Ostrowianin walczy o życie pod ECMO. 38-latce się nie udało

Od około 2 tygodni walczy o życie 30-letni ostrowianin, u którego 3 tygodnie wcześniej wykryto zakażenie koronawirusem. Swoją walkę natomiast przegrała 38-latka z Pleszewa. Oboje byli podłączeni pod ECMO (płucoserce)

Ostrowianin trafił na oddział covidowy 3 tygodnie temu. Po niespełna tygodniu stan znacząco się pogorszył. Podjęto decyzję, że konieczne jest podłączenie pod płucoserce tym celu przetransportowano go do poznańskiego szpitala śmigłowcem LPR. W ostatnich dniach podjęto próbę odłączenia go spod tej specjalistycznej aparatury, ale płuca nie podjęły samodzielnej pracy. Mężczyzna nie był zaszczepiony, ale też nie miał chorób współistniejących.

W podobnym czasie również pod ECMO została podłączona mieszkanka Pleszewa. Niestety jej walka o życie zakończyła się niepowodzeniem. Kobieta była w ciąży i udało się uratować dzieciątko. Żeby je uratować musiano w 6. miesiącu ciąży wykonać cesarskie cięcie.

Stan dziecka z uwagi na wczesniactwo nie jest jeszcze dobry.

CZYTAJ  Protestujący zaskoczyli w sprawie spalarni

139 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
O! Kolejna dobra wiadomość
11 miesięcy temu

Super opinia! A co na to twój psychiatra?

Do "O!kolejna dobra wiadomość "
11 miesięcy temu

Coś te Nopy z krzaków kolega zebrał.Na stronie PZH.gov jest całkiem coś innego.A poza tym ten preparat nowej generacji jest w fazie eksperymentu ,został dopuszczony do użytkowania na ludziach warunkowo,dlatego taka presja koncernów na wykorzystanie tego preparatu na największej liczbie ludności a zwlaszcza na dzieciach. Koncernom już lepsza okazja się nie przytrafi na ograniczenie dzietności wśród populacji.Te konsensusy o ograniczeniu populacji na Świecie zostały ustalone na konferencjach ONZ w latach 90-tych i miały zostać zrealizowane do 2015 roku.,Tak że spokojnie…prawdziwe nop y zaczną się za kilka lat,tylko wtedy koncerny szczepionkowe zwiną swoje warsztaty i będą liczyły krociowe zyski oraz satysfakcję zwariowanych rządców tego Świata .I sprawa ostatnia : osobiście nie zamierzam bawić się w grę typu „będę miał NOP ,czy nie będę „.Tymbardziej że koncerny szczepionkowe w umowach dotyczących zakupu szczepionek same podkreślają że preparat jest w fazie eksperymentu i odpowiedzialność biorą na siebie Rządy Państw które go zakupiły.

Last edited 11 miesięcy temu by Do "O!kolejna dobra wiadomość "
O! Kolejna dobra wiadomość
11 miesięcy temu

Pora na zderzenie z liczbami. Jesteście gotowi?

NOPy w Polsce:

W 2021 wykonano 44.5 miliona zastrzyków szczepionkami na Covid.
Zarejestrowano 16.6 tysiąca NOPów. (Suma wszystkich zgłoszeń u lekarza).
To 0.03% wszystkich szczepień.

Wśród tych NOPów
11 443 to NOPy łagodne ( ból ramienia, goràczka, ból głowy). Czyli występowały na 0.02% szczepień. Innymi słowy Łagodny NOP pokawił się w 1 na 5000 szczepień.

NOPy poważne wystąpiły w liczbie 1553. To 0.003% szczepionek. 0.3 promila dla tych z was, którzy lubią se wychlać.

NOPy ciężkie = 470 przypadków w skali całego kraju. A to 0.001% przypadków. Zdarza się 1 raz na 100000. Łatwiej wygrać w totka 3 razy z rzędu.

Łatwiej złapać komara za jaja w rękawicy bokserskiej, niż dostać poważnego NOPa po szczepionce na COVID.

Najczęstrze NOPY:
Zaczerwienienie, krótkotrwała bolesność po igle, nudności, wysypka, krótkotrwałe osłabienie, temperatura, swędzenie skóry oraz ból dupy u osób niezaszczepionych.

Objawy najczęściej występowały do 72 godzin po podaniu szczepionki

Szczęśliwego nowego roku. Ten post już spadł ze stronki głównej, więc powróce z kolejną porcją przykładów z serii „O! Kolejny” przy okazji kolejnych covidowych dyskusji.

Last edited 11 miesięcy temu by O! Kolejna dobra wiadomość
O! Kolejny
11 miesięcy temu

Anti-vaxxer mother and daughter die from Covid in Belfast hospitalThis article is more than 3 months old
Heather Maddern and her daughter, Sammie-Jo Forde, were care workers and Maddern had shared conspiracy theories online

An anti-vaxxer mother and her daughter died just days apart in a Belfast hospital after they contracted Covid-19, leaving their family “devastated”.
The BBC reported that Sammie-Jo Forde, 32, died in the Ulster hospital on Saturday, where she had been treated on the same ward as her mother, Heather Maddern, 55, who died on 31 August.

Maddern had shared a number of Covid conspiracy theories before her death, MailOnline reported, as well as a post about nurses facing dismissal if they refused the jab. She also shared videos from Candace Owens, a conservative commentator and activist from the US, on how to respond if your employer forces you to be vaccinated, and another from a woman arguing against children being jabbed.

