Mieszkańcy zapłacą zamiast wandala

26 tysięcy złotych – tyle mieszkańcy muszą zapłacić za naprawę tablicy przy przystanku autobusowym na ulicy Ofierskiego. To kolejny, niechlubny atak wandali na nasze wspólne mienie, własność mieszkańców Ostrowa Wielkopolskiego. Tablica jest już zdemontowana, a wkrótce zostanie zamontowana nowa. To jednak nadal 26 tys. złotych, które mogły być przeznaczone na zupełnie inny cel.

Spotkanie z wandalami przeszła ostrowska tężnia, Amfiteatr, o rowerach miejskich nie wspominając, bo liczba zdjęć zniszczonych jednośladów, które nadsyłacie jest przerażająca. Teraz przyszła kolej na tablicę informacyjną. Może boleć, że w naszym mieście są ludzie, którzy dewastują nas wspólny dorobek.

Nie bądźcie obojętni na tego typu sytuacje. Potępiajmy akty wandalizmu, reagujmy i zgłaszajmy je odpowiednim służbom.

POLECANE NEWSY
21 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Kaliszanin
6 miesięcy temu

Patusy w Ostrowie lepsze niż w Kaliszu

Zaniepokojony mieszkaniec
10 miesięcy temu

Siedzą w biurach bo nie mają czym jeździć. Auta im się potopiły.

@Janek
10 miesięcy temu

Wielka szkoda, że „wandal” nie rozwali sobie np TV w domu, nie wyrzuci przez okno mikrofali, tylko jak zwykle w grupie takie jeden z drugim staje się samcem alfa i co mi zrobią, Teraz „wandal” powinien odpracować społecznie te 26 tys zł i do tego kolejne aby zapamiętał co zrobił.

Ciekawy
10 miesięcy temu

Przepraszam a strażnicy miejscy gdzie są

Alterego
10 miesięcy temu

Polskie prawo karno – cywilne, to śmiechu warte…. Zimą przed własną posesją, musisz odśnieżyć chodnik bo należy do ciebie i ogólnie jesteś za niego odpowiedzialny…. Ale już latem gdybyś wpadł na pomysł wypić sobie małe piwo przed własnym ogrodzeniem, na chodniku, bo akurat przycinarz żywopłot, to już jesteś przestępcą bo pijesz w miejscu „publicznym ” bo to już jest publiczny chodnik, za którego tylko zimą dostaniesz znów mandat za nieodśnieżenie, bo to twoje miejsce.. Paranoja!!!

Ada
10 miesięcy temu

A zgłaszajcie na zdrowie. Kiedyś próbowałam zgłosić wandalizm to kazano mi pofatygować się na Odolanowską i tracić tym samym pół dnia pracy. Jest to oczywiście niezgodne z prawem. Policjanci mają obowiązek przyjąć zgłoszenie telefoniczne, milicja nie musi niczego przez telefon przyjmować. Wiadomo zatem kto tam siedzi w tej budzie. Dopóki tak będzie to nasze miasto będzie wyglądać tak jak teraz przez chodzące wolno psychicznie chore jednostki z naklejkami i sprayami i takie co mylą tablice przystankowe z maszyną bokserską.

Do Augusta
10 miesięcy temu

Producentem tych tablic jest ogólnie znany mały Władek z ul. Kamionkowej – kumpel władzy. Ma małą manufakturę w garażu i klei te tablice z recyklingu.

Przedsiębiorca
10 miesięcy temu

Raz zadzwoniłem na policję jak na przeciwko mojej posesji garstka młodych, niszczyła kosze na śmieci i łamała znaki drogowe. Policja wylegitymowała ich i mnie w obecności tych wandali i dała im pouczenie. A ja za dwa dni miałem problem z porysowanymi samochodami i brakiem tablicy rejestracyjnej przy jednym ze samochodów. Nikt mi nie pomógł ani nie podziękował że wstawiłem się za mieniem gminy lub powiatu, tylko maraziłem się na koszty finansowe.

Olek
10 miesięcy temu

przecież to od razu widać kto jest wandalem , kto co ma na sumieniu to od razu widać u człowieka jak sie zachowuje , a nasza Policja założyła kartoteki niektórym cwaniarkom i robią nadal to sama.
Chodzą bezkarnie

Pieszy 1234
10 miesięcy temu

26 tysięcy to niezła kwota za urządzenie, które robi na ulicy „buububuuu bu bu… Łuuubububuuuu uuu”. Kto słyszał jak to gada ten wie.

21
0
Napisz co o tym sądziszx