PiS obniża podatki. Zobacz za co zapłacisz mniej

Takich cięć w podatkach nie było w całej historii III RP, bo i inflacji tak wysokiej nie było od dekad. Wczoraj Mateusz Morawiecki ogłosił Tarczę Antyinflacyjną 2.0. Premier poinformował o czasowej likwidacji lub znacznemu obniżeniu podatku VAT na najważniejsze produkty na rynku, które mają wpływ na sytuację finansową nas wszystkich.

Tak jak już zapowiadano wcześniej od 1 lutego podatek VAT na wszystkie paliwa rząd obniża z 23 proc. do 8%. To ma spowodować spadek cen paliwa nawet o złotówkę na litrze – zapewnia premier.

Ale to nie wszystko. Wczoraj Mateusz Morawiecki ogłosił, że podatek VAT na podstawowe produkty spożywcze spada do zera. To ma pozwolić przeciętnej rodzinie zaoszczędzić około 45 zł miesięcznie.

– Tutaj apeluję do wszystkich przedsiębiorców, którzy handlują towarami żywnościowymi o odpowiednie obniżenie cen produktów (…). To jest bardzo ważne. To nie jest dzisiaj zarobek przedsiębiorców, to jest część, która trafia do budżetu państwa polskiego – powiedział wczoraj premier Morawiecki.

Do zera spada VAT na gaz, a przypomnijmy, że wcześniej obniżono go już z 23% do 8%. Natomiast podatek w cenie prądu elektrycznego zostaje utrzymany na obniżonym do 5% poziomie.

Tarczę Antyinflacyjną 2.0 mają też dodatkowo odczuć rolnicy. Podatek VAT na nawozy, których ceny też ostatnio poszybowały w górę również spada do zera. Łącznie powyższe zmiany podatkowe mają dać oszczędności rzędu 100 zł na rodzinę w każdym miesiącu. Obniżka VAT obowiązuje od 1 lutego do końca lipca 2022.

POLECANE NEWSY

32 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Stefan2000
8 miesięcy temu

Niech zyje pis, niech nam zyje pis!! Sto lat, abo i dłuzyj…

Do Dobry wilk.
8 miesięcy temu

PiS daje…..co ci daje PiS?? PiS zabiera a to ci niby daje to są twoje pieniądze, twoje podatki. PiS nie ma żadnych pieniędzy, zarządza min twoimi, moimi i wszystkich obywateli, bo to my utrzymujemy państwo nie PiS. A zarządza tymi naszymi finansami tragicznie. Pożycza i rozdaje. A zasada jest prosta, co pożyczysz musisz oddać z procentem i to ogromnym. Dotarło?????!!!!!

Konfederata.
8 miesięcy temu

Odp @Olo.
Oj, Olo, Olo, widać, że nie masz pojęcia o ekonomii. Za dużo oglądasz, słuchasz reżimowej propagandy. Sieczkę zrobili ci z mózgu.

...!
8 miesięcy temu

Na koniec i tak wszystko będzie z przydziału…

Dobry wilk
8 miesięcy temu

Krowa daje mleko PiS daje miód a opozycja gówno!!!

Konfederata.
8 miesięcy temu

Wystarczy spojrzeć na zdjęcie, jak wydłużył się nos Pinokia. To efekt kłamst, które jest dla niego chlebem codziennym. Całe to przestępcze ugrupowanie żeruje na naiwności społecznej. A efekt dla gospodarki i obywateli będzie żałosny.

filip z konopii
8 miesięcy temu

Obniżą vat na produkt finalny, co z komponentami do produkcji?

do Konfederata.
8 miesięcy temu

Tylko że po tym czasie nie wrócą do stanu pierwotnego tylko nowego droższego !
To PIS !

do Kierowca busa
8 miesięcy temu

chwilowe aby potem jak wrócą niby stare ceny które będą i tak wyższe jak przed tą obniżką
uj w dupę tym kłamliwym dzifką

Olo
8 miesięcy temu

Przecież to fikcja. Nawet jak spadnie VAT na jedzenie to producenci i tak nie obniża całego vatu ale połowę marzy wezmą do kieszeni. Podobnie było z tarczą które firmy brały a pracowników wysyłały na urlopy bezpłatne. Dlatego jestem zdania że 800 procentowa podwyżka gazu dla firm jest jak najbardziej sprawiedliwa. Oddadzą z nawiązką to co ukradli

32
0
Napisz co o tym sądziszx