrowianin opowiedział, że mieszka samotnie. Jest inwalidą i czy ktoś jest mu w stanie pomóc w codziennym życiu. Mężczyzna został poinformowany o możliwości udania się do MOPS, gdzie uzyska szczegółowe informacje nt. form wsparcia.

Każdy kto nie mógł dotrzeć, a ma ciekawy temat, może skontaktować się z redakcją:
https://uwaga.tvn.pl/kontakt

CZYTAJ  Oferty pracy - styczeń 2023 - cz. 3

43 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
zebra
9 miesięcy temu

A zgłosił ktoś aby się zamknęli?

Białymurzyn
9 miesięcy temu

To zdecydujcie pomagacie polskim dzieciom czy nachodzcom? Moim zdaniem niech zostanie jak było, dla polskich dzieci nakrętki a dla „nowej elity” gotówka z naszych podatków.

Olek
9 miesięcy temu

Tvn tylko propaganda przeciw rzadzacym

Inna
9 miesięcy temu

Dziwny kraj i dziwni ludzie .
Banda kolesi przy żłobie okrada wszystkich pracujących perfekt.Ten Morawiecki ,glapinski kaczka …itp…ot elity biznesu !!!!,wszyscy patrzą i się uczą jak kraść tylko chwile refleksji co nas czeka?
Żenada szczęśliwi co odeszli.
A tym starym co jeszcze żyją po co choroby wymyślać ochronę życia itp.to nie działa eutanazja zabroniona to jak będą biedni sami pozdychaja …

Donald
odpowiada  Inna
9 miesięcy temu

Tylko zdrowia życzę

Kkk
9 miesięcy temu

Ta kobita z Kaliskiej co się skarży na przewody kominowe niech sobie postawi komin… Od 15 lat nie płaci za najmowany lokal… Mieszka za free o stęka… Niech się przeprowadzi do brata kamienice obok… Pewnie brat powiedział Nie no szkoda nerwów na nia

do Kkk
odpowiada  Kkk
9 miesięcy temu

Ta kobieta z Kaliskiej płaci łgarzu za lokal poza okresem grzewczym, bo oszust właściciel uniemożliwia jej ogrzewanie mieszkania. Zamurowany komin i dziadowska instalacja elektryczna uniemożliwiają palenie w piecu czy włączenie ogrzewania elektrycznego. A właściciel walącej się kamienicy wymyśla kombinacje jak ściągać kasę nic nie robiąc. Np przekazując kamienicę powołanej w Warszawie spółce. Zadziwia niemoc organów państwa poczynając od nadzoru budowlanego na prokuraturze kończąc. O gdyby ta kamienica należała do kogoś z opozycji, już pewnie by siedział. Człowiek, który ma więcej długów niż włosów na głowie. Ale jak widać ma kolesiów, którzy gotowi łgać publicznie, ścigać starą, biedną kobietę. A jeśli jak piszesz kobieta nie płaci od 15 lat, to dlaczego nie ma jeszcze wyroku eksmisji? W sądzie nie wiadomo kto by beknął.

vialn
odpowiada  Kkk
9 miesięcy temu

Są nowe przepisy .Elektorat PO …bów wyleci na bruk .

jam
9 miesięcy temu

tvn to piąta kolumna niemiec. Kto ich w ogóle ogląda.

Leon
odpowiada  jam
9 miesięcy temu

A tvpis 1 kolumną putina idioto wesołych świąt

sasquad
odpowiada  jam
9 miesięcy temu

Amerykańska tv piątą kolumną Niemiec powiadasz? Pisowskiego idiotę poznaje się rzeczywiście od razu.

Psych
odpowiada  jam
9 miesięcy temu

Po błędach ortograficznych i stylistycznych widoczny jest miernotyzm matołka .

Ben
9 miesięcy temu

TVN tylko pijar prezentuje

Tw.bolek
9 miesięcy temu

Niech wezmą pod lupę kaliskiego okrąglaka temat pierwsza klasa

żurek
9 miesięcy temu

Kiedy POkażą , jak Michnik całuje Jaruzelskiego , albo Tuska , obejmującego Putina?

Mmmm
odpowiada  żurek
9 miesięcy temu

Albo Karczewskiego ściskającego się z Łukaszenką, albo Mirawieckiego z Salwinim czy z Marie LePen.

Rudzielec
odpowiada  Mmmm
9 miesięcy temu

A ten Mirawiecki to kto?, też był na lotnisku w Smoleńsku jak Tusk z Putinem z uśmiechem na twarzy przybijali żółwika?

