Będą rozszerzać Strefę Płatnego Parkowania

Żadnego kierowcy nie trzeba przekonywać, że jest problem z parkowaniem w centrum miasta. Utworzona strefa płatnego parkowania na niewiele się zdaje. Najczęściej samochodami stoją – co zrozumiałe – okoliczni mieszkańcy i przedsiębiorcy. Przez brak wolnych miejsc, handel w śródmieściu jest ograniczony. Tymczasem nowego parkingu (choćby kilkupiętrowego) nie będzie, ale władze chcą objąć opłatami kolejne popularne ulice.

Radni kojarzony z lewicą Łukasz Jędrzejak złożył interpelację, w której zapytał o możliwość rozszerzenia strefy płatnego parkowania o ulice Sienkiewicza i Ogrodową. Prezydent Klimek ochoczo odpowiedział, że nie tylko te dwie ulice włączy do strefy, ale również parking koło Urzędu Miejskiego, a także parking po drugiej stronie ulicy Dworcowej (formalnie ulica Towarowa).

Niedługo kierowcy nie chcąc płacić za postój będą musieli parkować daleko poza śródmieściem, co działa na niekorzyść tutejszych przedsiębiorców. Ostatecznie pomysł rozszerzenia strefy trafi pod obrady Rady Miejskiej, ale tam nadal większość ma grupa skupiona wokół prezydent Beaty Klimek.

POLECANE NEWSY
88 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Maniek
2 miesięcy temu

A może by tak biznes ściągnąć do tego umierającego miasta zamiast budować ścieżki rowerowe, place zabaw, jakieś dziwne deptaki – chyba że to są inwestycje strategiczne? WIECIE PO CO JEST TEN MIŚ? no właśnie, zatem nie musicie się obawiać, że ktoś o to zapyta!!!

Maniek
2 miesięcy temu

Czas wymienić – zmienić włodarzy i tych radnych – bez adnych.

Maniek
2 miesięcy temu

Brawo, potrafią tylko nękać mieszkańców nowymi daninami. A może by tak pobudować w centrum np. naziemnych parking? , a nie odbierać kolejne miejsca parkingowe jak np. na Wiosny Ludów!!!

Jua
2 miesięcy temu

To już wiecie czemu kamienice pustoszeją.
Ale mam pomysł można je zburzyć i postawić maszkare jak przy stadionie lub płatne miejsca parkingowe.

Mieszkaniec
2 miesięcy temu

Brak słów miejsc nie ma…na wiosny lodów więcej drzewek niż miejsc zaparkować w mieście to cud ..parking pod fara parking pod ZUS o tak miejsc brak ..najpierw wybudujcie porządne parkingi potem bierzcie opłatę a parking na przeciwko PKP ?? Już władze boli że ludzie co na pociąg idą zostawiają tam auta .niedługo przejście przez rynek na nogach też będzie płatne

xxx
2 miesięcy temu

Rozum stanął na głowie. Zamiast dokładać miejsc parkingowych robi się wazony i parczki a pieniadze sie chce pobierać. Uzasadnienie płatnego parkingu jest tylko brak miejsc. To co trzeba zrobić? Zmaksymalizować ich ilość! Z miejsc wzdłużnych robić ukośne. Dorobić miejsc wzdłuż Postańców wielkopolskich, lub w ogóle wokół parku, wzdłuż leduchowskiego przy centrum itd. Co tam przy farze za drzwka pozadzono czy na wiosny ludów? Kto wpadł na ten genialny pomysł?!

błoto
2 miesięcy temu

A radny Banasiak, zamiast starac sie w swym obwodzie o nowe nawierzchnie ulic, to kolejny rok znowu widać spychacze , co przewalają błoto z jednej strony na druga . Na ulicach bocznych w rejonie ul. Kamiennej, błoto, kurz, dziury to juz norma . W temacie czas na zmiane

Wy chytrusy
2 miesięcy temu

I bardzo dobrze dowalić tym samochodziarzom ile wlezie za te parkometry !!! Stać ich na auto i benzynę to niech będzie ich też stać na parkometr !!!! Jakim trzeba być biedakiem żeby żałować 10-20zł na parkometr?! Wstyd Polusy !!!! Wy to wszystko byście chcieli najlepiej za darmo!!!! Dziady jesteście i tyle , albo co niektórzy żyją jeszcze czasami komuny. Chcieliście ,,Amerykę” to macie ,,Amerykę” i nie płakać mi tutaj , bo ludzie mają gorzej i nie narzekają , a wy za 5 zł to byście się sprzedali albo pozabijali. Wstyd !!!!

Jorgus
odpowiada  Wy chytrusy
2 miesięcy temu

Odezwał się biznesmen pozdrawiam

Konfederata.
2 miesięcy temu

Szukanie pieniędzy za wszelką cenę. Czyli poszerzony podatek o następne sektory miasta. Wniosek, całe to dziadostwo zapakować do wora i wystrzelić na Księżyc.

Obserwatorka
2 miesięcy temu

Ja z innej beczki. Miasto jest tak brudne, pełne śmieci walających się po chodnikach, pełne piachu. Natomiast ostrowskie ulice pełne nierówności, dziura na dziurze, lub stare dziury połatane, zaklejone. Miasto szare i ponure.

88
0
Napisz co o tym sądziszx