Wysadzili bankomat. Zostali namierzeni i zatrzymani

Udostępnij
Tweet

Taką policję w walce z prawdziwymi przestępcami chcielibyśmy jak najczęściej oglądać. Udało się zatrzymać dwóch mężczyzn, którym już przypisuje się wysadzenie bankomatu w Kwilczu (powiat międzychodzki). Wybuch zniszczył część marketu Biedronka i doprowadził do pożaru. Podejrzani byli już w przeszłości karani. Teraz grozi im dodatkowo kara do 10 lat więzienia. Teraz trwa ustalanie czy wysadzili także bankomaty w naszym regionie.

28 września br. na terenie województwa lubuskiego, w uzgodnieniu z Prokuraturą Okręgową w Poznaniu, policjanci z KWP Poznań zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o udział w wysadzeniu bankomatu. W akcji zatrzymania udział wzięli także funkcjonariusze z KWP Opole i KWP Gorzów Wlkp.

W nocy 23 września br. w Kwilczu koło Międzychodu doszło do eksplozji bankomatu. Siła wybuchu była tak duża, że znacznemu uszkodzeniu uległ budynek, w którym znajdował się bankomat. Dodatkowo eksplozja doprowadziła do pożaru budynku i zaparkowanego w pobliżu samochodu. Jak się okazało ten należał do sprawców. Z nagrania wynika, że wybuch bankomatu rozniecił iskry w kierunku auta, a w nim musiał się nagromadzić gaz służący do wysadzania bankomatów. Ponieważ samochód spłonął, policjanci mogli na podstawie numeru VIN sprawdzić kto był jego właścicielem.

Sprawcy nie zdołali ukraść pieniędzy z powodu rozmiaru zniszczeń.

Sprawą zajęli się policjanci z Wydziału Kryminalnego i Dochodzeniowo Śledczego KWP w Poznaniu. Na podstawie zebranych informacji wytypowano podejrzanych. Byli to wcześniej karani dwaj mężczyźni pochodzący z woj. lubuskiego.

Po zapoznaniu z materiałem dowodowym, prokurator Wydziału Śledczego Prokuratury Okręgowej w Poznaniu wydał nakaz zatrzymania. Obaj podejrzani usłyszeli zarzuty usiłowania włamania i kradzieży pieniędzy oraz uszkodzenie mienia. Sąd na wniosek prokuratora aresztował podejrzanych. Grozi im do 10 lat więzienia.

W ostatnich dniach była prawdziwa seria wysadzeń bankomatów. Ostrowscy policjanci nocami pilnowali tych urządzeń na terenie powiatu. Najbliższy czas pokaże czy na rynku pozostali inni przestępcy specjalizujący się w tych kradzieżach.

CZYTAJ  Zadyma na proteście rolników (nowe zdjęcia)

POLECANE NEWSY
Subskrybuj
Powiadom o

11 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
VIP kongxiu
2 lat temu

Dobre chłopaki

Hfhf
2 lat temu

Istne rekiny przestępczości podjechać na robotę swoim prywatnym samochodem. Moze w dzień pracowali jako hydraulicy i butla z gazem juz byla tam .

Mieszkaniec
2 lat temu

To się policja napracowała przy zatrzymaniu.Wiecej szczęścia mieli a sprawcy przesadzili z materiałem wybuchowym.

???
2 lat temu

” Obaj podejrzani usłyszeli zarzuty usiłowania włamania i kradzieży pieniędzy oraz uszkodzenie mienia” , „Sprawcy nie zdołali ukraść pieniędzy z powodu rozmiaru zniszczeń”. Panie jaka kradzież pieniędzy ? Hahahaha

emilniewierny
2 lat temu

Posiedzą, potem znowu jaki wyskok i posiedzą. W wieku 65lat skontaktują że nie mają uzbierane na emeryturę. Udadzą się do MOPS i udają pokrzywdzonych przez system jaki był poprzednio.

Zenek
2 lat temu

Niech kontrolują pasażerów w autobusach którzy są bez masek

JAJ
2 lat temu

Grozi im 10 lat? Śmiech na sali, warto ryzykować. Dostaną może z 8,za dobre sprawowanie wyjdą po 5 latach.

Vatenklops
2 lat temu

Na pewno oni? Bo według mnie to podszedł tam uczciwie pracujący Polak, aby wypłacić swoje miesięczne wynagrodzenie i w chwili podejmowania gotówki bankomat wybuchł ze śmiechu.

Bolo
2 lat temu

Nie szło ich odpalić przy zatrzymaniu!?

qwerty
2 lat temu

gang olsena załapany

11
0
Napisz co o tym sądziszx