OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Powstaje profesjonalny oddział izolacyjny

W Ostrowskim szpitalu trwają zaawansowane prace remontowe, których efektem będzie powstanie oddziału izolacyjnego z prawdziwego zdarzenia. Będą w nim stworzone specjalne śluzy, osobna wentylacja oraz osobne toalety. 25 pacjentów będzie mogło być w nim odizolowanych i leczonych w tym miejscu.

Dyrektor szpitala Dariusz Bierła w wypowiedzi dla Radia Eska stwierdził, że będzie on służył pacjentom zakażonych koronawirusem SARS-CoV-2. W ostrowskim szpitalu znajduje się obecnie 60 łóżek dla covidowych pacjentów.

Oddział izolacyjny powstaje w miejscu dawnej neurologii (nad laryngologią). Inwestycja ma być gotowa do końca roku.

Dziś w Polsce wykazano 5559 osób dodatnich, z czego 267 przypadków przypada na Wielkopolskę zamieszkiwaną przez 3,5 miliona osób.

POLECANE NEWSY
42 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
piguła
1 miesiąc temu

hehe, nagonka trwa, a blisko 50% ludzi w Polsce wie swoje – tylko naturalna odporność pomoże w walce z wirusami. Zaszczepieni chorują, zarażają i umierają – wystarczy sprawdzić statystyki w Izraeu, Wielkiej Brytani, Islandii czy USA. To co mówi polski rzad ja już nigdy nie uwierze – kłamcy, którzy dla kasy i utrzymania władzy zrobią wszystko.

example 1876
1 miesiąc temu

1 października 2021 roku ministerstwo zdrowia zaraportowało: • Liczba zgonów w Polsce od momentu rozpoczęcia szczepienia drugą dawką – 39 614 • Liczba zgonów wśród w pełni zaszczepionych po upływie 14 dni od pełnej dawki – 719 8 października 2021 roku ministerstwo zdrowia zaraportowało: • Liczba zgonów w Polsce od momentu rozpoczęcia szczepienia drugą dawką – 39 782 • Liczba zgonów wśród w pełni zaszczepionych po upływie 14 dni od pełnej dawki – 759 W dniach od 1 do 7 października odnotowano 168 zgonów, z czego 40 stanowili w pełni zaszczepieni. To 23,81 proc. 1 października: • Liczba zakażeń w Polsce od momentu rozpoczęcia szczepienia drugą dawką – 1 419 075 • Liczba zakażeń wśród w pełni zaszczepionych po upływie 14 dni od pełnej dawki – 16 104 8 października: • Liczba zakażeń w Polsce od momentu rozpoczęcia szczepienia drugą dawką – 1 429 507 • Liczba zakażeń wśród w pełni zaszczepionych po upływie 14 dni od pełnej dawki – 19 688 Oznacza to, że w ostatnim tygodniu, od 1 do 7 października, zanotowaliśmy w Polsce 10 432 zakażeń koronawirusem. Wśród niezaszczepionych wykryto 6 848 dodatnich wyników, a wśród w pełni zaszczepionych 3 584. Innymi słowy, w ostatnim tygodniu w pełni zaszczepieni stanowili 34,36 proc. wszystkich zakażeń. Ponad co trzeci w ostatnim tygodniu chory na COVID-19 jest w pełni zaszczepiony. Zwiń

zzz
1 miesiąc temu

Gdyby media nie bombardowały ludzi propagandą covidową nikt by się tym nie przejmował.Ludzie wpadli w panikę, nawet lekarze ulegli tej propagandzie.I tak Chiny ,czy USA zamiotą wszystko pod dywan.Tak samo ze szczepionkami na grypę skończył się patent i każą brać 3 dawkę eksperymentu klinicznego ,ale kto na tym zarabia?

Patrycja Marzec
1 miesiąc temu

Od prawie 2 lat usiłuję się dowiedzieć, CZYM LECZĄ W SZPITALACH, skoro podobno na kowida NIE MA LEKARSTWA!!!!!

trąba
1 miesiąc temu

Kitle zacierają już ręce. Teraz jeszcze należy wrócić do teleporad. Znowu hajsik za każde zajęte łóżko kowidowe + hajsik za łóżko kowidowe „w gotowości”. A że w Polsce epidemia gaśnie, bo ludzie nie chcą się testować i chorują w domu Ministerstwo Zdrowia zapowiedziało, w dniu wczorajszym, bezpłatne testy – tak w państwówce, jak i prywatnie.

ASIA xD
1 miesiąc temu

teraz każdy z pozytywnym testem będzie przetransportowany do tego szpitala dla statystyk. I podobnie, jak w zeszłym roku, ludzie sami nie będą wiedzieć, co robią w tych szpitalach. Każdy będzie miał do wyleczenia coś innego ale wszyscy będą leżeć z pozytywnym testem na „kowidówce”. Ich leczenie będzie wstrzymane i zajmować się będziemy c-19. Ciekawe ile nadmiarowych zgonów przyniesie ten sezon grypowy…

maciek
1 miesiąc temu

czas zamknąć lasy

REALISTA
1 miesiąc temu

Wspaniałe info. Mam nadzieję, że zobaczę w tym roku na Waszym oddziale wirusa świrusa z franklinowka. Ta propolska menda już dawno powinna błagać o tlen pod respiratorem. Ale na takich przyjdzie czas. Wiec foliarzu nieszczepie pilnuj się bo to tylko kwestia czasu. Twoja stara może potem posprzątać na sali trupy. A może i Pan bóg się zlituje i twoje pyzate dzieciątko skręci kark na koniku.

do ASTRA
1 miesiąc temu

OD żarcia też odciąć niech zdechną z głodu.

do astra
1 miesiąc temu

Zgadza się. Nie szczepiony to człowiek drugiej kategorii. Powinien być odcięty od wszystkiego. Część takich odętych na bank by zmądrzała i by się zaszczepiła. Reszty zostało by tak mało, że można by spokojnie ich pozamykać w jakiś więzieniach, izolatoriach i by było po sprawie.

42
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x