Mmmm
odpowiada  Rudzielec
9 miesięcy temu

To ten dureń , który łże jak pies i ściskał się z przyjaciółką Putina, która jego podobiznę z dumą nosiła na koszulce i to ten który ściskał się z Salwinim, którego zresztą pogonił z Polski prezydent Przemyśla. Dotarło!!!

Rudzielec
odpowiada  Mmmm
9 miesięcy temu

Nie dotarło , nie potrafisz nawet prawidłowo nazwiska napisać, ale co można wymagać od kogoś takiego co ma braki w podstawowym wykształceniu

Mmmm
odpowiada  Rudzielec
9 miesięcy temu

Nazwisko rzeczywiście przekręcone, bo nie zawsze sprawdzam czy wszystko jest prawidłowo napisane. Jeśli nie wiesz o kogo chodzi, to napiszę prościej, to łgarz z długim nosem, pseudonim Pinokio, jest niestety premierem polskiego rządu. Ale czego ja spodziewam się po kimś kto nie rozumie prostej wypowiedzi, ktoś kto skończył podstawówkę z pewnością by zrozumiał.

chętny na szparagi.
odpowiada  Mmmm
9 miesięcy temu

A co ma Salwini, Maria LePen , czy nawet Łukaszenko , do zapewnienia Putinowi pieniędzy na zbrojenia i bandycki atak na Ukrainę . Merkel z Tuskiem ścigali się , kto pierwszy uściśnie Putina.

sasquad
odpowiada  chętny na szparagi.
9 miesięcy temu

Przecież to za rządów Łgawrowieckiego i ruskiej agentury PiS Polska kupiła od Putina najwięcej ropy i węgla.

Mmmm
odpowiada  chętny na szparagi.
9 miesięcy temu

Nie będę tobie tego tłumaczyć, bo po wypowiedzi widzę ,że to kopanie się z koniem.

chętny na szparagi.
odpowiada  żurek
9 miesięcy temu

To Michnik z Jaruzelskim reprezentowali LGBT?

Aneta
9 miesięcy temu

Mam nadzieję, że znajdzie się ktoś to będzie mógł pomoc Jagódce w uzbierabiu kwoty na najdroższy lek świata ❤❤❤

Ostrowianin
odpowiada  Aneta
9 miesięcy temu

Ile takich zbiórek było i pieniądze stracone a leczenie nie pomogło

Lividium
odpowiada  Ostrowianin
9 miesięcy temu

Nigdy gdy jest cień nadziei nic nie jest stracone

Mieszko
odpowiada  Lividium
9 miesięcy temu

Ludzkie życie warte jest ponad wszystko . Kasia dzielnie walczy o Jagódke i pewnie ktoś to dostrzeże . Gdyby nie śmieszny rząd który nie widzi problemu zwykłych ludzi to pewnie nie jedno życie było by uratowane . Dzięki TVN niektóre brudy są pokazane ale to tylko kropla . Gdybyśmy nie mieli wolnych mediów to przypuszczam że dalej byśmy żyli jak rusłany .

Kalisz
odpowiada  Mieszko
9 miesięcy temu

Na zrzutkę.pl trzeba się wpisać,coś zawsze uzbierają.Tam to nawet zamożni ludzie proszą o pomoc -i to jest nie ferro.A Jagoda widać pilnie potrzebuje pomocy.Pozdrawiam.

Breko
odpowiada  Mieszko
9 miesięcy temu

Co ty człowieku chcesz od tego rządu? Może ciebie wybrać byś się sprawdził.tusk wszystko sprzedawał bo nie rentowne ( wiadomo ten rząd wszystkim nie dochodzi też się potykają ale !!!

Rbnj
odpowiada  Breko
9 miesięcy temu

Oj potykają się, potykają kosztem społeczeństwa bo za wszystkie potknięcia winę ponosi Tusk,Unią Europejską,ta paskudna opozycja,covid,Łukaszenka i Putin

Mama Jagódki
odpowiada  Ostrowianin
9 miesięcy temu

Pamiętajcie że czytamy to również my rodzice i wiemy jakie skutki przynosi leczenie jako mama Jagódki wiem o co walczę a przede wszystkim o kogo Jagodke

Rbnj
odpowiada  Ostrowianin
9 miesięcy temu

Najlepiej pieniądze przekazać Mejzie,on potrafi wyleczyć Was ale z pieniedzy,przecież to taki prawy czlowieczek gotów każdemu pomóc a w szczególności tronowi.

Bożena
odpowiada  Aneta
9 miesięcy temu

Zgadzam się z Tobą a czas ma tu kluczowe znaczenie. Leczenie potrzebne jest już teraz żeby Jagódka wyzdrowiala. Trzymam kciuki ❤️❤️❤️

43
0
Napisz co o tym sądziszx