Dożynki Diecezjalno – Gminne w Skalmierzycach (zdjęcia)

Dożynki Gminno-Diecezjalne odbyły się przy Sanktuarium Maryjnym w Skalmierzycach. Podziękowano za plony i za pracę rolników, którzy angażując się w uprawy i hodowle zapewniają nam zdrową żywność.

Przed Sanktuarium zaprezentowały się dekanaty z terenu diecezji kaliskiej. Delegacje wystawiły przepiękne wieńce oraz cząstki plonów.

Biskup Damian Bryl pytał przedstawicieli dekanatów jak wygląda u nich rolnictwo pod kątem rodzaju ziem i jak oceniają tegoroczne plony. Jego ekscelencja usłyszał, że rolnicy ogólnie są zadowoleni ze zbiorów.

Biskup podkreślał, że nie wszystko zależy od ludzi, a od niego. Dodał, że praca na roli uczy pokory. I choć są w tej chwili maszyny, technologie to rolnicy doświadczają, że jest jeszcze coś więcej. Coś co jest w rękach Boga. Pan Bóg nie zostawia ludzi, bo przychodzi.

Wśród zgromadzonych byli obecni przedstawiciele partii rządzącej oraz samorządowcy. Dzisiejsze świętowanie ma być wyznaniem wiary w Boga. Dzisiejszy dzień ma być znakiem by przypomnieć sobie o szacunku do natury. Dbajmy o to by piękny świat przemieniać w mądry sposób. Gdy korzystamy z ziemi to chciejmy tak korzystać by przyszłe pokolenia miały z czego korzystać. Proszę żeby ziemia mogła służyć przyszłym pokoleniom.

Na dożynkach obecny był szczepionkobus.

POLECANE NEWSY

15 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Ryszard
11 miesięcy temu

Myślałem, że dożynki diecezjalne są po zakończeniu kolędy.

Apostata Emigrant
11 miesięcy temu

Są dwa powody, przez które Polska mi zbrzydła:
Za dużo święconej wody, za mało zwykłego mydła

Przeciętny człowiek
11 miesięcy temu

LGTB to skrót którego znaczenie nie wszyscy rozumieją. LEZBIJKI-GEJE-TRANWEZTYCI -BISEXUALIŚCI wspaniałe towarzystwo nieprawdaż? Czy to są wasze ideały ludzie opamiętajcie się.

Ghr
11 miesięcy temu

Kiedyś też były festyny w mieście i było fajnie a teraz to albo parady równości albo tęczowe pikniki wszelakiej rodzaju zboczeńcy i to jest fajne? Zastanówcie się ( nowocześni)

kriielkrak
11 miesięcy temu

Zaślepione jadem nienawiści lewactwo nawet w tradycyjnych staropolskich dożynkach nie potrafi docenić trudu rolników.Po co w Polsce dożynki mamy parady LGTB i festy w Niemczech.

katolik
11 miesięcy temu

Kiedyś dożynki też były i wiejskie i gminne sam tańczyłem w młodych latach 5 razy.Ale teraz to jest skandal albo parawialne albo diecezjalne zajmicie sie swoim biznesem kośćielnym księżulki bo za 10 lat pójdziecie z torbami bo wasi dygnitarze tylko odpychają ludzi od kośćoła.

orka
11 miesięcy temu

jak widac na pierwszym planie autobus i szczepienia na drugim 100% wiejskiego srodowiska bez masek – czas na IV etap wycinania ludzisków przez Coronke.
Oosbiscie myslałem,że wiejskie kmiotki zakonczyły juz zwyczaje tego typu-tam nikogo nie widac stare ramole. gdize młodziez?

Tomek
11 miesięcy temu

Ciekawe czy księdza Sławka są kobiety na imprezie i jego dzieci

smail
11 miesięcy temu

To mi wygląda na spotkanie koła emerytów.

Kaznodzieja apostazji
11 miesięcy temu

Drogi Edwardzie: z oficjalnych statystyk wynika, że ofiarami pedofilii są w 89% dziewczynki z czego 96% molestujących to mężczyźnia 4% kobiety.. Statystyka ta dotyczy również księży. Doucz się, proszę zabim się wypowiesz

15
0
Napisz co o tym sądziszx