Kolejne osoby zatrzymane za proceder lewych certyfikatów covidowych

Udostępnij
Tweet

Kolejne zatrzymania ws. handlu fałszywymi certyfikatami szczepień przeciwko Covid. Osiem osób z Kalisza i okolic usłyszało zarzut nakłaniania do wystawienia fałszywych certyfikatów. Prokuratura zapowiada, że sprawa jest rozwojowa.

W listopadzie policja zatrzymała trzy pielęgniarki z Kalisza w wieku od 38 do 58 lat. Z ustaleń prokuratury wynika, że z obsługi osób, które zamiast przyjąć szczepionkę, chcieli okazywać się fałszywym dowodem jej przyjęcia, zrobiły regularny sposób na zarobek.

Trzy organizatorki procederu, pielęgniarki, które wystawiały fałszywe certyfikaty usłyszały zarzuty za swoją nielegalną działalność, prowadzoną od maja do listopada 2021.

Wspólnie i w porozumieniu, w celu korzyści majątkowej, a będąc uprawnionymi do wystawienia unijnego certyfikatu szczepień przeciwko Covid, poświadczały nieprawdę w ten sposób, że wprowadzały do bazy NFZ dane osób, które faktycznie tego szczepienia nie miały przeprowadzonego. Pobierały za to pieniądze, a szczepionki były przez nie wyrzucane – mówi nam Maciej Meler z Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim.

Kobiety nadal pozostają w areszcie. Przy okazji tego śledztwa zatrzymano osiem kolejnych osób, mieszkańców Kalisza i okolic, którzy mają związek z tą sprawą.

Zostały im przedstawione zarzuty dotyczące nakłaniania tych osób (zatrzymanych wcześniej trzech kobiet- przyp. red.) do dokonania tego typu wpisów za odpłatą. Z ośmiu osób 7 przyznało się do zarzucanych zarzutów i złożyło wyjaśnienia, jedna z zatrzymanych osób złożyła wyjaśnienia, które są w sprzeczności z poczynionymi w sprawie ustaleniami – mówi Maciej Meler.

Prokuratura dodaje, że sprawa ma charakter rozwojowy, ustalany jest też mechanizm, którym posługiwały się podejrzane przy dokonywaniu fałszywych wpisów w bazie NFZ.

Pielęgniarki za wystawienie fałszywego certyfikatu brały od 500 do 700 zł. Zgłaszali się do nich pacjenci z całej Polski. Takich fałszywek wystawiono co najmniej sto. – informuje portal faktykaliskie.info

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
CZYTAJ  Tłumy w Amfiteatrze (ZDJĘCIA)
Subskrybuj
Powiadom o
19 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
syn gromu
2 lat temu

To są bohaterki, którym będą stawiane pomniki. Uratowały mnóstwo ludzi przed kalectwem w przyszłości.

mama
2 lat temu

https://www.youtube.com/watch?v=kUR-bGkGzBM
Oni nie ale Kowalski z przymusem i pod groźbą.
Tyle w temacie o co w tym wszystkim chodzi.
Kraska stanowcze NIE ale Kowalskiego by złapał i na siłę albo do Izolatorium.
Oczywiście Kowalski już wie że oni szczepią się plecebo zgodnie z wytycznymi.

luiza
2 lat temu

Medal im się należy, a nie wyrok. A szczepieni tym gównem powinni się nad sobą zastanowić i nad przyszłością swojej rodziny, bo nic się w tym ich cyrku nie dodaje.

Ksiądz Antoni
2 lat temu

Takie osoby co takie certyfikaty załatwiają powinni Nobla dostawać

marianna
2 lat temu

i to są ci niby zaszczepieni którzy zachorowali a to jeden wielki szwindel cebulorzy

małysz
2 lat temu

Najlepiej dziś skomentował ten cały cyrk Piotr Żyła:
Nie jestem zakażony koronawirusem, tylko wyszedł mi pozytywny test na obecność koronawirusa. A to jest różnica i to duża różnica. Po czym wstawił na insta foto że pije piwo i izoluje się na 5 dni.

Marcin
2 lat temu

Niestety ale to zaszczepieni ostatnio zarażają. Wystarczy spojrzeć na dostępne tabele. Tam gdzie najwięcej zaszczepionych, tam też najwięcej chorych. U nas w pracy pracuje ok 400 osób i jak tylko jakiś głąb się zaszczepi, to od razu kilka osób chorych. Tak, że proszę mi tu nie mówić, że niezaszczepieni zarażają, bo jest wręcz odwrotnie. Szczepieni powinni iść na przymusowe kwarantanny.

Alibaba
2 lat temu

Do Zaszczepionych. Robicie afere by niezaszczepionych pozamykać w domach bo stwarzamy niebezpieczeństwo i że to przeznas to się roznosi.Czy ta niby cudowna szczepionka już zaczeła wam mózgi uszkadzać? Bo sama w sobie niespełnia oczekiwanego efektu jak sami dobrze otym wiecie. Tak samo zarażacie tak samo umieracie i tak samo chorujecie. Jedyna między nami jest taka różnica że Wy daliście się zrobić w ch..a!

krzysztoftig
2 lat temu

dlaczego do was nic nie dociera ZASZCZEPY roznoszą covida nie szczep jest chory i siedzi w domu a zaszczep łazi do pracy i do sklepu i zaraża , to jest takie proste jedyne wyjscie z pandemi jest takie aby chorych nieszczepów zamknąć i wszystkich zaszczepów

19
0
Napisz co o tym sądziszx