Problem z alkoholem wśród dzieci ze szkół podstawowych

Udostępnij
Tweet

Ostatnio podaliśmy, że ostrowianie przepili 94 miliony złotych. Jak sytuacja z alkoholem wygląda wśród uczniów szkół podstawowych? W lipcu 2019 roku przeprowadzono anonimowe badanie wśród 519 uczniów. 23% przyznało, że spożywało już alkohol. Spośród tej grupy 60% piło podczas uroczystości rodzinnych.

Większość uczniów (spośród tych, którzy pili alkohol) sięgnęło po napoje wysokoprocentowe po raz pierwszy w wieku 11-13 lat (47%). 28% respondentów deklaruje, że zaczęło pić mając 14-16 lat, 19% osób miało wówczas 8-10 lat, a 7% 17 lat i więcej.

Przeważająca część respondentów próbowała piwo (75%), ale szampan (59%) i wino (42%) również były pożywane przez wielu badanych uczniów.

Sprawdzono ilu młodych ludzi pod wpływem alkoholu trafiło do ostrowskiego szpitala.  W 2020 roku pod wpływem alkoholu znalazło się 6 osób w wieku 14-17 lat. Natomiast w I półroczu
2021 roku przyjęto 4 nastolatków.

Miasto Ostrów finansuje obozy i świetlice, w których młodzi ludzie mają odnaleźć wsparcie i zajęcia oddalające ich od sięgania po alkohol w młodym wieku.

Z ankiety przeprowadzonej również wśród dorosłych mieszkańców Ostrowa wynika, że tylko 13% nie spożywa alkoholu.

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Zginęli w lesie
Subskrybuj
Powiadom o

26 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Matylda
1 rok temu

Caly syf i zle nawyki wynosi się z domu od zachowania w dostosunku do alkoholu i innych używek do wychowania i kultury osobistej ale skoro w rodzinach chleje się i imprezuje co weekend to co chcieć od dzieciaków tacy sami jak rodzice

26
0
Napisz co o tym sądziszx