OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Prezydent Klimek martwi się o imigrantów

Prezydent Ostrowa Wielkopolskiego podjęła decyzję o podświetleniu miejskiej hali Arena Ostrów na zielono do wyrażenia gestu poparcia wobec imigrantów próbujących nielegalnie przekraczać granicę polsko-białoruską. Poniżej prezentujemy całą treść wpisu Klimek.

Kogo z nas nie porusza widok przemarzniętych i chorych dzieci oraz ich matek, tułających się na polsko-białoruskiej granicy? Człowieczeństwo i przyzwoitość, to nie kwestia granic narodowościowych i etnicznych. Tym bardziej, że Ci ludzie stali przedmiotem perfidnej i cynicznej gry białoruskiego dyktatora.

To szczególnie z myślą o dzieciach oraz ich matkach, samorządy w całej Polsce na znak solidarności z migrantami, zapalają dziś zielone światła w ramach akcji „Matki na granicę. Miejsce dzieci nie jest w lesie”. Jeśli nie mamy sposobności, aby pomóc im bezpośrednio, pokażmy chociaż taki gest solidarności z wszystkimi tymi, którzy cierpią teraz na polsko-białoruskiej granicy. W naszym mieście podświetlona w kolorze nadziei została ArenaOstrów.

Wszyscy, którzy chcą przyłączyć się do tej akcji, mogą również zapalić zielone światło w swoich oknach i budynkach. Niech to będzie zielone światło solidarności i nadziei z najsłabszymi: dziećmi oraz ich matkami, którzy w kryzysie na granicy zostali najbardziej poszkodowani.

Zielone światło jest symbolem gotowości pomocy ludziom zmuszonym do koczowania w skrajnie trudnych warunkach w lasach na polsko-białoruskiej granicy. Celem akcji jest pokazanie, że w samorządach, w naszych małych Ojczyznach, los ludzi, szczególnie tych potrzebujących pomocy, jest dla nas bardzo ważny.

POLECANE NEWSY
135 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
żurek
9 dni temu

W ostrówku włączono zielone światło dla emigrantów i zaraz zaczęli rzucać w naszych kamieniami , nawet dzieci z Michałowa brały w tym udział.

a.j.
15 dni temu

Durni ludzie wybrali lewaka na rezydenta to teraz im będzie świecił dureń na zielono. Czego można więcej wymagać…

Treser drapieżników
15 dni temu

Nakarmić tymi dzikusami lwy tygryski wilki hieny lub głodne biedne niedźwiadki…

Hetman
15 dni temu

migrantów najeźdźców powitam „ogniem i mieczem” będą wyp* w podskokach

Cyborg
17 dni temu

Pogonić brudasów i poczęstować ich prochem.

Do Alo alo.
18 dni temu

Jak się komuś zwraca uwagę, że robi błędy, to samemu nie powinno się ich robić. Czepiasz się kobiety, zmieniasz temat a sam błędy robisz.

Marco
19 dni temu

Kiedy słyszę w tv teksty politykierów, że „przyjmiemy każdą liczbę uchodźców” to polecam zapoznać się z tymi informacjami:
https://www.youtube.com/watch?v=wSmEkzQyT4I
Bardzo obrazowo przedstawione, chociaż niektórzy są zaimpregnowani na wiedzę….

Robol
19 dni temu

Niech Caryca najlepiej stworzy nowe miejsca pracy !!!!!

Do Alo alo.
19 dni temu

Przekłamania w tekście się zdarzają i czasami trudno to kontrolować, szczególnie jak pisze się szybko, ale brak kropki na końcu zdania to już typowe nieuctwo. Każde zdanie kończy się kropką, ośle.

MecJ
19 dni temu

Głodne, zmarznięte biedoki w kurtkach po 5 kołacomment image

135
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x