Awaria numeru 112. Korzystaj z TEGO numeru (aktualizacja)

Udostępnij
Tweet

Z powodu awarii numeru 112 ostrowska straż pożarna podała bezpośredni numer do siebie.

Jest to dodatkowy numer do przyjmowania zgłoszeń alarmowych z terenu powiatu ostrowskiego – nr tel. 47 771 86 00.

Obecnie można dodzwonić się pod numer 112, ale dyspozytor musi ręcznie powiadomić odpowiednie służby z danego terenu.

Aktualizacja
Usunięte zostały usterki, które miały wpływ na poprawne funkcjonowanie numeru 112. W sobotę Centra Powiadamiania Ratunkowego przyjęły rekordową liczbę zgłoszeń. W związku z tym system znacząco spowolnił funkcjonowanie.

W sobotę (19 lutego br.) w związku z dużą liczbą zgłoszeń wpływających do operatorów numeru alarmowego 112 występowały problemy z połączeniem się z Centrami Powiadamiania Ratunkowego.

Ze statystyk wynika, że do wszystkich Centrów Powiadamiania Ratunkowego (CPR) wpływa średnio od 55 do 60 tys. zgłoszeń w ciągu doby. W sobotę od północy tylko do godziny 16:00 ze względu na trudną sytuację pogodową zanotowano aż 180 tys. zgłoszeń.

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
CZYTAJ  Motocyklista wjechał w osobówkę
Subskrybuj
Powiadom o
4 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Jerek
2 lat temu

jakbyście wiedzieli skąd są dysponowane karetki pogotowia ……………fiu…fiu…….

do Tak to Ja.
2 lat temu

to jez nie smieszne ale smutne- blokada nr alarmowych . ale jaja , kpina. To Komendant PSP w Ostrowie Wlkp itp ., zatwierdził taki system co może sie zapchać? . Co, jak kto, ale ten nr alarmowy moze sie zapchać i dlatego powinien byc tak zabezpieczony a by był mobilny na kilka sposobów , nawet na wypadek wojny atomowej . Za ci ludzie biorą pieniądze. W Staży Miejskiej utopili przez niedbalstwo 3 radiowozy. Policja do Ołoboku jedzie 4 godz. bo w terenie posterunku ciemno, tutaj blokada nr alarmowego.
Macie racje – na bzdury typu pijany rowerzysta w rowie , jedzie tłum gówniarzy z OSP, panika, zamieszanie i wydana kasa. Jak ogłaszają alert pogodowy to PSP informuje nas ,że 112 blokada.
Tylko u nas i Albanii taka sytuacja jest mozliwa.
Jakoś w POLICJI 997 nie ma i nie miało blokady – i dzieki bogu i PIS.

Tak to Ja
2 lat temu

Z czym oni do Europy . Działanie służb pod wszelką krytyką ale to i ludzie są takimi idiotam że szkoda się wypowiadać . Barany zobaczą gałązkę i już dzwonią a strażacy z OSP już zadysponowani . A jeszcze lepsze teksty , przyjechali w dziesięciu tylko aby kasę zarobić . Tu osły przypomnę żaden Ochotnik nie robi tego dla pieniędzy . A tym co tak myślą to abyś nie doświadczył potrzeby tych o górników . W małych gminach nie ma na OSP żadnych pieniążków wszystko muszą wyszarpywać wręcz od włodarzy , jak sami gdzieś coś nie załatwia to nie mają . Włączcie myślenie osiołki .

cbdo
2 lat temu

Telefon alarmowy nie działa? Ważne, że kapelani w straży, policji i służbie zdrowia maja się doskonale. Zasilanie kasą kk oraz złodziejstwo władzy – to jedyne dwie rzeczy, które działają u nas znakomicie.

4
0
Napisz co o tym sądziszx