Będą protestować przeciw #lexTVN

Udostępnij
Tweet

Grupa ostrowskich protestujących wyjdzie w niedzielę o godzinie 15 zaprotestować przeciwko ustawie #lexTVN. Zdaniem krytyków jej wejście w życie może utrudnić lub uniemożliwić nadawanie tej stacji na terenie Polski.

Grupa osób skupiona wokół Ostrowskiego Spaceru Protestacyjnego „Łańcuch Światła” wyjdzie na ostrowski Rynek o godzinie 15.

#WolneMedia! #WolniLudzie #WolnaPolska! Ostrowski Spacer Protestacyjny „Łańcuch Światła” zaprasza na obywatelskie zgromadzenie spontaniczne- 19 grudnia 2021 roku (niedziela) – godz. 15.00 Rynek w Ostrowie Wielkopolskim. Tak, jak w wielu miastach Polski i #MY powiemy nasze obywatelskie, głośne #NIE dla ponownej próby odebrania nam prawa do #WolneMedia! Gwarantuje nam to m.in. art. 54 #KonstytucjaRP: „każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania informacji”. Pamiętajmy: bez wolnych mediów demokracja umiera! Bez wolnych mediów nie będzie wolnych wyborów! Przyjdź, zaproś Znajomych, wyraź swoje zdanie… #NieBądźObojętny!

Ps. Zabierzmy ze sobą flagi PL i UE: „tu jest Polska, tu jest Unia Europejska”! Osoby zaszczepione przeciwko COVID 19 proszone są o zabranie certyfikatów. Takie osoby nie są wliczane do liczby osób biorących udział w zgromadzeniu spontanicznym.

– piszą organizatorzy.

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
CZYTAJ  Tężni zaszkodziła woda
Subskrybuj
Powiadom o
64 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Konfederata
2 lat temu

@odp do anonima bez podpisu. To nie teorie spiskowe tylko fakty. Pomyśl i wtedy pisz. Sądzę, że jesteś jednym z chorych różowych lub czerwonych lewaków. I masz problem ze sobą.

POLAK
2 lat temu

Gość tu przedstawia gołe fakty o przygotowaniach i zamiarach Tuska i jego bandy, a klakierzy i oszołomy nie wierzą. Dla nich jeszcze niestety kuracji nie wynaleźli.Mamy skutki wielokrotnego mordowania polskiej inteligencji przez Niemców i sowietów, ostali się jeno beznarodowościowcy!

Do "po" chyba ma racje
2 lat temu

Wycinki prasowe z tamtych czasów.

Komorowski i rząd Tuska chcieli sprzedać polskie lasy, by zapłacić za mienie pożydowskie. Dlaczego Komorowski ucieka od wyjaśnień?!
Polskie lasy miały pójść pod młotek. Prezydent Komorowski obiecał Amerykanom, że za uzyskane w ten sposób pieniądze wypłaci Żydom odszkodowania za utracone w naszym kraju mienie. Dlaczego ta informacja ukrywana jest przed Polakami?
Tajny plan sprzedaży polskich lasów ujawniono na podstawie opublikowanej przez portal WikiLeaks notatki ambasadora USA w Polsce.

Prywatyzacja kopalń i likwidacja polskiego przemysłu wydobywczego to tylko czubek góry lodowej. Doniesienia ostatnich tygodni obnażają obłudę rządu i dowodzą, jak głęboko zakrojony był plan wyprzedaży polskiego majątku. Po zniszczeniu stoczni, hut, kopalń, fabryk i przetwórni dobrano się do ostatniego bastionu. Platforma Obywatelska, obłudnie zapewniając, jak bardzo troszczy się o polską ziemię i państwowe lasy, konsekwentnie parła do ich prywatyzacji

Tajna notatka ambasadora USA w Polsce ujawniona przez WikiLeaks nie pozostawia złudzeń”.
Już w 2009 Platforma planowała skok na Lasy. Komorowski chciał je spieniężyć, by wypłacić odszkodowania za mienie pożydowskie.
Bronisław Komorowski i Donald Tusk zamierzali sprzedać lasy i nieruchomości należące do skarbu państwa, by zdobyć środki na wypłatę odszkodowań za mienie odebrane Żydom przez Niemców i Sowietów. Komorowski złożył taką obietnicę w styczniu 2009 r., a jego deklaracja jest kluczem do zrozumienia szeroko zakrojonej strategii rządu. Ambasador Victor H. Ashe zaraportował do Departamentu Stanu USA, że „Komorowski stwierdził, iż premier Tusk zmusi niepokornych ministrów, […] by »dołożyli się do rekompensat«, sprzedając państwowe lasy i nieruchomości.
Pomysł był prosty i miał zostać przeprowadzony błyskawicznie na ostatnim posiedzeniu Sejmu minionego roku. W przeładowany program przedświątecznych, nocnych obrad, między poprawki budżetowe i związki partnerskie wciśnięto fundamentalną sprawę lasów, zapewniając, że proponowane zmiany jeszcze bardziej je zabezpieczą.

Rząd PO kilkakrotnie składał obietnice wypłacenia odszkodowań Żydom za zagrabione przez Niemców i Sowietów mienie. W 2008 roku, a następnie w 2010 Donald Tusk zaskarbił sobie sympatię tych środowisk, które ogłosiły, że w sprawie restytucji mienia „nastąpił przełom”.

Do "po"
2 lat temu

Głupoty sadzisz.A inna wladza co zrobi? Usiądzie na leżaku w środku lasu i będzie się zachwycać liczbą igieł na sośnie.

64
0
Napisz co o tym sądziszx