Duży pożar hotelu (ZDJĘCIA + WIDEO) (aktualizacja)

Około godziny 3.30 doszło do pożaru hotelu Villa Royal. Ogień pojawił się na ostatniej kondygnacji w części znajdującej się bliżej ulicy Sienkiewicza. O 4.30 nadal były widoczne płomienie. Akcję utrudniała wysokość. Z hotelu ewakuowano gości związanych z organizacją jednej z imprez rozrywkowo-sportowych.

Ewakuowano 34 osoby w tym część za pomocą podnośnika koszowego. Na miejsce skierowano 3 wozy z podnośnikami koszowymi, cysternę, kontener do uzupełnienia butli z powietrzem. W sumie 19 wozów i ponad 60 strażaków.

Dwie osoby z objawami podtrucia dymem przewieziono do szpitala. Niektórzy goście ewakuowali się bez butów. Zarządzanie kryzysowe zarówno miejskie jak i powiatowe zorganizowało autobus dla ewakuowanych gości.

Pożar objął wschodnią część hotelu. Można wstępnie stwierdzić, że połowa dachu uległa zniszczeniu.

Z zapisów historycznych wiadomo, że wcześniej była to willa Kupkego. Powstała w 1900 roku. Późniejszy właściciel, doktor Hugon Krug, ukrywał w niej podczas II wojny światowej prześladowanych Polaków. Wydawał im bezpłatnie leki i fikcyjne świadectwa choroby. Krótko po wojnie zaadaptowano na siedzibę Służby Bezpieczeństwa.

Więcej o pożarze oraz zdjęcia z lotu ptaka

Spalona Villa Royal z lotu ptaka. Pierwsze hipotezy z przyczyną pożaru

POLECANE NEWSY
16 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
On
5 miesięcy temu

Jeden z drugim mądrzy w komentarzach tam gdzie ludzie uciekają oni wchodzą i ratują mienie mieszkańców a to że dostawaja parę groszy za wyjazd to robią to wszystko dlanas także barany jak niemacie co pisać to sie drapice po swoich jajak a nie wypisujecie takie bzdety bo jak się coś któremuś wyrdazy to byście chcieli żeby przyjechali w 10sekund…

Wawa
5 miesięcy temu

Do Sikawkowy: Nie wiem, czy chcialbys narażać zycie za taką kase..zastanów się troche…

obserwator
5 miesięcy temu

Zyczliwy ma rację ile w tych ludziach zawiści i nienawiści a zabierzcie się za prace , załużcie własne działalności zobaczycie jak to jest cudownie , świątki , piątki praca , stres nie ma czasu dla rodziny jak pracujący na etatach . Odwagi do odważnych świat należy

Rzyczliwy
5 miesięcy temu

Czasem czytam te komentarze jeden mądrzejszy od drugiego ile w nas złości nienawiści obłudy zazazdrosci i dużo by tak wymieniać ,a weźcie się może za jakąś pracę w domu bo zawsze jest coś do zrobienia .

Gruby gargus
5 miesięcy temu

Tam było fajnie na dyskotece. Towary prima sort

Żal
5 miesięcy temu

Straszne, bardzo smutne, taki piękny budynek, hotel, wielkie straty dla właściciela, ale dobrze, że nikomu nic się nie stało, to jest najważniejsze. I rada , może lepiej w domach siedzieć??? Jest pandemia, co Goście tam robili, do jakiej imprezy się przygotowywali? Najlepiej w domu…..

Sikawkowy
5 miesięcy temu

OSP opieci medalami każdy wyjazd za kasę więc należy skreślić OCHOTNICZA.

starszy pan
5 miesięcy temu

uuu czyżby biznes generował straty .Musiał być dobrze ubezpieczony

DO Strażak śmieszny z OSP
5 miesięcy temu

Misiu kolorowy idź odpocznij od internetu i nie używaj w zdaniu OSP – ponieważ przynosisz wstyd wszystkim ochotnikom (Ochotniczej Straży Pożarnej). Jeśli próbujesz zwrócić na siebie uwagę to zacznij od budowania zdań, gramatyka, stylistyka. Ponieważ u ciebie to kuleje.

Piszę się „standardzie” ↩️

Nie ma takiego czegoś jak „system pali się” ❌

Natomiast jest system (Ochrony Przeciwpożarowej inaczej mówiąc ppoż.) ✔️

Także jeżeli nie masz pojęcia o czym piszesz to najlepszy środek jest nie pisać nic.

Nie pozdrawiam.

Ulala
5 miesięcy temu

8:30 Sienkiewicza zamknięte jakby co, zastawione wozami straży pożarnej, objazd przez Towarową.

16
0
Napisz co o tym sądziszx