Następny szpitalny oddział po remoncie

Udostępnij
Tweet

Zakończyła się modernizacja Interny B w ostrowskim szpitalu. Tym samym oba oddziały internistyczne zostały kompleksowo wyremontowane.

Dysponująca ponad 60 łózkami interna to jeden z największych obszarów medycznych w ostrowskim szpitalu. M.in. ze względu na wielkość i specjalizację podzielona została na dwa niezależne oddziały A i B. W 2016 r. za kwotę ok. 3mln zł pochodzących z budżetu Powiatu Ostrowskiego wyremontowana została pierwsza część Interna A.

Dawniej 6-8 osobowe sale pacjentów i jedna toaleta na korytarzu zastąpione zostały 2, 3 i 5 osobowe salami z odrębnymi sanitariatami a także praktycznym zapleczem dla personelu.

Na swoją remontową kolej czekała część B interny. Pieniądze na ten cel szpital pozyskał z rezerwy Premiera. Przeszkodą w rozpoczęciu prac była także epidemia koronawirusa, w walce z którą oddziały internistyczne były bezpośrednio zaangażowane. Ostatecznie remont mógł zostać zrealizowany.

,,-Od ponad 10 lat konsekwentnie, krok po kroku modernizujemy ostrowski szpital. Cieszy fakt, że Interna B jest przedostatnim oddziałem w budynku głównym szpitala, który został wyremontowany Realizacja tego zadania była możliwa dzięki rekomendacji i zaangażowaniu wielu osób. Szczególnie podziękowania chciałbym przekazać parlamentarzystom: Minister Marlenie Maląg, Posłom Tomaszowi Ławniczakowi i Katarzynie Sójce’’ – powiedział Paweł Rajski Starosta Ostrowski.

Nowy oddział został wyposażony w nowoczesny sprzęt, ale także, co jest już standardem w ostrowskiej lecznicy, wyróżnia się kolorystyką i wystrojem.

-,,Inwestycja kosztowała ok. 3 mln zł, z czego ok. 2,4 mln pochodziły z funduszy rządowych, budżet powiatu wsparł to zadanie kwota ok. 600 tys. zł, a szpital wyasygnował z własnych funduszy 24 tys. zł.’’ – powiedział Roman Pacholczyk Wicestarosta Ostrowski.

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
Subskrybuj
Powiadom o

5 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Tupac
2 lat temu

24tys zł poważnie? ?

Mlody
2 lat temu

Szpital wyremontowany i czas zająć się personelem medycznym i zrobić porzadek z nimi panie rajski

Janek
odpowiada  Mlody
2 lat temu

Zawsze mozecie jechac do Ostrzeszowa, przyjmą was zotwartymi rękami, tam personel zostal wymieniony sami lekarze z tytulami doktorskimi, sor przyjmujący wszystkich bez wzgledu na powiat , szpital pelnoprofilowy a nie tylko cowidowy

xxx
2 lat temu

z sali 6 prycz ,podzielona na 2 pomieszczenia 3 prycze. wielki remont. emulsja, emulsja i dobry bajer. Zobaczy sie efekty leczenia-to lekarze, personel sie ocenia a nie emulsje. Za co dziekowac Maląg ?? po co ta demagogia. ze swego konta dała na remont ? . tak i my podatnicy placimy jak zawsze. wiec i tutaj demagogia polityczna.

Rocznik 1964
2 lat temu

Dziękuję za tę odrobine radości w tym trudnym czasie.

5
0
Napisz co o tym sądziszx