Ksiądz w 5. fali odwiedza domy parafian

Codziennie w mediach głównego nurtu prezentowana jest sytuacja epidemiczna. Ta ma być zła, ponieważ jest wiele zakażeń każdego dnia, co na razie nie przekłada się na wzrost liczby zgonów. Większość proboszczów zrezygnowała z odwiedzania domostw i ograniczyła się do spotkań w murach kościołów. Wyjątek stanowi kapłan z Przygodzic, który wirusowi się nie kłania.

Tradycyjna kolęda jako wizyta duszpasterska w domach wiernych jest ważnym elementem w życiu parafii, gdyż jest doskonałą okazją do ewangelizacji i ważnym sposobem na dotarcie do wielu parafian, z którymi nie ma innych okazji do spotkania. Ponadto w parafiach, gdzie zostali ustanowieni nowi proboszczowie, wizyta duszpasterska jest tym bardziej potrzebna, gdyż umożliwia poznanie się duszpasterza z parafianami. Chociaż więc kolęda jest prawdziwym dobrem duszpasterskim, to jednak z uwagi na istniejące wciąż zagrożenie epidemiczne, należy rozważyć najwłaściwszy sposób jej przeprowadzenia.

Biskup Kaliski, biorąc pod uwagę różnorodność i specyfikę poszczególnych parafii naszej diecezji, pozostawia proboszczom, którzy powinni skonsultować się z radami parafialnymi, możliwość podjęcia decyzji co do sposobu przeprowadzenia kolędy z zachowaniem jednakże zasad higieny sanitarnej i z użyciem koniecznych środków ostrożności.

Prosimy duszpasterzy o uszanowanie decyzji osób, które ze względów sanitarnych nie będą chciały uczestniczyć w spotkaniu kolędowym. Zwracamy się także z prośbą do kapłanów o braterskie zrozumienie i unikanie komentarzy co do podjętych przez poszczególne parafie decyzji o formie kolędowania.

ks. Paweł Gużdzioł
Wikariusz Biskupi ds. duszpasterskich

ks. Marcin Papuziński
Kanclerz Kurii

Niektórzy parafianie dziwią się postawie proboszcza z Przygodzic i alarmują media. Czy popieracie postawę proboszcza?

CZYTAJ  Pożar w kościele. Wierni stanęli na wysokości zadania

68 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Maniek
1 rok temu

No i co z tego. A do sklepów nie chodzicie, a autobusami i koleją nie jeździć ie, a na imprezach się nie spotykacie, a na chodniku idziecie sami, a w pracy każdy ma osobne pomieszczenie ze śluzą? Zatem koniec pieprzniczka o zarażaniu.

#&#
1 rok temu

„Ojej” czy to czasami nie ” duch” Gerlacha?

Apostata
1 rok temu

Tylko apostazja. Piękna procedura. Serce się raduje.

Ojej
1 rok temu

Ksiadz z Ociaza jest niefajny. Ciekawe czy parafianie wiedza ze to za jego kadencji jako prefekta(prefekta od wycowania) powiesił się kleryk w Kaliskiem seminarium. A drugi prefekta (od nauki) został przeniesiony do Warszawy. Taka sytuacja ciekawa

Poconaco
1 rok temu

A niech łazi. Jak ludzie są naiwni i wpuszczają … Czy ta kolęda coś wnosi poza nudna rozmową i zebraniem kasy. Dla mnie nic. To tak jak gadanie z telemarketerem lub nie😉

filip z konopii
1 rok temu

Kto myślący wierzy w coś co było 2000 lat temu. Każdą wiadomość można zmanipulować. Co człowiek to inna interpretacja wiadomości.

Wierząca.
1 rok temu

Nauczyli się łazić po domach i tak to trwa. Po co świecić co roku mieszkanie? Raz poświęcone chyba wystarczy, przecież przez rok to się nie dewaluuje. Niedługo będą nas chrzcić co roku. To jest wyciąganie pieniędzy i wszyscy to wiemy tylko nikt tym żebrakom nie umie się przeciwstawić. Łażą po tych domach bezwstydnicy i tak żebrzą. Wiem ,że nie muszę ich przyjmować i nie robię tego ale piszę, bo czasami wkurza mnie ta ludzka naiwność. Modlę się sama w domu, nie potrzebuje do tego pośrednika któremu trzeba za to płacić, nikogo nie zabiłam , nie oszukałam, nie okradlam więc i Boga nie mam powodu się bać. Po co mi zatem ksiądz??!!! Bez jego pośrednictwa szczerze się pomodlę, wyznam Bogu co mnie trapi i ulgę czuje większa niż po rozmowie z księdzem , który straszy jakimś piekłem, jakąś karą bożą. Bóg jest miłosierny w przeciwieństwie do księży, którzy swoje miłosierdzie uzależniają od kasy. Im więcej dasz tym miłosierdzie ich jest większe. Amen

tak
1 rok temu

Katolicyzm się kończy jak w XVI wieku za Dr.’ Marcina Lutra w Niemczech, nadchodzi reformacja kościoła, ludziom nareszcie to bielmo z oczu schodzi ! Ta mafia w czarnych surdutach powoli odchodzi w zapomnienie, potrzeba jeszcze lat, ale ten proces na szczęście już postępuje, a co najlepsze jest nieodwracalny….to cieszy najbardziej….hipokryzja, łajdactwo, wykorzystywanie i złodziejstwo za pomocą tych wszystkich tkliwych, mdłych metod zostaje obnażane stopniowo, a siódme przykazanie mówi, nie kradnij…! A oni nadal nas próbują okradać…ale już na szczęście coraz mniej i coraz rzadziej..!

Garry
1 rok temu

Do ” Co kogo to obchodzi”
Skoro tak to tłumaczysz to może np.nadchodząca impreza WOŚP niech nie stoją ze skarbonki tylko bezpiecznie przelewem chcę to dam nie chcę to nie dam chcę to przyjmę po kolędzie albo nie to będzie uczciwe.

Co kogo to obchodzi
1 rok temu

Dla tych co nie widzą problemu w łażeniu księży po domach. Władza najchętniej wszystko by zamknęła, szkoły na nauce zdalnej, do kina, teatru czy gdziekolwiek indziej bez paszportu covidowego nie wejdziesz, ilość osób wszedzie ograniczona bo wirus, urzędy pozamykane, a w skarbówce ostrowskiej ochroniarz pomaga petentom wypełnić wnioski. Media ciagle tylko wirus, wirus i wirus do porzygu ale jak kolenda to spoko. Ksiądz może łazić po domach i kaskę zbierać. Nie wiem ale jak dla mnie to wasze wypowiedzi zalatują hipokryzją, a skala tejże hipokryzji dawno opuściła nasz układ słoneczny…

68
0
Napisz co o tym sądziszx