Rosną kolejki po paszporty. Najbliższy termin w maju

W ostatnim czasie zauważamy lawinowy wzrost osób zainteresowanych wymianą paszportów. Sytuacja dotyczy także Terenowego Punktu Paszportowego zlokalizowanego w Starostwie Powiatowym w Ostrowie Wielkopolskim. W związku z faktem, że za organizację pracy punktu odpowiada Wielkopolski Urząd Wojewódzki publikujemy poniżej stanowisko ww. instytucji wyjaśniające zaistniałą sytuacje.

Szanowni Państwo,

w związku ze zniesieniem ograniczeń w funkcjonowaniu Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu informujemy, że powrót do zasad obsługi klienta w sprawach paszportowych obowiązujących przed ogłoszeniem stanu epidemii COVID-19 przebiegać będzie zgodnie z poniższym harmonogramem.

Oddział Paszportów w Poznaniu, Kaliszu, Koninie, Lesznie i Pile

Z uwagi na dokonane dotychczas internetowo i telefonicznie rezerwacje wizyt paszportowych na marzec 2022 r., mimo dodatkowej obsługi klientów w dni wolne od pracy, tj. w soboty 5, 12 oraz 19 marca 2022 r., pula dostępnych wizyt na złożenie wniosku o paszport do 28 marca 2022 r. uległa wyczerpaniu. Pozostały terminy w rezerwacji internetowej. Odbiór paszportu możliwy jest bez rezerwacji wizyty.

Od 21 marca 2022 r.

obowiązują standardowe godziny obsługi klienta; w poniedziałki lokalizacje paszportowe w Poznaniu, Kaliszu, Koninie, Lesznie i Pile czynne będą do godz. 18.00.

Z dniem 4 kwietnia 2022 r.

pula wizyt paszportowych objętych w stanie epidemii COVID-19 obowiązkiem rezerwacji telefonicznej, udostępniona zostanie w systemie kolejkowym (w celu złożenia wniosku o dokument paszportowy lub odbioru paszportu niezbędne będzie pobranie biletu z biletomatu), nie będzie możliwości dokonania rezerwacji wizyty paszportowej drogą telefoniczną,

na dotychczasowych zasadach będzie funkcjonować rezerwacja internetowa wizyt paszportowych (możliwość rezerwacji internetowej obejmuje okres 4 tygodni naprzód, tzn. każdego dnia uwalniany jest ostatni dzień okresu objętego rezerwacją, szczegóły dostępne w zakładce: Rezerwacja internetowa wizyty paszportowej).

Terenowe Punkty Paszportowe w Nowym Tomyślu, Gnieźnie, Szamotułach, Ostrowie Wielkopolskim i Środzie Wielkopolskiej

Z uwagi na dokonane dotychczas telefoniczne rezerwacje wizyt paszportowych na marzec i kwiecień 2022 r., mimo dodatkowej obsługi klientów w dni wolne od pracy w Gnieźnie i Nowym Tomyślu, tj. w soboty 5, 12 oraz 19 marca 2022 r., pula dostępnych wizyt na złożenie wniosku o paszport do 29 kwietnia 2022 r. uległa wyczerpaniu. Odbiór paszportu możliwy jest bez rezerwacji wizyty.

CZYTAJ  Najlepszy oddział dla kobiet

Z dniem 2 maja 2022 r.:

w celu złożenia wniosku o dokument paszportowy lub odbioru paszportu niezbędne będzie pobranie biletu z biletomatu, nie będzie możliwości dokonania rezerwacji wizyty paszportowej drogą telefoniczną.

(Źródło: Wielkopolski Urząd Wojewódzki w Poznaniu. www.poznAN.UW.GOV.PL)

18 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
virusolog
10 miesięcy temu

Putinovid-22 : nowa choroba XXI wieku

Alibaba
10 miesięcy temu

Co Putin Was wyleczył z covida w parę dni granice otwarte restrykcje poznoszone dziwne to wszystko a ilu zaszczepili. Jak będziecie sp***dalać nie zapomnijcie swojego paszportu covidowego. Przecież to było takie ważne. Dupe możecie sobie tym podetrzeć jak papieru znowu braknie tym razem z powodu wojny.

oo
10 miesięcy temu

Co już Polscy ” patrioci ” chcą wiać na zachód?

Johny
10 miesięcy temu

Każdy do Rosji pragnie wyjechać😁😁😁

Kris
10 miesięcy temu

Ciekawe czy większość baranów zdaję sobie sprawę że do Unii można wyjechać na dowód ciekawe gdzie oni planują spierdoli…c

Lucyna
odpowiada  Kris
10 miesięcy temu

A są tacy co latają do krajów z poza unić baranie

Kris
odpowiada  Lucyna
10 miesięcy temu

Polecisz sobie baranico chyba latawcem

Józwa Butrym
odpowiada  Kris
10 miesięcy temu

Dokladnie. Jak będzie wojna, to latać będą rakiety, ale niestety nie te 90/60/90.

Ladacznica proboszcza
10 miesięcy temu

I tak nigdzie nie wyjedziecie. Za chwile zaciag do wojska i tyle. Haha barany totalne

5po5
10 miesięcy temu

tylko passata jeszcze zatankować pod korek dieslem po 10zł / L i w drogę.

Szczyt trollingu
10 miesięcy temu

Zagłosować na PiS i dać dyla poza UE.

Z Pomorza
10 miesięcy temu

Bez problemu można wyrobić paszport w Starogardzie Gdańskim. Obowiązuje system kolejkowy. Trzeba stanąć w kolejce ok 3 w nocy, ale po 6-7 godz zostaniecie obsłużeni. Urzędnik jest jeden, ale szalenie empatyczny i naprawdę się nie obija.

Józwa Butrym
odpowiada  Z Pomorza
10 miesięcy temu

No to nic, tylko jechać.

filip z konopii
10 miesięcy temu

Wszędzie kolejki. Co robili w Październiku.

18
0
Napisz co o tym sądziszx