PiS obniża podatki. Zobacz za co zapłacisz mniej

Takich cięć w podatkach nie było w całej historii III RP, bo i inflacji tak wysokiej nie było od dekad. Wczoraj Mateusz Morawiecki ogłosił Tarczę Antyinflacyjną 2.0. Premier poinformował o czasowej likwidacji lub znacznemu obniżeniu podatku VAT na najważniejsze produkty na rynku, które mają wpływ na sytuację finansową nas wszystkich.

Tak jak już zapowiadano wcześniej od 1 lutego podatek VAT na wszystkie paliwa rząd obniża z 23 proc. do 8%. To ma spowodować spadek cen paliwa nawet o złotówkę na litrze – zapewnia premier.

Ale to nie wszystko. Wczoraj Mateusz Morawiecki ogłosił, że podatek VAT na podstawowe produkty spożywcze spada do zera. To ma pozwolić przeciętnej rodzinie zaoszczędzić około 45 zł miesięcznie.

– Tutaj apeluję do wszystkich przedsiębiorców, którzy handlują towarami żywnościowymi o odpowiednie obniżenie cen produktów (…). To jest bardzo ważne. To nie jest dzisiaj zarobek przedsiębiorców, to jest część, która trafia do budżetu państwa polskiego – powiedział wczoraj premier Morawiecki.

Do zera spada VAT na gaz, a przypomnijmy, że wcześniej obniżono go już z 23% do 8%. Natomiast podatek w cenie prądu elektrycznego zostaje utrzymany na obniżonym do 5% poziomie.

Tarczę Antyinflacyjną 2.0 mają też dodatkowo odczuć rolnicy. Podatek VAT na nawozy, których ceny też ostatnio poszybowały w górę również spada do zera. Łącznie powyższe zmiany podatkowe mają dać oszczędności rzędu 100 zł na rodzinę w każdym miesiącu. Obniżka VAT obowiązuje od 1 lutego do końca lipca 2022.

POLECANE NEWSY
32 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Stefan2000
12 dni temu

Niech zyje pis, niech nam zyje pis!! Sto lat, abo i dłuzyj…

Do Dobry wilk.
13 dni temu

PiS daje…..co ci daje PiS?? PiS zabiera a to ci niby daje to są twoje pieniądze, twoje podatki. PiS nie ma żadnych pieniędzy, zarządza min twoimi, moimi i wszystkich obywateli, bo to my utrzymujemy państwo nie PiS. A zarządza tymi naszymi finansami tragicznie. Pożycza i rozdaje. A zasada jest prosta, co pożyczysz musisz oddać z procentem i to ogromnym. Dotarło?????!!!!!

Konfederata.
14 dni temu

Odp @Olo.
Oj, Olo, Olo, widać, że nie masz pojęcia o ekonomii. Za dużo oglądasz, słuchasz reżimowej propagandy. Sieczkę zrobili ci z mózgu.

...!
15 dni temu

Na koniec i tak wszystko będzie z przydziału…

Dobry wilk
15 dni temu

Krowa daje mleko PiS daje miód a opozycja gówno!!!

Konfederata.
15 dni temu

Wystarczy spojrzeć na zdjęcie, jak wydłużył się nos Pinokia. To efekt kłamst, które jest dla niego chlebem codziennym. Całe to przestępcze ugrupowanie żeruje na naiwności społecznej. A efekt dla gospodarki i obywateli będzie żałosny.

filip z konopii
15 dni temu

Obniżą vat na produkt finalny, co z komponentami do produkcji?

do Konfederata.
15 dni temu

Tylko że po tym czasie nie wrócą do stanu pierwotnego tylko nowego droższego !
To PIS !

do Kierowca busa
15 dni temu

chwilowe aby potem jak wrócą niby stare ceny które będą i tak wyższe jak przed tą obniżką
uj w dupę tym kłamliwym dzifką

Olo
15 dni temu

Przecież to fikcja. Nawet jak spadnie VAT na jedzenie to producenci i tak nie obniża całego vatu ale połowę marzy wezmą do kieszeni. Podobnie było z tarczą które firmy brały a pracowników wysyłały na urlopy bezpłatne. Dlatego jestem zdania że 800 procentowa podwyżka gazu dla firm jest jak najbardziej sprawiedliwa. Oddadzą z nawiązką to co ukradli

32
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x