Uchodźcy posadzili drzewa w wyjątkowym miejscu (ZDJĘCIA)

Piękne magnolie zdobią już nasze miasto. Ogród Magnoliowy to gest naszych ukraińskich przyjaciół dla ostrowian, którzy w tak trudnym czasie okazali im pomoc, troskę i solidarność. Dziś razem posadziliśmy 30 pięknych drzew.

Inicjatorką akcji była Wiktoria Poluchowicz. To Ukrainka, która – jak sama podkreśla – od lat jest ostrowianką. Po wybuchu wojny, dom w naszym mieście znalazło wiele ukraińskich sióstr i braci. Wiktorio, ogromnie dziękuję za ten piękny gest. Dziękuję Tobie, Twojej rodzinie i przyjaciołom. Dziękuję wszystkim, którzy byli dziś z nami.

Życzę naszym ukraińskim przyjaciołom oraz nam wszystkim, odwagi i nadziei, że wojna się skończy, a Ukraina będzie piękną i ważną częścią zjednoczonej Europy. Powtórzę to, co powiedziała dziś Wiktoria – wojna minie, a drzewa pozostaną.

POLECANE NEWSY
52 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Kierowca bombowca
2 miesięcy temu

Ukraińcy to nie są nasi przyjaciele. Zawsze będą naszymi wrogami. Historia to pokazuje.

August Sabbe
2 miesięcy temu

Wobec tego co dzieje się na Ukrainie, czyli ludobójstwa, tortur, mordowania dzieci, gwałcenia niemowląt i popisywania się tym w nagraniach umieszczonych w sieci, odrąbywania rąk starcom, strzałów w tył głowy, bomb fosforowych i kasetowych, PROWADZENIE dyskusji o Wołyniu i możliwościach wyjaśnienia wszystkich bolesnych kwestii z tym związanych, to JAWNE wpisywanie się w propagandową narrację Moskwy.
Jeśli nie mamy zamiaru wskazać sprawców i sprawdzić jaki był ich los, bo raczej już nie żyją, podnoszenie kwestii Wołynia w czasie kiedy na Ukrainie dokonują się okrucieństwa na skalę w powojennej historii niespotykaną, jest tylko i wyłącznie próbą lansowania odpowiedzialności zbiorowej. To zaś oznacza zrównanie dzisiejszych ofiar z tamtymi zbrodniarzami. I tyle.

XD
odpowiada  August Sabbe
2 miesięcy temu

Wyłącz TV

Poo Tin
odpowiada  XD
2 miesięcy temu

Zejdź z neta

Tylko Niemcy ponad wszystko
2 miesięcy temu

W Polsce nie było wojny a od 2004 roku wyjechało 2,5 miliona ludzi do pracy za granicę jak to możliwe??? W Polsce nie trzeba nawet wojny wystarczy mały debil pisowski który zarzadza tym śmiesznym krajem co żebrze od podatnika holenderskiego,francuskiego czy hiszpańskiego dotacje i dopłaty bo sam by bez tego nic nie zrobił….. taka jest prawda ale zaraz wybory może wygra Le Pen i się wszystko skończy cała UE skąd Polaczki weźmiecie na to wszystko pieniądze ????

August Sabbe
odpowiada  Tylko Niemcy ponad wszystko
2 miesięcy temu

Masz aspiracje na Niemca? To spadaj stąd folksdojczu. Wszystkie dane wskazują, że obecnie nawet na zero nie jesteśmy z UE a 2,5 mln Polaków wyjechało jako tania siła robocza przez rządzącą postkomunę, dzieci i wnuki przywiezionych tu w teczkach enkawudzistów. Skąd Schredery, Bungibungi, wezmą kasę jak Putler padnie? Kiedyś AK takiego debila albo wpierw batożyła, a jak nie było poprawy…

Ala
odpowiada  August Sabbe
2 miesięcy temu

To czemu nie wracają ci co wyjechali za Tuska skoro teraz tutaj taki raj. Mało tego ,że nie wracają to za rządów kaczej dupy z metra ciętej wyjechało jeszcze więcej i jakiś wracać nie myślą. Ciekawe dlaczego? Zgniły zachód im się jednak spodobał.

Ostrowiak szary
2 miesięcy temu

Nie podejmujcie dyskusji. Gdziekolwiek jest artykuł dotyczący uchodźców Ukraińców wojny pojawia się wysyp komentarzy mających obrazić i nakręcić dyskusję. Niektóre zresztą tak prymitywne ze mogą pochodzić tylko z jednego kierunku. Chyba mają jakiś podręcznik komsomolca wg którego piszą.

Karol
2 miesięcy temu

P
W 2014 r. władze Ukrainy zabronily mniejszościom narodowym Polakom, Rosjanom, Węgrom… używania ich ojczystych języków, pozamykano ich szkoły. Oni tam żyją od pokoleń.Lwów też był polski. Podczas Ii wojny światowej Niemcy zrobili w Polsce to samo. Do Mińska w 2014 i 2015 r.w celu podpisania porozumienia między Rosją a Ukrainą została zaproszona kanclerz Niemiec Merkel i prezydent Francji Holland.
Polska została zignorowana.

Karol
2 miesięcy temu

Blisko magnolii buduje się Prokuratura.
Magnolie umilą im ciężką pracę.

Zajączek
2 miesięcy temu

Nawaleni kibice ekstraligii je popalą

Xxl
2 miesięcy temu

Gdzie te drzewka sadzono ulica, park?

Pan Mariusz
2 miesięcy temu

To nie są uchodźcy tylko przesiedleńcy – zresztą na sejm gov pl w dokumentach które są do wglądu dla zwykłego kowalskiego używane jest określenie PRZESIEDLEŃCY.
A i na pewno to nie są nasi bracia i siostry.

Poo Tin
odpowiada  Pan Mariusz
2 miesięcy temu

Kiedy facebook wjedzie za mocno

Ok
2 miesięcy temu

Dobrze przynajmniej będę wiedział gdzie z psem przychodził żeby do odlał, zresztą koło kiblów to dobre miejsce

Ania
odpowiada  Ok
2 miesięcy temu

Dureń, cham, prostak??? …trzy w jednym. Tragedia.!!!!

52
0
Napisz co o tym sądziszx