Nowy wóz już w Ostrowie. Duży kontrast

Nowy wóz ratowniczo-gaśniczy trafił już do Ostrowa Wielkopolskiego. Minie jeszcze kilka dni zanim zobaczymy go na ulicach powiatu ostrowskiego, ale już teraz mogliśmy przyjrzeć mu się z bliska.

Z zewnątrz możemy zauważyć, że jest wyższy od poprzednika, mającego już 19 lat. Blask nowości zachwyca, jednak po wejściu do środka zauważymy siermiężne zegary czy kierownicę. Wiadomo, że taki wóz ma być praktyczny i służyć w ciężkich warunkach, a nadmiar elektroniki mógłby okazać się piętą Achillesową.

Już wkrótce zobaczymy mknących nim strażaków nie tylko do błahych zdarzeń jak kotek na drzewie, ale również do dużych pożarów czy wypadków drogowych.

Zabudowę wozu gaśniczego zrobiono na podwoziu firmy volvo. Wykonała go firma bocar spod Częstochowy. Będzie mieć zbiornik na wodę o pojemności 2500 litrów, a także drugi na środek pianotwórczy o pojemności 250 litrów. Napęd 4×4 przyda się do jazdy w trudniejszym terenie. Z dodatkowego wyposażenia ma mieć wyciągarkę czy oświetlenie ledowe. Bezpieczeństwo przy manewrach zwiększy kamera cofania.

Przetarg był ogłoszony przez Komendę Wojewódzka Straży Pożarnej w Poznaniu i stąd poznańskie tablice rejestracyjne. Zwycięska kwota osiągnęła prawie 900 tys. zł.

Dotychczasowy wóz trafi do jednej z komend w powiecie ostrowskim.

POLECANE NEWSY
8 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
olek
8 miesięcy temu

nareszcie PSP w Ostrowie ma nowy wóz bojowy,bo do tej pory nowizna szła na wiochy do ,super fachowców osp

Boczek
8 miesięcy temu

Gdzie ty tam widzisz chłopie siermiężne zegary?

Xxz
8 miesięcy temu

Stare auto pewnie trafi do gminy Ostrow bo te biedaki tylko patrzą stare zajechane auta kupować i dawać do OSP i zaś się szczycą ze zrobili dobry zakup

fakty prawdy
8 miesięcy temu

no teraz jak babcia zadzwoni na 112 ,że widzi kota na dachu to PSP nie wysle 2 wozy bojowe ale teraz min 3 + ew. śmigłowiec. Koszty= 50 tys. zł.,

Do czytelnik
8 miesięcy temu

Uwierz mi że ten ma aż za głośne 😂 za raz będą płacze że po nocach jeżdżą

qwe
8 miesięcy temu

Czytelnik ma rację. Taki apel do służb mundurowych i pogotowia jeżeli macie techniczną możliwość to zróbcie głośniej sygnały, bo Was rzeczywiście słychać w ostatniej chwili a przy wietrznej pogodzie jest jeszcze gorzej.

Czytelnik
8 miesięcy temu

Tylko szkoda że te wszystkie nowe wozy, karetki i radiowozy mają coraz słabsze sygnały dźwiękowe ledwo je słychać z daleka dopiero gdy jest bardzo blisko to zaczyna być coś słychać stare sygnały dźwiękowe są dużo lepsze efektowniejsze i lepiej słyszalne z daleka a i tak PSP się kryje wozami do OSP wstyd żeby zawodowi strażacy jeździli 20 letnimi wozami a ochotnicy z OSP przy wsparciu włodarzy miast itd. Mają nowoczesne wozy z bogatym wyposażeniem

Wyklęty
8 miesięcy temu

no wreszcie bo OSP miało lepsze i służyły na dożynki

8
0
Napisz co o tym sądziszx