Nie okiełznał opla corsy?

W ręce krotoszyńskich policjantów wpadł 36-latek, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Pościg jak z filmów akcji zakończył się na pociętym przy drodze drzewie, gdzie mundurowi zatrzymali uciekiniera. Powodem ucieczki był stan nietrzeźwości i…. Teraz mężczyźnie grozi kara nawet do 5 lat więzienia.

5 kwietnia br. policjanci z Zespołu Ruchu Drogowego prowadzili kontrole drogowe na terenie powiatu krotoszyńskiego. Po godzinie 9:15 w Sulmierzycach na ul. Powstańców Wielkopolskich mundurowi zmierzyli prędkość opla, którego kierowca przekroczył dozwoloną prędkość o 16 km/h w obszarze zabudowanym. Policjant przy użyciu tarczy podał kierowcy sygnał do zatrzymania się do kontroli drogowej. Niestety, kierowca nie zatrzymał się i znacznie przyspieszył. Niezwłocznie drogą radiową policjanci powiadomili dyżurnego i ruszyli w pościg używając sygnałów dźwiękowych i błyskowych. Pomimo to w dalszym ciągu kierujący pojazdem nie zatrzymywał się do kontroli.

Uciekinier jechał w kierunku miejscowości Milicz, gdzie nagle skręcił w drogę leśną po czym na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w pozostawione na poboczu pocięte drzewo, kończąc swoja brawurową jazdę. Policjanci natychmiast podbiegli do samochodu i zatrzymali mężczyznę. Kierowcą okazał się 36-letni mieszkaniec Sulmierzyc. Jak się okazało mężczyzna postanowił uciec przed policjantami, ponieważ był nietrzeźwy. W organizmie miał ponad 2 promile alkoholu. Okazało się też, że nie posiada prawo jazdy i w przeszłości był karany za jazdę po pijaku.

Mężczyzna usłyszał zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Odpowie również za niezatrzymania się do kontroli i kierowanie pojazdu bez wymaganych uprawnień.
Grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Wypadł z drogi. Nie udało się go uratować
Subskrybuj
Powiadom o

14 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
DodA
2 lat temu

Ostrowskiej „policji” zwiał by z palcem w d

Wsiowieszcz
2 lat temu

Gdy pan z wioski dostał forse
To od razu kupił Corse.
Auto lubi leśne drogi
Lecz las czasem bywa srogi.
I przed ostrym skrętem w lewo
Zamiast drogi stoi drzewo.
Gdy pan z wioski był pijany
Został przez drzewo pojmany.

brawo poeto !
odpowiada  Wsiowieszcz
2 lat temu

piękny komentarz !

Mgr Andrzej Strzelba
2 lat temu

Nie z Sulmierzyc, tylkoz Tełosi.. To tam gdzie Ratusz ma kółka, żeby mogli go schować przed deszczem🤣

Ladacznica proboszcza
2 lat temu

Byl zdezynfekowany, a to sie liczy.

Ha ha
2 lat temu

Liszewski niezły kwiat Sulmierzyc jestes

AudiRS6
2 lat temu

Brawo, brawo ,brawo POLICJA no w końcu ktoś wam nie spier..lił.

Pracownik z dawnych lat
2 lat temu

Ponieważ był już karany za jazdę po alkoholu i nic to nie nauczyło, to teraz ponieważ wsiadł znowu po wypiciu alkoholu i mógł zabić prawidłowo jadąca rodzinę z małymi dziećmi, na przykład na zakupy to powinien być traktowany jak morderca. I dostać co najmniej 25 lat. Wtedy inni potecjalni mordercy jeżdżący po drogach a jest ich sporo może by się zastanowili czy wsiadać za kierownicę.
Małe kary za jazdę po pijanemu!!!

Borys
odpowiada  Pracownik z dawnych lat
2 lat temu

Niczego by to ich nie nauczyło a więzienia były by przepełnione. Alkoholizm to choroba i alkoholikowi tak nie przegadasz a zwłaszcza debilowi alkoholikowi. Alkohol jest dla mądrych ludzi a nie dla idiotów. Mnie już dawno przestało bawić picie alkoholu. Wolę porządnie sobie podupczyć. 😉

Walo
2 lat temu

Coś za dużo tych ucieczek przed policja ostatnio może lepiej wprowadzić przepis ze gdy kos zacznie uciekać policja ma prawo strzelać bez względu na powód ucieczki i na to czy uciekiniera wystraszy zrani czy zabije to jedynie może nauczyć rozumu i karnosci rozpasanie bydlo

Kierowca busa
2 lat temu

No i co to da nic jeśli nawet sąd nie będzie miał humoru i dostanie te max 5 lat więzienia to za każdy dzień jego odsiadki i utrzymania zapłaci każdy z nas a to wyjdzie nie mała kasa lepiej byczka do obozu pracy lub kamieniolomow na rok dwa no tak ale jesteśmy w Unii i tu byczki się bycza nie pracują

Pinokio
odpowiada  Kierowca busa
2 lat temu

Ciebie dzbanie do kamieniołomów dać za te durne komentarze.

fredek
2 lat temu

Wleciał w te pinki jak dzik w maliny

14
0
Napisz co o tym sądziszx