W czwartek bezpłatne badania cytologiczne

18 listopada br. kobiety w weku 25-59 lat będą mogły skorzystać z bezpłatnego badania cytologicznego. W tym dniu będzie również możliwość zaszczepienia się przeciwko COVID-19.

Cytobus stanie na parkingu Urzędu Miejskiego przy Centrum Aktywności Lokalnej (al. Powstańców Wielkopolskich 14) w godz. 10:00 – 16:00. Bezpłatne badania cytologiczne adresowane są do pań w wieku 25-59 lat, które w ciągu ostatnich trzech lat nie miały wykonywanej profilaktycznej cytologii w ramach programu profilaktycznego finansowanego przez NFZ (panie są weryfikowane na podstawie nr PESEL).

Badania będą wykonywane przez wykwalifikowaną położną, a każda uczestniczka badania otrzyma ulotki dotyczące profilaktyki raka piersi i raka szyjki macicy. Aby skorzystać z bezpłatnego badania należy zarezerwować jego termin telefonicznie – 61 855 75 28. Uwaga – w cytobusie nie ma możliwości wykonania badania płatnego.

W tym miejscu stanie również szczepieniobus, który zapewni możliwość zaszczepienia się przeciwko COVID-19 preparatem Pfizer oraz Johnson & Johnson bez wcześniejszej rejestracji. Szczepieniobus zlokalizowany będzie przy Centrum Aktywności Lokalnej również w godz. 10.00 – 16.00.

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Wjechał w płot i poszedł do sklepu. Ukr. był pijany
Subskrybuj
Powiadom o

3 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Maria
2 lat temu
  1. Czy kobiety 60+ już się nie liczą?
kit
2 lat temu

Kiedy ogłoszą światowy dzień bez covida?

Wiaczesłav Bierezuckiy
2 lat temu

Wyślę moją babę tam zaraz po zalaniu

3
0
Napisz co o tym sądziszx