Zbierali pieniądze dla Marysi

Udostępnij
Tweet

W niedzielę w Gminnym Ośrodku Kultury w Przygodzicach odbyła się akcja charytatywna pn. „Superbohaterka o Wielkim Sercu” dedykowana 4-letniej Marysi Lupy z Ostrowa Wielkopolskiego, która zmaga się z ostrą białaczką szpikową.

Zbiórkę pieniędzy dla swojej podopiecznej prowadzi przygodzicka Fundacja Warto Żyć dla Kogoś. Marysia potrzebuje leczenia wycenianego obecnie na 120 tys. zł, na razie udało się zebrać ponad 49 tys. zł.
Przedsięwzięciu w Przygodzicach towarzyszył m.in. kiermasz rękodzieła, licytacje fantów, uczniowskie popisy wokalistów z Gminnego Studia Piosenki, koncerty gwiazd – Zespołu Bosscy i Bartka Wrony.

Wydarzenie urozmaiciła kąpiel antonińskich morsów oraz instruktaż pierwszej pomocy w wykonaniu ratowników medycznych.

Zebrani mogli skosztować wojskowej grochówki i bigosu, a także specjałów przygotowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich z Czarnegolasu i Daniszyna.

Przy tej okazji w Przygodzicach przeprowadzono rejestrację potencjalnych dawców szpiku kostnego i akcję poboru krwi, której pobrano ponad 20 litrów.

Jak zaznaczył w Przygodzicach Henryk Olejnik – prezes klubu HDK PCK gminy miasta Nowe Skalmierzyce, w
powiatowym rankingu opartym o ilość oddanej krwi gmina Przygodzice zajmuje trzecie miejsce.
W niedzielę odznakę i tytuł Zasłużonego Honorowego Dawcy Krwi I stopnia odebrał z rąk prezesa i wójta gminy Przygodzice strażak z Czarnegolasu Damian Chlebowski.

Całe przedsięwzięcie zorganizował liczny zespół wolontariuszy Fundacji Warto Żyć dla Kogoś pod kierownictwem Roberta Kaczmarka i Karola Talagi. Ten drugi już po imprezie w Internecie podzielił się własną refleksją: „Brak słów, by opisać wczorajszy dzień. Niesamowita atmosfera udzieliła się wszystkim, którzy byli z nami. GOK pękał w szwach i to było cudowne uczucie… Mam nadzieję, że przełoży się to na zebraną kwotę”.

Marysia walczy z ostrą białaczką

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
CZYTAJ  Motocyklista wjechał w osobówkę
Subskrybuj
Powiadom o
7 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
xxx
2 lat temu

wojt gminy w tym żałobnym garniturku wygląda jak brat oj. Dyrektora

REDIO
2 lat temu

wirusa nie było
szacun

do ///////
2 lat temu

Wszystko OK, cel szczytny, ale pytanie : jak ludzie w naszej RP będą żebrać, aby leczyc specjalistycznie swe dzieci to po co podatki, rząd, posłowie, NFZ itp. wstyd.

Tomasz
2 lat temu

Ciekawa jestem na co konkretnie potrzebne są pieniądze? Leczenie białaczki u dzieci jest refundowane. Nie jest podana informacja że dziecko wymaga jakiś konkretnych leków. Nawet nie ma informacji czy potrzebuje przeszczepu, ani że są jakieś konkretne powikłania. Więc w jaki sposób koszt leczenia to 120 tyś ?????

Karol Talaga
odpowiada  Tomasz
2 lat temu

Droga Pani 120tys to wstępnie oszacowany koszt badań które mogą być potrzebne za granicą, Marysia jest podopieczną Fundacji a co za tym idzie nie można pieniędzy wykorzystać na nic innego jak leczenie i rehabilitację, nie było by tych informacji gdyby nie były sprawdzone i najważniejsza pytanie, czy pisząc takie rzeczy zazdrości Pani choroby? Czy czego bo to bardzo nie zrozumiałe…. Pomagaj lub nie przeszkadzaj

Minsk
odpowiada  Tomasz
2 lat temu

Brawo dla Pana Karola. Ludzie dają serca za co szacun . Byle by pomogło tej naszej Polskiej dziewczynce.

Pytanie .Jak się nazywa rząd który bardziej dba o obcych niz o swoich ???

.....
2 lat temu

Czemu tak mało. Zamiast uchodźcom pomagac to pomóżmy naszym dzieciom.

7
0
Napisz co o tym sądziszx