11 listopada – szykuje się lokalny marsz

Obchody Święta Niepodległości kojarzą się w naszym regionie ze składaniem kwiatów przez samorządowców pod pomnikami. Najbardziej znaną imprezą w Polsce jest Marsz Niepodległości. Okazuje się, że część mieszkańców powiatu ostrowskiego i kaliskiego zamierza wspólnie pójść w ramach organizowanego marszu na terenie Kalisza.

Z hasłem „śmierć wrogom Ojczyzny” Aleksander Jabłonowski zwołuje swoich sympatyków, „kamratów i kamratki” do marszu w Kaliszu. I jeśli frekwencja będzie tak wysoka jak popularność hasztagu #naKalisz w internecie, to szykuje się nam duża manifestacja środowisk narodowych. Marsz został legalnie zgłoszony.

11 listopada grupa zwolenników Jabłonowskiego; w tym narodowców i nacjonalistów spotka się o 15:00 przed pomnikiem Adama Asnyka. Stamtąd pochód ruszy ulicą Zamkową na Główny Rynek pod Maszt z Flagą. Organizatorzy oficjalnie zgłosili to zgromadzenie i określili czas jego trwania do 20:00.

Na razie nie są znane szczegóły tego wydarzenia. Sądząc po podobnych zgromadzeniach tego środowiska ważną częścią spotkania będą przemówienia w tym samego organizatora, która w efektywny sposób podgrzewa atmosferę spotkania, mówiąc o śmierci wrogom Ojczyzny, obowiązkach polskich każdego Polaka i przebudzeniu „zniewolonego Narodu”.

Ile osób przyjedzie do Kalisza? Tego dokładnie nie wiadomo, ale marsz może być bardzo liczny, a dla części prawicy będzie alternatywą dla Marszu Niepodległości w Warszawie.

W internecie zawołanie i jednocześnie hasztag #naKalisz jest bardzo popularny i udostępniany na licznych forach, grupach i fanpejdżach. – ustalił portal faktykaliskie.pl

– Wojtku! Prowadź na Kalisz! Prowadź do wolności. – Na Kalisz!!!! A potem na Wiejską !!!!! – Będziemy wielką siłą w Kaliszu – to tylko niektóre z licznych komentarzy zwołujących się na marsz w Kaliszu zwolenników Jabłonowskiego.

Manifestację swojego sprzeciwu wobec nacjonalistycznych haseł Jabłonowskiego zapowiedziały też środowiska lewicowe.

Jabłonowski (prawdziwe nazwisko Wojciech Olszański) to publicysta, dziennikarz i narodowiec. Do szerszej publiczności udało mu się przebić dzięki ruchom antycovidowym i głoszonej przez niego teorii o fałszywej epidemii koronawirusa. W internecie buduje swoje zasięgi dzięki kilkugodzinnym relacjom na żywo ze swojego studia „Niezależnej Polskiej TV”.

W programie pełnym przekleństw prowadzonym razem z Marcinem Osadowskim Jabłonowski krytykuje polski rząd za szczepionki przeciwko koronawirusa, ale nie tylko. Jest zwolennikiem sojuszu z Rosją, opowiada się za wydaleniem z Polski wszystkich obcokrajowców, a wrogów ojczyzny karałby śmiercią. W swoich streamach obraża nie tylko polityków, ale i dzwoniących do studia widzów.

POLECANE NEWSY

43 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
do nikołaj II
10 miesięcy temu

do nikołaj – idz faszystowski debilu do lekarza, biblioteki, szkoły a nie takie marsze . słuchasz i czytasz jakies ulotki debilne i w to wierzysz. szybciutko do lekarza zrobic USG mózgu – a daje słowo muzgu tam nie bedize widac a co ? g…o. to nawet duzo.

Kaliszak
10 miesięcy temu

Z ciekawości poszedłem, wysłuchałem, sprawdziłem. KŁAMIECIE jak z nut! Kto był ten wie!

Ala
10 miesięcy temu

Jeśli to jest ten na zdjęciu, no to przecież na pierwszy rzut oka widać kretynizm.

Wyklęty
10 miesięcy temu

Czy w tym marszu bedzie uczestniczyło duchowieństwo w damskich kalysonach

Nikolaj II
10 miesięcy temu

Widać, że propaganda antyKamracka dotarła i tutaj. Nikt kto się tak wyraża nie zna tego społeczeństwa, a skoro wszędzie jest tak jednostronna nagonka na oddanych patriotyzmowi obywateli, to znaczy, że już jest siła, której się wrogowie ojczyzny obawiają. Kiepskie dziennikarstwo. Czołem Wielkiej Polsce, Sławiańszcyźnie i Nasym Prawdziwym Sojusznikom. Jutro tam będziemy i nic już z tym nie zrobicie, nawet takim kłamliwym, propagandowym artykułem.

Polak
10 miesięcy temu

pacynie już staje

Konfederata
10 miesięcy temu

Marsz powinien być pod hasłem, uwolnić kraj od przestępców i zdrajców pisowskich. Będę na marszu obowiązkowo jako wolny obywatel tego nieszczęśliwego kraju.

NO RESPECT
10 miesięcy temu

Nie wiem jak w Kaliszu, ale w Ostrowie mamy kilku niezłych psychiatrów…
A ten kamrat to jest figo fago dopóki nie trafia do sądu albo na Policję. Tam jest potulny jak baranek. Tylko, że jeszcze żadnych poważnych konsekwencji nie poniósł, więc nadal robi co robi. Ale do czasu…

Przedstaw się
10 miesięcy temu

A czy marsz tego Pana też będzie miał charakter państwowy?

Olo
10 miesięcy temu

Polecam może bliżej zapoznać się z tym co głoszą rodacy kamraci,jaki potrafią tworzyć klimat itd.media głównego nurtu mają za zadanie przedstawiać wam stosownie ludzi którzy są naprawdę wolni. Czyli przedstawiają tak jak myślicie,to one kreują wasze rozumowanie, opinie,czy strach przed czymś czego tak naprawdę nie ma. Ktoś kto potrafi zdrowo myśleć i wysłuchać w całości wraz z zrozumieniem jest dziś na wagę złota. Dla prawdziwych Polaków nie będą nigdy wzorcem zaklamani ludzie z pierwszych stron mediów głównego nurtu. Wyłącz tv,włącz myślenie,a wtedy i być może zrozumiesz nawet o co chodzi olszańskiemu…

Last edited 10 miesięcy temu by Olo
43
0
Napisz co o tym sądziszx