Rosną kolejki po paszporty. Najbliższy termin w maju

Udostępnij
Tweet

W ostatnim czasie zauważamy lawinowy wzrost osób zainteresowanych wymianą paszportów. Sytuacja dotyczy także Terenowego Punktu Paszportowego zlokalizowanego w Starostwie Powiatowym w Ostrowie Wielkopolskim. W związku z faktem, że za organizację pracy punktu odpowiada Wielkopolski Urząd Wojewódzki publikujemy poniżej stanowisko ww. instytucji wyjaśniające zaistniałą sytuacje.

Szanowni Państwo,

w związku ze zniesieniem ograniczeń w funkcjonowaniu Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu informujemy, że powrót do zasad obsługi klienta w sprawach paszportowych obowiązujących przed ogłoszeniem stanu epidemii COVID-19 przebiegać będzie zgodnie z poniższym harmonogramem.

Oddział Paszportów w Poznaniu, Kaliszu, Koninie, Lesznie i Pile

Z uwagi na dokonane dotychczas internetowo i telefonicznie rezerwacje wizyt paszportowych na marzec 2022 r., mimo dodatkowej obsługi klientów w dni wolne od pracy, tj. w soboty 5, 12 oraz 19 marca 2022 r., pula dostępnych wizyt na złożenie wniosku o paszport do 28 marca 2022 r. uległa wyczerpaniu. Pozostały terminy w rezerwacji internetowej. Odbiór paszportu możliwy jest bez rezerwacji wizyty.

Od 21 marca 2022 r.

obowiązują standardowe godziny obsługi klienta; w poniedziałki lokalizacje paszportowe w Poznaniu, Kaliszu, Koninie, Lesznie i Pile czynne będą do godz. 18.00.

Z dniem 4 kwietnia 2022 r.

pula wizyt paszportowych objętych w stanie epidemii COVID-19 obowiązkiem rezerwacji telefonicznej, udostępniona zostanie w systemie kolejkowym (w celu złożenia wniosku o dokument paszportowy lub odbioru paszportu niezbędne będzie pobranie biletu z biletomatu), nie będzie możliwości dokonania rezerwacji wizyty paszportowej drogą telefoniczną,

na dotychczasowych zasadach będzie funkcjonować rezerwacja internetowa wizyt paszportowych (możliwość rezerwacji internetowej obejmuje okres 4 tygodni naprzód, tzn. każdego dnia uwalniany jest ostatni dzień okresu objętego rezerwacją, szczegóły dostępne w zakładce: Rezerwacja internetowa wizyty paszportowej).

Terenowe Punkty Paszportowe w Nowym Tomyślu, Gnieźnie, Szamotułach, Ostrowie Wielkopolskim i Środzie Wielkopolskiej

Z uwagi na dokonane dotychczas telefoniczne rezerwacje wizyt paszportowych na marzec i kwiecień 2022 r., mimo dodatkowej obsługi klientów w dni wolne od pracy w Gnieźnie i Nowym Tomyślu, tj. w soboty 5, 12 oraz 19 marca 2022 r., pula dostępnych wizyt na złożenie wniosku o paszport do 29 kwietnia 2022 r. uległa wyczerpaniu. Odbiór paszportu możliwy jest bez rezerwacji wizyty.

CZYTAJ  Pod Ostrowem padła spora wygrana

Z dniem 2 maja 2022 r.:

w celu złożenia wniosku o dokument paszportowy lub odbioru paszportu niezbędne będzie pobranie biletu z biletomatu, nie będzie możliwości dokonania rezerwacji wizyty paszportowej drogą telefoniczną.

(Źródło: Wielkopolski Urząd Wojewódzki w Poznaniu. www.poznAN.UW.GOV.PL)

POLECANE NEWSY
Subskrybuj
Powiadom o

18 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
virusolog
1 rok temu

Putinovid-22 : nowa choroba XXI wieku

Alibaba
1 rok temu

Co Putin Was wyleczył z covida w parę dni granice otwarte restrykcje poznoszone dziwne to wszystko a ilu zaszczepili. Jak będziecie sp***dalać nie zapomnijcie swojego paszportu covidowego. Przecież to było takie ważne. Dupe możecie sobie tym podetrzeć jak papieru znowu braknie tym razem z powodu wojny.

oo
1 rok temu

Co już Polscy ” patrioci ” chcą wiać na zachód?

18
0
Napisz co o tym sądziszx