Przygotowywali się do włamania? Wpadli obcokrajowcy

Kilka radiowozów policji uczestniczyło w zatrzymaniu trzech mężczyzn, którzy jak wynikało ze zgłoszenia od mieszkańców obserwowali domy na jednym z kaliskich osiedli. Okazało się, że to obywatele Gruzji uprzednio karani za włamania i kradzieże. Wobec jednego z nich funkcjonariusze zastosowali środki przymusu bezpośredniego.

Wszystko działo się w poniedziałek, 30 sierpnia wczesnym popołudniem.

Oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu otrzymał zgłoszenie, że po jednym z kaliskich osiedli porusza się opel, a podróżujący nim mężczyźni obserwują domostwa. Na miejsce natychmiast udali się policjanci Wydziału Kryminalnego oraz Wydziału Prewencji i Profilaktyki Społecznej – mówi kom. Witold Woźniak z zespołu prasowego kaliskiej komendy. – Samochód zatrzymano na ul. Legionów. Okazało się, że podróżuje nim trzech obywateli Gruzji w wieku 27, 37 i 38 lat, którzy – jak się okazało po sprawdzeniu ich w systemach informatycznych – byli już karani za kradzieże z włamaniem.

Ponieważ 37-latek nie chciał wykonywać poleceń policjantów, ci użyli środków przymusu bezpośredniego w postaci kajdanek. Na miejsce dojechała także drogówka, która ukarała kierowcę za zły stan techniczny pojazdu i zatrzymała dowód rejestracyjny.

Ostatecznie, wobec braku podstaw do zatrzymania, mężczyźni zostali spisani i wypuszczeni. Policja nie ma jednak wątpliwości, że dzięki czujności kaliszan być może udało się zapobiec przestępstwom na terenie naszego miasta.

Chciałbym bardzo podziękować za taką postawę i jednocześnie zaapelować do kaliszan, aby zgłaszali nam każdy przypadek podejrzanego zachowania. Dzięki takim zgłoszeniom, jak to wczorajsze możemy reagować natychmiast i pilnie przeciwdziałać przestępstwom. W tym przypadku prawdopodobnie tak się stało – podkreśla kom. Witold Woźniak.

CZYTAJ  Niestety czad zaatakował skutecznie

13 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
osa
1 rok temu

efekt migrantów, a Becia beczy nad losem islamistów i chce ich przyjmomowac

XYZ
1 rok temu

jakaś debilka od szambonurka zachwalała multi-kulti…wg tej idiotki kraj jednolity etnicznie to zło….

olek
1 rok temu

przyjada dzikusy do polsky i kradna,lac brudasow ile wlezie

do Polak
1 rok temu

Tak samo mówią na zachodzie o Polakach

Edyta
1 rok temu

Brawo dla moherowych beretów

Last edited 1 rok temu by Edyta
Pindol
1 rok temu

Gruzinki i Ukrainki łatwe są i chętne na fiku miku na kocyku.

Polak
1 rok temu

Nie jestem rasistą ale chwasty ze wschodu wyyeebać na Sybir lub zdeptać jak karalucha… Wszystkie te śmiecie nie powinny być wpuszczane do Polski. Całe szczęście że rządzi PiS bo za rudego hooooja mielibyśmy ciapaków i inne zyebane odpady

Rowerek
1 rok temu

Czyli jak przejazdem w Kaliszu zobaczę ładny domek z pięknym ogrodem to lepiej za dużo się nie przyglądać.

Miki
1 rok temu

przez taki płot co zrobili na granicy z Białorusią to na pewno ich Bendzie coraz więcej nie coraz mniej

Przedstaw się
1 rok temu

Nie wiem dlaczego ale pisowcy uwielbiają ściągać nam wszelkiego rodzaju szemrane wschodnie elementy. Terroryści z Czeczenii, gangusy z Ukrainy, złodzieje z Gruzji to galeria ich kamratów. A ruscy się cieszą,że nie oni się muszą szarpać z patusami.

13
0
Napisz co o tym sądziszx