Uchodźcy posadzili drzewa w wyjątkowym miejscu (ZDJĘCIA)

Udostępnij
Tweet

Piękne magnolie zdobią już nasze miasto. Ogród Magnoliowy to gest naszych ukraińskich przyjaciół dla ostrowian, którzy w tak trudnym czasie okazali im pomoc, troskę i solidarność. Dziś razem posadziliśmy 30 pięknych drzew.

Inicjatorką akcji była Wiktoria Poluchowicz. To Ukrainka, która – jak sama podkreśla – od lat jest ostrowianką. Po wybuchu wojny, dom w naszym mieście znalazło wiele ukraińskich sióstr i braci. Wiktorio, ogromnie dziękuję za ten piękny gest. Dziękuję Tobie, Twojej rodzinie i przyjaciołom. Dziękuję wszystkim, którzy byli dziś z nami.

Życzę naszym ukraińskim przyjaciołom oraz nam wszystkim, odwagi i nadziei, że wojna się skończy, a Ukraina będzie piękną i ważną częścią zjednoczonej Europy. Powtórzę to, co powiedziała dziś Wiktoria – wojna minie, a drzewa pozostaną.

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
CZYTAJ  Osobówka wbiła się w ciężarówkę. Mężczyzna nie żyje (ZDJĘCIA)
Subskrybuj
Powiadom o
52 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Kierowca bombowca
2 lat temu

Ukraińcy to nie są nasi przyjaciele. Zawsze będą naszymi wrogami. Historia to pokazuje.

August Sabbe
2 lat temu

Wobec tego co dzieje się na Ukrainie, czyli ludobójstwa, tortur, mordowania dzieci, gwałcenia niemowląt i popisywania się tym w nagraniach umieszczonych w sieci, odrąbywania rąk starcom, strzałów w tył głowy, bomb fosforowych i kasetowych, PROWADZENIE dyskusji o Wołyniu i możliwościach wyjaśnienia wszystkich bolesnych kwestii z tym związanych, to JAWNE wpisywanie się w propagandową narrację Moskwy.
Jeśli nie mamy zamiaru wskazać sprawców i sprawdzić jaki był ich los, bo raczej już nie żyją, podnoszenie kwestii Wołynia w czasie kiedy na Ukrainie dokonują się okrucieństwa na skalę w powojennej historii niespotykaną, jest tylko i wyłącznie próbą lansowania odpowiedzialności zbiorowej. To zaś oznacza zrównanie dzisiejszych ofiar z tamtymi zbrodniarzami. I tyle.

XD
odpowiada  August Sabbe
2 lat temu

Wyłącz TV

Poo Tin
odpowiada  XD
2 lat temu

Zejdź z neta

Tylko Niemcy ponad wszystko
2 lat temu

W Polsce nie było wojny a od 2004 roku wyjechało 2,5 miliona ludzi do pracy za granicę jak to możliwe??? W Polsce nie trzeba nawet wojny wystarczy mały debil pisowski który zarzadza tym śmiesznym krajem co żebrze od podatnika holenderskiego,francuskiego czy hiszpańskiego dotacje i dopłaty bo sam by bez tego nic nie zrobił….. taka jest prawda ale zaraz wybory może wygra Le Pen i się wszystko skończy cała UE skąd Polaczki weźmiecie na to wszystko pieniądze ????

August Sabbe
odpowiada  Tylko Niemcy ponad wszystko
2 lat temu

Masz aspiracje na Niemca? To spadaj stąd folksdojczu. Wszystkie dane wskazują, że obecnie nawet na zero nie jesteśmy z UE a 2,5 mln Polaków wyjechało jako tania siła robocza przez rządzącą postkomunę, dzieci i wnuki przywiezionych tu w teczkach enkawudzistów. Skąd Schredery, Bungibungi, wezmą kasę jak Putler padnie? Kiedyś AK takiego debila albo wpierw batożyła, a jak nie było poprawy…

Ala
odpowiada  August Sabbe
2 lat temu

To czemu nie wracają ci co wyjechali za Tuska skoro teraz tutaj taki raj. Mało tego ,że nie wracają to za rządów kaczej dupy z metra ciętej wyjechało jeszcze więcej i jakiś wracać nie myślą. Ciekawe dlaczego? Zgniły zachód im się jednak spodobał.

52
0
Napisz co o tym sądziszx