Oszpecił przedsiębiorcę. Stanął przed sądem nie ostatni raz

Usłyszał zarzuty i przyznał się do winy. Młodemu kaliszaninowi, który oblał żrącą substancją twarz 49-letniego przedsiębiorcy, grozi od 3 lat do 15 lat pozbawienia wolności. Najprawdopodobniej 22-latek działał na zlecenie 61-letniego szwagra poszkodowanego. – relacjonuje portal faktykaliskie.pl

Prokurator przedstawił 22-letniemu kaliszaninowi zarzut spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu u pokrzywdzonego, który został oblany kwasem siarkowym, w wyniku czego doznał oparzeń twarzy i okolicy głowy, przekraczających 8% powierzchni całego ciała i skutkujących trwałym zeszpeceniem. Przesłuchany mężczyzna przyznał się do stawianych mu zarzutów – informuje Maciej Meler, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim.

Prokuratura wystąpiła z wnioskiem do Sądu Rejonowego w Kaliszu o zastosowanie tymczasowego aresztowania 22-letniego Gracjana I.. Posiedzenie rozpoczęło się w czwartek o 9:45. Sąd przychylił się do wniosku prokuratury i wydał decyzję o aresztowaniu 22-latka na trzy miesiące.

49-letni poszkodowany przedsiębiorca jest pewny, że chłopak działał na zlecenie jego 61-letniego szwagra, który ma obwiniać go za rozpad swojego małżeństwa i od dawna mu groził. Jak dowiedziała się Polska Agencja Prasowa 61-latek ma założoną niebieską kartę, znęcał się nad żoną i dziećmi. W końcu siostra 49-latka postanowiła rozwieść się z przemocowym mężem, a brat ją w tym wspierał.

Czy 22-latek powiedział śledczym, że działał na zlecenie?

Na tym etapie dla dobra postępowania nie udzielamy takich informacji – powiedział nam Maciej Meler, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim.

Po ataku na ul. Chopina, 61-latek z powiatu pleszewskiego usłyszał zarzut kierowania gróźb karalnych. Grozi za to do 2 lat pozbawienia wolności. Zastosowano wobec niego dozór policyjny.

49-letni Marcin przebywa w Centrum Leczenia Oparzeń w Siemianowicach Śląskich. Ma poparzenia twarzy drugiego stopnia. Przeszedł operację oczu. Grozi mu utrata wzroku.

POLECANE NEWSY

3 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
rrrr
6 miesięcy temu

oszpecony ?!?!?! facet moze stracic wzrok ! w du*ie ma oszpecenie , maksymalny wyrok kary dla bandyty !

biegły
6 miesięcy temu

jeśli dostanie 3 lata to wyjdzie po 1.5 roku .Jeśli dostanie 5 w co nie wierzę wyjdzie po 2.5 roku .
Najbardziej sprawiedliwą karą byłoby wylać bydlakowi taka samą ilość kwasu na pysk i puścić wolno .Oczywiście miałby się leczyć tylko na NFZ !

Tak kończą cwaniaki prywaciarze
6 miesięcy temu

Za darmo nie dostał. Karma wraca.

3
0
Napisz co o tym sądziszx