Jakie tematy ludzie zgłaszali do TVN Uwaga?

Udostępnij
Tweet

W czwartek przez dwie godziny dokumentaliści z programu TVN Uwaga! wysłuchiwali propozycji tematów. Te dostarczali im mieszkańcy Ostrowa Wielkopolskiego i regionu.

Kilkuosobowa grupa przyjechała z Kalisza wraz z małą Jagódką, która jest jednym z około 50 dzieci cierpiących na SMA. Koszt leczenia to 9 milionów złotych, a uzbierano dopiero połowę potrzebnej kwoty. Osoby chcące pomóc, mogą dołączyć do grupy gdzie prowadzone są licytacje.

https://www.facebook.com/groups/4207633399272017

Dwoje nastolatków zgłosiło swoje uwagi do systemu nauczania. Ich zdaniem jest on niewłaściwy i powinien zostać zreformowany. Ponadto jedna z mieszkanek opowiedziała jak zarządca kamienicy przy ulicy Kaliskiej zamurował przewód kominowy, co uniemożliwia tradycyjnie ogrzewanie lokalu.

Szereg osób prezentowało tematy i spory związane z MZGM. Jeden z młodych mężczyzn ubolewał, że nie dostał socjalnego mieszkania, a jego kolega już ma. Ostrowianin nie spłacił jeszcze wszystkich rat wynikających z podpisanego porozumienia ze spółką.

Podszedł również mężczyzna, który opowiedział o poświadczaniu nieprawdy w dokumentach dotyczących hodowli trzody chlewnej i wyłudzaniu pieniędzy z jednej z instytucji. Temat ma dotyczyć rolników z powiatu ostrowskiego.

Inny ostrowianin opowiedział, że mieszka samotnie. Jest inwalidą i czy ktoś jest mu w stanie pomóc w codziennym życiu. Mężczyzna został poinformowany o możliwości udania się do MOPS, gdzie uzyska szczegółowe informacje nt. form wsparcia.

Każdy kto nie mógł dotrzeć, a ma ciekawy temat, może skontaktować się z redakcją:
https://uwaga.tvn.pl/kontakt

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Szokujące informacje nt. 19-latki, która szła z noworodkiem
Subskrybuj
Powiadom o

43 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
zebra
1 rok temu

A zgłosił ktoś aby się zamknęli?

Białymurzyn
1 rok temu

To zdecydujcie pomagacie polskim dzieciom czy nachodzcom? Moim zdaniem niech zostanie jak było, dla polskich dzieci nakrętki a dla „nowej elity” gotówka z naszych podatków.

Olek
1 rok temu

Tvn tylko propaganda przeciw rzadzacym

43
0
Napisz co o tym sądziszx