Młody kierowca z BMW dostał przymusowy odpoczynek

Mandatem w wysokości 1500 zł oraz 10 punktami karnymi zakończyła się interwencja policjantów ostrowskiej drogówki, którzy w niedzielę patrolowali drogi powiatu ostrowskiego. Pomiar prędkości pędzącego w terenie zabudowanym pojazdu marki BMW wskazał 106 km/h.

Ostrowscy policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego, którzy pełnili służbę na terenie gminy Przygodzice zwrócili uwagę na bardzo szybko poruszający się pojazd marki BMW. Kierujący tym pojazdem za nic miał ograniczenie prędkości wynikające z przepisów ruchu drogowego. Szybka jazda musiała zakończyć się policyjną kontrolą, ponieważ pomiar prędkości wskazał, że 26-letni kierujący porusza się z prędkością 106 km/h, to jest o 56 km/h szybciej niż dozwolona prędkość w miejscu pomiaru.

Policjanci zgodnie z obowiązującym od 1 stycznia taryfikatorem nałożyli na kierującego mandat karny w wysokości 1500 złotych, ponadto na konto kierującego zastało przypisanych, 10 punktów karnych. 26-latkowi z powiatu oleśnickiego zostało zatrzymane też prawo jazdy.

Apelujemy do wszystkich o rozsądek, ostrożność i wyobraźnię podczas prowadzenia pojazdów. Najważniejsze jest nasze bezpieczeństwo!

CZYTAJ  Niepełnosprawny 13-latek wyciągnięty z zimnej wody

15 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
lol
10 miesięcy temu

Powiem tak,,, — my od policji dostajemy mandaty bo taki taryfikator. Ale policjant ma wyj**ane na przepisy i czy jest po wodzie. Weźcie radar baloniki i po robocie tych cwaniaków wyłapiecie jednego po drugim, a zwłaszcza na przekraczaniu prędkości. A jak wpadną w innym mieście to legitymacje pokazują i po temacie, a jak na foto radar wpadną to jadą do straży miejskiej i to samo, legitymacja i fotki nie ma. . To największa patologia, wiem bo znam te mendy od środka. Ile czasu można jechać 300km bez autostrady, przepisowo ? To ktoś pojebany wprowadził te mandaty. Pierwsze zbudować sieć autostrad, tak jak u szkopów i innych krajach.

Rzeźnik
10 miesięcy temu

Mandaty są jeszcze za małe powinno być, za każde 10km/h 1000zł a
wtedy te Frogi 🤮 i wszystkie inne dupki może troszkę by się zastanowili.

leonek
10 miesięcy temu

Mandaty za przekroczenie prędkości rozumiem, ale za przyjazd do stłuczki i liczenie + 1000 zł do mandatu dla sprawcy to już przesada. Przecież to jest chore, żeby przyjeżdżać do stłuczonych dwóch lusterek i wlepiać każdemu po 1500 zł mandatu. Niby PIS się chwali jak dobrze stoi finansowo Polska ale widać, że kasy brakuje i to dużo. A Policjanci będą pisać, bo jak nie, to braknie im na pensję 🙂

Carington
10 miesięcy temu

Można płacić fałszywymi dolarami czekami bez pokrycia i cebulionami

Do ról... /
10 miesięcy temu

Wcale nie takie wysokie są te mandaty
(przynajmniej dla niektórych). Po pierwsze, poprzedni taryfikator obowiązywał od 1997 roku i kierowcy śmiali się w oczy policji. Po drugie, kto będzie myślał ten nie zapłaci. I tak się cieszmy że nie ma mandatów procentowo od wypłaty jak w Skandynawii.

Pamelka
10 miesięcy temu

Zakaz jazdy dla gości w BMW!!!

Stefan2000
10 miesięcy temu

„rol”, po to są te wysokie mandaty, aby przestrzegac przepisów. One nie są po to, aby „golić” ludzi. Czy Ty takiej prostej rzeczy nie potrafisz zrozumieć? 🤣
Jesteś w Słowacji i jak jezdzisz? Przepisowo, czy łamiesz przepisy?
Napisze tak. 1500 zl to i tak mało! 3000tys i koniec kropka.

Last edited 10 miesięcy temu by Stefan2000
konserwant
10 miesięcy temu

Widziałem jak na wrocławskiej blondynka z peugeota płaciła zbliżeniowo za mandat

Ciekawy
10 miesięcy temu

Nie mogę się doczekać nowych odcinków „Uwaga Pirat”. Tam się będzie działo!!!

Robert Pasik
10 miesięcy temu

Super Super . Nawet bym powiedział Policja jesteście wielcy . Bo takich trzeba traktować bardzo srogo . Jestem dumny z postawy patrolu Policji w Ostrowie Wlkp. Panowie wielki szacunek za waszą interwencję , tym bardziej że DOL hi hi hi

15
0
Napisz co o tym sądziszx