O! Kolejny do Do O! kolejny
11 miesięcy temu

A co? Czyżby niekomfortowo się czytało? Ojej

O! Kolejny
11 miesięcy temu

Zmarł gwiazdor amerykańskiego „Mam Talent”. Nie był zaszczepiony na koronawirusa

W Stanach Zjednoczonych w wielu 30 lat zmarł Jay Jay Phillips. Mężczyzna był muzykiem, który dwa razy wystąpił w amerykańskiej odsłonie „Mam Talent”. Według relacji podawanych przez media zza oceanu Phillips umarł na skutek komplikacji po zakażeniu koronawirusem.

Portal TMZ.com poinformował, że w ostatnich tygodniach uczestnik „Mam Talent” uczestnik zmagał się z COVID-19. Jay Jay Phillips został znaleziony martwy w swoim domu w Święto Dziękczynienia. Rodzina mężczyzny próbowała go przekonać, aby zgłosił się do szpitala. 30-latek stwierdził jednak, że potrzebuje po prostu więcej snu. W chwili śmierci uczestnik „Mam Talent” nie był zaszczepiony przeciw COVID-19

Muzyk mieszkał z ojcem, który przebywa w szpitalu i jest podłączony do respiratora.

Do O! Kolejny
11 miesięcy temu

Kogo ty parówo straszysz, chwalisz się czy się żalisz? Sam nie wiesz o co ci chodzi. Prawda jest jedna – covidioci to idioci.

O! Kolejny
11 miesięcy temu

Zwróciła się do internautów, by zaszczepili się przeciw COVID-19, kilka dni później zmarła. „Nie powinnam czekać”

W ostatnim filmie opublikowanym przed śmiercią na TikToku, Megan Alexandra Blankenbiller zaapelowała do obserwujących ją fanów o przyjmowanie szczepionek przeciwko COVID-19. Nagranie ze szpitala poruszyło serca internautów z całego świata. Wielu z nich dziękuje zmarłej dziewczynie za pouczający manifest.
Profil Megan Alexandry Blankebiller na TikToku obserwuje ponad 20 tysięcy internautów. 15 sierpnia 2021 roku użytkowniczka modnej aplikacji opublikowała w sieci poruszające nagranie, w którym zwróciła się do przeciwników szczepień przeciw COVID-19 oraz osób, które nie są do końca przekonane, czy powinny zdecydować się na przyjęcie preparatu.
Mieszkanka Teksasu w wyniku zakażenia koronawirusem zmagała się z poważnymi objawami choroby. Wideo nagrane przez nią podczas pobytu w szpitalu wyraźnie pokazuje, jak wiele trudu sprawiało jej zebranie sił do przekazania ważnego apelu.

„Nie powinnam czekać. Jeśli jesteście choćby w 70 proc. pewni, że chcecie przyjąć szczepionkę, zdecydujcie się na to. Nie czekajcie. Może wtedy, mam taką nadzieję, nie traficie do szpitala jak ja”- mówiła Megan Alexandra Blankenbiller w ostatnim filmie, jaki udało jej się opublikować na TikToku przed śmiercią. Zaledwie tydzień później młoda TikTokerka zmarła, pozostawiając po sobie poruszający apel

O! Kolejny
11 miesięcy temu

Irlandia Północna: Matka i córka zmarły w odstępie kilku dni na COVID-19. Nie chciały się zaszczepić przeciwko koronawirusowi

Tragedia w północnoirlandzkim Ulsterze. W tamtejszym szpitalu w odstępie kilku dni zmarły na koronawirusa matka i córka.

Obie kobiety nie chciały się zaszczepić przeciwko Covid-19, choć były pracownicami opieki społecznej i to one w pierwszym rządzie powinny się zabezpieczyć zarażeniem.

55-letnia Heather Maddern i jej 32-letnia córka Sammie-Jo Forde, zmarły na tym samym oddziale szpitalnym, leżały na sąsiednich łóżkach.

Przed śmiercią Heather umieszczała w sieci informacje o tym, że ludzie nie powinni się szczepić przeciwko COVID-19. Była ona zwolenniczką teorii spiskowych, które negowały istnienie pandemii. Wymieniała się informacjami z innymi antyszczepionkowcami. Kevin McAllister, ojciec Sammie-Jo i mąż powiedział, że one razem pracowały, razem mieszkały i razem umarły. Ich śmierć „rozbiła mi świat”, powiedział. W jednym z programów Radio Ulster, powiedział, że jego córka doznała niewydolności serca po zarażeniu wirusem i nie było już wtedy dla niej ratunku. Moja córka miała 32 lata i czworo dzieci – dodał McAllister.

O! Kolejny
11 miesięcy temu

32-latka zmarła na COVID-19, nie była zaszczepiona. Poruszający wpis księdza: „Kasiu, mogłaś żyć”

„Żyjemy w czasach wielkiego oderwania od rzeczywistości, ludzkie wybory dokonują się bez odniesienia do faktów. Nie przekonam heretyków wirusowych, modlę się za nich. Wiara, że pandemii nie ma, nie czyni cudów, ale zabija ludzi” – pisze na swoim blogu ks. Mieczysław Puzewicz, były rzecznik kurii metropolitalnej w Lublinie, dziś przewodniczący rady programowej stowarzyszenia Centrum Wolontariatu w Lublinie

„Zmarła córka moich znajomych, dopiero skończyła 32 lata, pewnie powiem kazanie na pogrzebie Kasi. Zaprzyjaźniona anestezjolog mówi, że mogłaby przeżyć, gdyby się zaszczepiła”

139
0
Napisz co o tym sądziszx