Dożynki Diecezjalno – Gminne w Skalmierzycach (zdjęcia)

Dożynki Gminno-Diecezjalne odbyły się przy Sanktuarium Maryjnym w Skalmierzycach. Podziękowano za plony i za pracę rolników, którzy angażując się w uprawy i hodowle zapewniają nam zdrową żywność.

Przed Sanktuarium zaprezentowały się dekanaty z terenu diecezji kaliskiej. Delegacje wystawiły przepiękne wieńce oraz cząstki plonów.

Biskup Damian Bryl pytał przedstawicieli dekanatów jak wygląda u nich rolnictwo pod kątem rodzaju ziem i jak oceniają tegoroczne plony. Jego ekscelencja usłyszał, że rolnicy ogólnie są zadowoleni ze zbiorów.

Biskup podkreślał, że nie wszystko zależy od ludzi, a od niego. Dodał, że praca na roli uczy pokory. I choć są w tej chwili maszyny, technologie to rolnicy doświadczają, że jest jeszcze coś więcej. Coś co jest w rękach Boga. Pan Bóg nie zostawia ludzi, bo przychodzi.

Wśród zgromadzonych byli obecni przedstawiciele partii rządzącej oraz samorządowcy. Dzisiejsze świętowanie ma być wyznaniem wiary w Boga. Dzisiejszy dzień ma być znakiem by przypomnieć sobie o szacunku do natury. Dbajmy o to by piękny świat przemieniać w mądry sposób. Gdy korzystamy z ziemi to chciejmy tak korzystać by przyszłe pokolenia miały z czego korzystać. Proszę żeby ziemia mogła służyć przyszłym pokoleniom.

Na dożynkach obecny był szczepionkobus.

CZYTAJ  Wizyta w lombardzie spowodowała przyjazd straży pożarnej, karetki i policji

15 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Ryszard
1 rok temu

Myślałem, że dożynki diecezjalne są po zakończeniu kolędy.

Apostata Emigrant
1 rok temu

Są dwa powody, przez które Polska mi zbrzydła:
Za dużo święconej wody, za mało zwykłego mydła

Przeciętny człowiek
1 rok temu

LGTB to skrót którego znaczenie nie wszyscy rozumieją. LEZBIJKI-GEJE-TRANWEZTYCI -BISEXUALIŚCI wspaniałe towarzystwo nieprawdaż? Czy to są wasze ideały ludzie opamiętajcie się.

Ghr
1 rok temu

Kiedyś też były festyny w mieście i było fajnie a teraz to albo parady równości albo tęczowe pikniki wszelakiej rodzaju zboczeńcy i to jest fajne? Zastanówcie się ( nowocześni)

kriielkrak
1 rok temu

Zaślepione jadem nienawiści lewactwo nawet w tradycyjnych staropolskich dożynkach nie potrafi docenić trudu rolników.Po co w Polsce dożynki mamy parady LGTB i festy w Niemczech.

katolik
1 rok temu

Kiedyś dożynki też były i wiejskie i gminne sam tańczyłem w młodych latach 5 razy.Ale teraz to jest skandal albo parawialne albo diecezjalne zajmicie sie swoim biznesem kośćielnym księżulki bo za 10 lat pójdziecie z torbami bo wasi dygnitarze tylko odpychają ludzi od kośćoła.

orka
1 rok temu

jak widac na pierwszym planie autobus i szczepienia na drugim 100% wiejskiego srodowiska bez masek – czas na IV etap wycinania ludzisków przez Coronke.
Oosbiscie myslałem,że wiejskie kmiotki zakonczyły juz zwyczaje tego typu-tam nikogo nie widac stare ramole. gdize młodziez?

Tomek
1 rok temu

Ciekawe czy księdza Sławka są kobiety na imprezie i jego dzieci

smail
1 rok temu

To mi wygląda na spotkanie koła emerytów.

Kaznodzieja apostazji
1 rok temu

Drogi Edwardzie: z oficjalnych statystyk wynika, że ofiarami pedofilii są w 89% dziewczynki z czego 96% molestujących to mężczyźnia 4% kobiety.. Statystyka ta dotyczy również księży. Doucz się, proszę zabim się wypowiesz

15
0
Napisz co o tym sądziszx