Przedstawiciele wsi interweniowali na budowie farmy wiatrowej

Powracamy do tematu powstającej farmy wiatrowej, która wzbudza kontrowersje na terenie gm. Nowe Skalmierzyce. Na miejscu pojawili się sołtys i przewodniczący rady sołeckiej z Droszewa oraz redaktor portalu patriot24.net nagłaśniający tematy, w którym interweniuje biuro Rutkowskiego.

Patriot24.net ustalił, że Wojewoda Wielkopolski przepisał 16 grudnia 2021 pozwolenie na budowę 3 wiatraków ze spółki „DOMREL” na spółkę „Park Wiatrowy Kalisz Północ”, blokując budowę domów na 3000 ha obszaru „oddziaływania wiatraków”.

Okoliczności ujawnione przez przedstawicieli Droszewa mają wskazywać na to, że wciąż buduje ta sama firma. Działacze społeczni zastanawiają się jak to się ma do pozwolenia na budowę wydanego na inny podmiot. Oczekiwali także zapoznania się dziennikiem budowy, ale ten był najprawdopodobniej dostępny w biurze budowy, w zupełnie innej okoliczności.

Mężczyźni interweniujący dostrzegli, że na składowanych częściach znajdują się oznaczenia firmy Domrel, czyli poprzedniego oficjalnego inwestora. Dopiero przy drugiej elektrowni wiatrowej znaleziono przewróconą i częściowo nieczytelną tablicę informacyjną o realizowanej budowie.

Najzabawniejszy fragment rozmowy był w 31. minucie, kiedy dodzwoniono się do kierownika robót budowlanych. Mężczyzna wyraził zdziwienie, że pełni taką funkcję w tej lokalizacji, ale po chwili powiedział, że skoro tam jest to widocznie jest. Wiedział jednak, że wykonawcą części i podmiotem odpowiedzialnym za ich montaż jest firma Siemens-Gamesa.

Policjant dopytywał, jakby ironizując, „a panowie nie wiecie co tu się znajduje, co tu się buduje?”. Sołtys przyznał, że wie co tu się buduje, że są to części od elektrowni wiatrowej.

Wynika z niego, że DOMREL zrzekł się pozwolenia na budowę na rzecz spółki Park Wiatrowy Kalisz Północ wnosząc o przepisanie. W dalszej części redaktor patrio24.net informuje, że Prokuratura Krajowa w Warszawie poleciła Prokuraturze Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim zbadanie ewentualnego przekroczenia uprawnień i niedopełnienia obowiązków przez różnych urzędników, co spowodowało, że budowa elektrowni wiatrowych jednak ruszyła.

CZYTAJ  Agitacja w szkole?

Realizacja inwestycji spowoduje blokadę inwestycji mieszkaniowych na powierzchni 3 tysięcy hektarów, obejmującej 5 wiosek.

Materiał wideo zredagowany przez patrio24.net:

POLECANE NEWSY
Subskrybuj
Powiadom o

30 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Kalisz
2 lat temu

Biogaz ,, za przeproszeniem pełno , gówna ,,leży z obór i oddaje metan do atmosfery zamiast każda gmina zrobić obowiązek dla rolników by oddawali do biogazowni i mieli tańszy prąd .by nadal im się opłacało i tak w kółko .wodór ..prąd z paneli i wiatraków kończycie szkoły pracujecie w urzędach i nadal kibel za przeproszeniem .pensja co miesiąc .po co się wysilać i tak do emerytury…….co robicie by przyciągnąć takie tematy .zadajcie sobie te pytania w domu .w zaciszu domowym ..przy dzieciach .które chorują na oskrzela …i odpowiedzcie sobie co dalej .czy nadal od 7.. do 15. do pracy i nic czy zaczniecie myśleć

30
0
Napisz co o tym sądziszx