OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Piknik zdrowia – zapowiedź

Badania przesiewowe “Stop! Czerniak”, szczepienia przeciwko Covid-19, bezpłatne porady żywieniowe, edukacja i możliwość zapisania się na szczepienia przeciwko WZW-B,, ale także mammobus, słuchobus, pomiary masy ciała, akcje edukacyjne oraz alpakoterapia- tak będzie wyglądał 3. Ostrowski Piknik Zdrowia, który odbędzie się już w najbliższy weekend,w dniach 10, 11, 12 września na Rynku oraz w Parku Miejskim.

– Zadbajmy o siebie! Najbliższy weekend, to nie tylko otwarcie Areny Ostrów, ale i 3. Ostrowski Piknik Zdrowia – kolejna okazja, by zatroszczyć się o zdrowie. W dniach 10, 11, 12 września będzie można skorzystać z szeregu badań, porad zdrowotnych i żywieniowych, szczepień i alpakoterapii! Na Rynku będzie na Was czekał autobus WZW-B oraz możliwość badań przesiewowych w ramach akcji Stop! Czerniak. W sobotę te punkty będą realizowane w Parku Miejskim do godziny 14. Tego dnia w parku stanie również słuchobus, mammobus, stoisko Stacji Opieki Caritas, gdzie zmierzycie ciśnienie, saturację i poziom cukru. Na polanie pojawią się także niezwykle urocze alpaki, a w Centrum Aktywności Lokalnej będzie można się zaczepić przeciw Covid-19. Pomyślcie o sobie, swoich bliskich, Waszym zdrowiu. Ono jest najważniejsze. Bardzo zachęcam do udziału! – podkreśla Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

Trzy dni będzie trwał 3. Ostrowski Piknik Zdrowia, który odbędzie się w dniach 10,11,12 września. Piątkowe i niedzielne akcje odbędą się na Rynku. Natomiast sobotnie wydarzenia zaplanowano na polanie w Parku Miejskim.

· Autobus Stop! Czerniak – rejestracja pod numerem telefonu 731 541 455 od poniedziałku do piątku w godzinach 7.00-21.00. Badania bezpłatne dla osób w wieku 50-64 lata. Dla osób spoza tej grupy badanie w cenie 100 złotych.

Słuchobus – rejestracja pod numerem telefonu 533 083 653 od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-16.00. Badanie bezpłatne.

· Autobus WZW-B – punkt edukacyjny z możliwością zapisania się na szczepienie przeciwko WZW-B. Udział w programie bezpłatny dla osób aktywnych zawodowo z terenu Aglomeracji Kalisko-Ostrowskiej w wieku 36-64 lata.

· Słuchobus – rejestracja pod numerem telefonu 533 083 653 od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-16.00. Badanie bezpłatne.

· „Ostrów Wielkopolski odporny na kleszcze” – zadanie realizowane w ramach Ostrowskiego Budżetu Obywatelskiego.

· „Żyj zdrowo i bez uzależnień” – działania profilaktyczne Urzędu Miejskiego.

· Mammobus – rejestracja pod numerami telefonu 61 855 75 28 / 61 851 30 77 od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-15.30. Badanie wykonywane jest bezpłatnie dla pań w wieku 50-69 lat. Badanie jest nieodpłatne raz na 2 lata. Dla pań spoza grupy wiekowej możliwość wykonania badania odpłatnie.

· Stacja Opieki Caritas w Ostrowie Wielkopolskim oferuje pomiar ciśnienia, saturacji, poziomu cukru.

· Stoisko poradnictwa żywieniowego Beata Wierzyk – bezpłatne konsultacja dietetyczna.

· Szczepienia przeciwko COVID-19 jednodawkowym preparatem Johnson&Johnson w Centrum Aktywności Lokalnej (tylko do osób pełnoletnich).

POLECANE NEWSY
8 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Ciekawy
1 miesiąc temu

Piknik fajna sprawa, popieram zawłaszcza badanie przesiewowe, ciśnienia i cukru, ala czy 11 ten piknik nie zejdzie się z piknikiem młodej lewicy w parku o godz. 13?

Maria
1 miesiąc temu

Seniorzy po 69 roku życia mają płacić za badania. Wstyd.

Fx
1 miesiąc temu

Nikt się już więcej nie zaszczepi.Społeczeństwo jest niestety głupie i podatne na internetową propagandę ze wschodu. Dla nich zdrowe są jaja, majonez i swojska kiełba na grylu.

kasia
1 miesiąc temu

uwielbiam promocję szczepień

Igła
1 miesiąc temu

Piknik zdrowia i szczepienie Covid?? No chyba nieeee…

Stary
1 miesiąc temu

Pani Klimek wielki propagator szczepień. Już miasto folią okleiła na C19.
Ale w sumie na głupocie ludzkiej idzie zrobić kupę szmalu.

do mały <
1 miesiąc temu

No spis powszechny, wiadomo niewolnik musi być zaszczepiony i spisany.

mały <
1 miesiąc temu

No bez szczepień na COV19 się nie obejdzie.

8
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x