OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Darmowe zupy dla mieszkańców

„Talerz zupy dla każdego” to jedno ze zwycięskich zadań Ostrowskiego Budżetu Obywatelskiego 2020. To nie tylko doraźna pomoc, czyli możliwość zjedzenia ciepłego posiłku, ale również zwrócenie uwagi na problem niedożywienia.

W ubiegłorocznym OBO zadanie to trafiło do puli zadań rewitalizacyjnych – realizowanych na obszarze miejskiej rewitalizacji – akcja przeprowadzona zostanie bowiem na ostrowskim Rynku. Ostrowianie przyjęli ten pomysł niezwykle życzliwie i oddali na niego 629 głosów, co pozwoliło na uzyskanie trzeciego miejsca w tej kategorii.

– Już w najbliższą środę, 15 września, w godzinach od 12.00 do 16.00, serdecznie zapraszam na ostrowski Rynek wszystkich tych, którzy mają ochotę na talerz pożywnej, gorącej zupy. Jestem bardzo dumna z pomysłodawców tego zadania, którzy zgłosili je z myślą o osobach potrzebujących wsparcia, ale także z mieszkańców naszego miasta, którzy właśnie na to zadanie oddali swój głos. To pokazuje empatię ostrowian i chęć pomocy tym, którzy jej potrzebują – mówi Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

Jak podkreślają pomysłodawcy akcji „Talerz zupy dla każdego”, jej celem jest integracja mieszkańców, ale także możliwość zjedzenia ciepłego, wartościowego posiłku przez osoby najuboższe. Talerz zupy otrzyma jednak każdy, kto w najbliższą środę pojawi się na ostrowskim Rynku. Akcja ma nie tylko wymiar praktyczny, ale też symboliczny – zwraca uwagę na problem niedożywienia, z którym boryka się wiele państw świata.

„Talerz zupy dla każdego” dostępny będzie czterokrotnie – po raz pierwszy właśnie 15 września. Pozostałe trzy edycje w każdym kolejnym, coraz chłodniejszym, miesiącu tego roku. Zatem gorący posiłek z pewnością się przyda.

POLECANE NEWSY
21 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Do Przedstaw się
2 miesięcy temu

Panie wirusolog, proszę mi wytłumaczyć konieczność 3 dawek (w niektórych krajach np. Izrael 4)a zarazem konieczność testów żeby w ogóle wykryć tę straszną chorobę którą się ludziom wmawia a której nie ma. Sam autor testów mówił o nich że są niewiarygodne i służą tylko do prób laboratoryjnych, a chorobę coronovirusa opisywał w 1971 roku prof. Jabłoński jako niegroźny wirus grypy.

Do Przedstaw się
2 miesięcy temu

Największym idiota jesteś Ty w kółko wypisując to samo. Skończ koleś bo jesteś już nudny, chciałeś się zaszczepić – twoja sprawa a od reszty się odpie….. i zamykam dyskusję. Zapraszam 15 na zupkę bo to jest temat wiodący.

Przedstaw się
2 miesięcy temu

No czyli nadciśnienie może być przeciwwskazaniem, a nie jest nim bezwzględnie. Decyduje o tym lekarz. I zdecydowana większość osób chorujących na nadciśnienie może się zaszczepić, więc o jakich kilkudziesięciu procentach ty piszesz. W ogóle przezabawny jest fakt, że matce czwórki dzieci, która siedzi cały dzień przy garach, albo ślusarzowi po szkole zawodowej się wydaje, że się w kwestiach medycznych bardziej znają niż lekarz. Naród idiotów.

Też Zenek
2 miesięcy temu

Do Zenek22 – sam szmaciarzu będziesz korzystał z darmowej zupy , jeszcze z trzy talerze zapierdolisz do domu, jak ci ciemno w parku to sobie przyświeć przykładem platfusie

Do Przedstaw się
2 miesięcy temu

Koleś skończ z pierdolami o szczepieniach bo tematem jest darmowy posiłek a nie bzdety o srandemii. Nudny jesteś i tyle, od roku piszesz te same farmazony. Zalecam wizytę u specjalisty.

Do Przedstaw się
2 miesięcy temu

Oczywiście że tak, nadciśnienie tętnicze często idzie w parze z zakrzepicą tępaku, nawet przy noszeniu maseczek nadciśnienie usprawiedliwiało ich brak (decyzja ministra zdrowia). Trzeba trochę się douczyć a potem głos zabierać na forum.

infuat łysa pała
2 miesięcy temu

a czy pleban będzie świecił strawe

Ostrów
2 miesięcy temu

Budżet obywatelski na zupę???!!! Same pijusy i menele się zlecą!

Przedstaw się
2 miesięcy temu

Nadciśnienie jest przeciwwskazaniem do szczepienia? Co ty masz za wichurę w tej głowie.

Zenek22
2 miesięcy temu

Talerz zupy proponuja, a po 20 stej gaszą swiatła w parku miejskim. Debile. Czwartek 20.27. Ciemno jak w D.
Wy komunisci zasrani. Jeba..ny pis!

Last edited 2 miesięcy temu by Zenek22
21
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x