OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Rząd PiS wdraża segregację sanitarną!

To co jeszcze do niedawna było traktowane jako teorie spiskowe, zaczyna być wdrażane w życie także w Polsce. Rząd PiS kończy pracę nad przepisem, który ma umożliwiać pracodawcy wgląd do informacji czy jego pracownik lub klient jest zaszczepiony przeciwko SARS-CoV-2.

Politycy Prawa i Sprawiedliwości wielokrotnie zapowiadali, że nie chcą dzielić Polaków na zaszczepionych i niezaszczepionych. Teraz gdy połowa Polaków już się zaszczepiła, rząd zmienia zdanie i wdraża kolejny, radykalny plan. Po wejściu w życie tych przepisów niezaszczepieni Polacy nie będą mogli skorzystać z hotelu lub restauracji. Na Węgrzech nie mogli także korzystać z kin i aquaparków. Listę miejsc mogą rozszerzać o kolejne.

Rząd PiS w ten sposób zamierza za pomocą bata zmusić obywateli do zaszczepienia się. Jest to dziwne, ponieważ głoszony wariant Delta rozprzestrzenia się nawet wśród osób zaszczepionych.

Nowy przepis jest tak sformułowany: „Zgodnie z projektowanymi przepisami przedsiębiorca lub podmiot niebędący przedsiębiorcą, prowadzący działalność gospodarczą w zakresie objęty czasowym ograniczeniem w prowadzeniu działalności gospodarczej(…), nie podlegałby takiemu ograniczeniu, jeżeli działalność gospodarcza jest wykonywana na rzecz osoby zaszczepionej przeciwko COVID-19, osoby po przebytej infekcji wirusa SARS-CoV-2 potwierdzonej wynikiem testu diagnostycznego w kierunku SARS-CoV-2 lub osoby posiadającej ważny negatywny wynik testu diagnostycznego w kierunku SARS-CoV-2” – czytamy w założeniach projektu ustawy.

Jeśli politycy z PiS-u, reprezentowanego lokalnie przez minister Marlenę Maląg, posłów Tomasza Ławniczaka, Piotra Kaletę, Jana Mosińskiego, Jana Dziedziczaka, Katarzynę Sójkę, zatwierdzą zmiany to dojdzie do następującej sytuacji.

Rząd będzie ogłaszać kolejne, zapewne bezprawne rozporządzenia (odrzucane przez Sądy), a firma będzie mogła ich uniknąć, jeśli będzie oferować swoje usługi tylko osobom zaszczepionym, ozdrowieńcom lub mającym ważny negatywny wynik testu na koronawirusa.

Obecnie przedsiębiorcy nie mogą sprawdzać czy klienci są zaszczepieni. W teorii są to dane wrażliwe i szczególnie chronione, związane ze zdrowiem obywateli.

W praktyce pracownicy i obywatele będą musieli się „legitymować” zaświadczeniami (ze zdjęciem). Pracownicy niezaszczepieni mogą być przesuwani na inne stanowiska, a jeśli takowego nie będzie wolnego w strukturach firmy, szef wyśle pracownika na bezpłatny urlop.

Obecnie w takich krajach jak Francja wprowadzono niemożność wejścia do restauracji przez niezaszczepionych. Część osób zaczęła spożywać posiłki na chodnikach.

Wydaje się, że wzorem do naśladowania przez kraje „zachodnie” są Chiny, gdzie certyfikaty obowiązują od dłuższego czasu. Skanowana jest twarz, a dodatkowo są wpisani do „systemu zaufania społecznego”, gdzie obywatele nie posiadający odpowiedniej liczby punktów, nie mogą korzystać np. z transportu publicznego czy innych miejsc.

Czy zagrożenie jest realne? W Australii, która do niedawna słynęła z szerokich swobód obywatelskich, wprowadzono godziny policyjne.

