OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Ostrowscy strażacy przestaną jeździć do akcji 19-letnim wozem

Nadeszła wiekopomna chwila. Po 19 latach ostrowscy strażacy pożegnają się z wozem, którym służył w tysiącach akcji ratowniczo-gaśniczych. Począwszy od ratowania kotków na drzewach, do ratowania ludzkiego życia zagrożonego ogniem czy skutkami wypadku drogowego. Lada dzień do ostrowskiej komendy trafi wóz gaśniczy na podwoziu firmy Volvo.

Dotychczasowy wóz na podwoziu firmy Star miał zabudowę wykonaną przez firmę Stolarczyk i służył bez większych problemów od 2002 roku. Zastąpi go wóz wykonany przez firmę Bocar z Korwinowa koło Częstochowy. Będzie mieć zbiornik na wodę o pojemności 2500 litrów, a także drugi na środek pianotwórczy o pojemności 250 litrów. Napęd 4×4 przyda się do jazdy w trudniejszym terenie. Z dodatkowego wyposażenia ma mieć wyciągarkę czy oświetlenie ledowe. Bezpieczeństwo przy manewrach zwiększy kamera cofania.

Dotychczasowy wóz naprawiany był przez ostrowskiego strażaka z dużym doświadczeniem. Oby nowy służył jak najdłużej bez awarii. Ostrów Wielkopolski długo czekał na nowy wóz, podczas gdy okoliczne gminy otrzymywały wysokie dotacje na zakup samochodów gaśniczych. Przetarg był ogłoszony przez Komendę Wojewódzka Straży Pożarnej w Poznaniu. Zwycięska kwota sięga prawie 900 tys. zł.

Drugi wóz ostrowskiej straży ma metrykę pochodzącą z 2007 roku. Trzeci równie często dysponowany został wyprodukowany już w 2014 roku. Warto przypomnieć, że w zawodach sprawnościowych ostrowscy strażacy zajmują pierwsze lokaty w województwie wielkopolskim.

POLECANE NEWSY
11 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Xxx
1 miesiąc temu

I tak na akcje gaśniczą dojadą bez wody 😁 bo im się tak spieszy że zapominają wody do zbiorników dolać

Zainteresowany
1 miesiąc temu

Ten z 2007 Man jest chyba najczęściej wyjeżdżającym do zdarzeń samochodem w PSP Ostrów.

Las
1 miesiąc temu

Czym więcej pojazdów tym lepiej, mimo ze stary 19letni to widać, że dbany i nadal dobrze służy i oby jak najdłużej

Inwerty
1 miesiąc temu

„Warto przypomnieć, że w zawodach sprawnościowych ostrowscy strażacy zajmują pierwsze lokaty w województwie wielkopolskim.” Chyba 10 lat temu, bo teraz to są daleko w tyle…

Lividium
1 miesiąc temu

Gratulacje tylko jak to jest Volvo edition from China no to na serwis nie będą mieli daleko- Karski, dobre Volvo to orginalny Szwed

Karol3414
1 miesiąc temu

@Pacio: Przecież Bocar to tylko zabudowę robi, co ma się więc zepsuć? Boczna roleta?

Przedstaw się
1 miesiąc temu

To z 10 się ich teraz zmieści na akcję do obalonego skutera?

Carlos
1 miesiąc temu

Zapewne więcej będzie na serwisie niż poprzedni wóz…wiadomo gdzie trafi Star???

D. Malak
1 miesiąc temu

Trzeba opić nowy wóz aby dobrze się sprawował. No to , pimpek pompek , chlup w ten głupi dziób…

gaga
1 miesiąc temu

szkoda

11
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x