Wyburzyli charakterystyczny komin

W środę o godzinie 15.29 wyburzono jeden z bardziej charakterystycznych punktów w krajobrazie Jarocina. To 85-metrowy komin, który w latach `70 został zbudowany na potrzeby kotłowni przylegającej do miejscowej fabryki mebli. Obecnie terenem zarządzała spółka Veolia z Poznania z branży energetycznej.

Komin do niedawna służył jedynie jako miejsce pod nadajniki komórkowe. Po cichu mówiło się o planach wyburzenia, ale te stanęły w miejscu. Dopiero gdy w styczniu br. jeden z mieszkańców skoczył z samej góry, popełniając samobójstwo, przyspieszono procedurę zmierzającą do likwidacji komina. A szkoda, bo można było go zagospodarować np. pod skoki na linie.

Dziś firma pirotechniczna podłożyła ładunki wybuchowe i po trzecim sygnale syreny odpaliła. Komin upadł na hałdy ziemi rozrzucając kawałki gruzu w wyłączonej od ludzi strefie.

źródło nagrania: jarocin112.pl

CZYTAJ  Ostrowianie skomentowali mecz Polski z Francją

4 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Takserio
11 miesięcy temu

Veolia to nie spółka z Poznania tylko francuski holding energetyczno/wodno/ściekowy przejmujący (dzięki samorządowcom PO) nasz krajowy rynek.

Angelika
11 miesięcy temu

Skoczył z czubka komina i popełnił samobójstwo , to wszystko przez cowid. Coraz więcej tych samobójstw będzie. Zobaczycie , choć nie życzę tego nikomu , bo nigdy nie wiadomo co człowiekowi do głowy strzeli. Czasami wystarczy jakiś mały zapalnik jak na przykład : utrata pracy , partner/partnerka Cię zostawi lub śmierć bliskiej osoby , zaczyna się w głowie ostro kotłować i nieszczęście gotowe.

Obserwer
11 miesięcy temu

Proponuję zamurować wszystkie okna, bo być może kiedyś ktoś z niego też skoczy idąc tym trybem myślenia

N.S
11 miesięcy temu

Z treści wynika, że jeden delikwent komin już wypróbował i skoczył, tylko linki zapomniał 😉

4
0
Napisz co o tym sądziszx