Poparcie dla segregacji sanitarnej wyraził Donald Tusk w towarzystwie Rafała Trzaskowskiego podczas „Campus Polska”. Jedynie takim rozwiązaniom sprzeciwiają się politycy Konfederacji:

Przypomnijmy najciekawsze wypowiedzi głównego doradcy przy Premierze RP:

Na koniec warto podkreślić, że w krajach takich jak Izrael wprowadzono już konieczność przyjęcia 3. dawki szczepionki. Także „ostatnia prosta” wydaje się być zwykłym sloganem marketingowym, nie mającym zbyt wiele z rzeczywistością.

W kolejnych krajach odbywają się masowe protesty:
https://wiadomosci.wp.pl/protesty-przeciw-paszportom-sanitarnym-we-francji-i-wloszech-sa-zatrzymani-6677378804185920a

POLECANE NEWSY
131 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
anty pis
1 miesiąc temu

Obecne ustawy to są gotowe przysyłane od żydów, którzy powoli przejmują władzę na świecie. Pachołki rządowe w poszczególnych krajach posłusznie (za korzyści majątkowe) wdrażają.

judge dredd
2 miesięcy temu

oooooo! na zdjeciu kogo my widzimy – pani od spoldzielni przekretow

Anty pisowiec
3 miesięcy temu

PiS to tragedia dla narodu polskiego. Ich miejsce jest na śmietniku historii. Oczywiście rozliczy się tych przestępców. Dotyczy to również Tuskowych przydupasów Merkerowej o lewicy nie warto nawet wspominać bo to pomyje historii. Jedyną siłą dla przeciwstawienia się Żydom, amerykanom i rowerzystom unijnym jest Konfederacja. To jest przyszłość narodu, gospodarki i wolności.!!!

Pobudka!Pora wstać!
3 miesięcy temu

Ogłoszona w 2020 roku pandemia koronawirusa nie jest wydarzeniem z zakresu medycyny czy ochrony zdrowia. Jest to wydarzenie polityczne i ekonomiczne, dla którego przykrywką jest globalna operacja socjotechniczna, mająca przekonać masy, że mamy do czynienia z globalnym zagrożeniem. Jednak prawdziwym zagrożeniem nie jest wirus, ale politycy oraz te globalne siły, którym politycy służą.

Przedstaw się
3 miesięcy temu

Słusznie tu piszecie że na całym świecie wprowadzają ten obłęd, ale to nie tłumaczy pisowców w żaden sposób. Powiem obrazowo. Na całym świecie kradną rowery, czy naszych złodziei to usprawiedliwia? Pisowcy to wrzód na doopie narodu. I tyle. Ci ludzie to tragedia Polski. (Co nie znaczy że cenię ich koleżków z KO).

Lekarz
3 miesięcy temu

Od jutra barany obowiązkowo szczepimy sporą grupę na grypę i to dwa razy do roku. Kocham pieniążki zdobyte dzięki waszej głupocie.

Do Anty pisowiec
3 miesięcy temu

Proces w Hadze (miejsce procesów uległo zmianie) czeka finansjerę żydowską,która obecnie trzyma w rękach finanse,medycynę, żywność, „ocieplenie klimatu” Gdybys wychylił czubek nosa poza naszą granicę zobaczyłbyś iż to nie PIS wprowadza,tylko wprowadzane to jest na skalę globalną,a Ty myśląc i rozpowszechniając fake newsa iż to robi nasz rząd, właśnie pomagasz działać w ukryciu rzeczywistym sprawcom tej mistyfikacji. Jeszcze zatęsknisz za pisem gdy do wladzy dobierze się Tusk,Trzaskowski i Sikorski i nasze pieniądze popłyną strumieniem do Izraela.

Last edited 3 miesięcy temu by Do Anty pisowiec
Anty pisowiec
3 miesięcy temu

Norymbergia pokazała co robi się z przestępcami segregujących społeczeństwo. Czasy się zmieniają ale przestępstwo segregacji nadal jest przestępstwem. Wniosek, czeka ta bandę Kaczorową proces Norymberski.

Lekarz
3 miesięcy temu

Najważniejsze, że zaszczepione barany w ciągu najbliższych 2 lat pójdą w piach.

Anty pisowiec
3 miesięcy temu

Tylko gwarantem doprowadzenia przestępców pisiorskich do cel więziennych jest Konfederacja. Lewacy, PO to podobna zaraza.

131
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x