Rolnicy rozpoczęli protest. Wiemy dlaczego nie w Warszawie

Rolnicy skupieni wokół Agrounii rozpoczęli protesty w całej Polsce. Aż 3 mogą wpłynąć na mieszkańców naszego regionu. Wiemy dlaczego nie pojechali do Warszawy.

Od wczoraj jest zablokowana krajowa „11” w Nowym mieście nad Wartą. Jest to odcinek pomiędzy Środą Wielkopolską a Jarocinem. Dziś do protestu dołączyli rolnicy z terenu południowej Wielkopolski. Od godz. 10 jeżdżą ciągniki rolnicze po drodze krajowej nr 25 na odcinku Ociąż – Ostrów Wielkopolski. Utrudnienia potrwają do godz. 14. Zaleca się objeżdżać przez Lewków, Kwiatków lub Rososzycę.

Trzeci punkt protestacyjny jest przed Kępnem na DK11. Tam rolnicy będą blokować drogę przez 24 godziny.

Agrounia ma 21 postulatów, ale rolnicy ubolewają, że nikt z rządu nawet nie siada do rozmów z nimi. A tyle obiecywali rolnikom i zapewniali wsparcie dla mieszkańców wsi.

Na pytanie dlaczego nie protestują w Warszawie odpowiadają, że byli już tam kilkanaście razy. Oficjalnie nie można wjeżdżać do centrum ciągnikami. Takie wyjazdy są kosztowne i czasochłonne, a pracy w rolnictwie jest sporo.

InfoSkalmierzyce.pl
InfoSkalmierzyce.pl
POLECANE NEWSY
47 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Ostrowiak
6 miesięcy temu

PSL was sprzedało, PO Niemcom oddać chciało, PiS odbierze wam co jeszcze wam pozostało. Zastanówcie się na kogo głosować będziecie.

Ostrowiak
6 miesięcy temu

Rolnicy, walczcie o swoje bo pisiory już nie długo wyrugaja was z waszej ziemi.

Wsiowieszcz
8 miesięcy temu

Z pozdrowieniem dla Torunia
Jedzie w Polskę Agrounia
Jej liderem chłop brodaty
Lecz na szczęście nie ciapaty
Chciałby mieć pieniędzy dużo
Lecz kariery mu nie wrócą
Chłop ten jednak jest uparty
Rząd wystraszył nie na żarty.

Do Sms
9 miesięcy temu

Farma wiatrowa i odnawialna energia mogą wygrać wyłącznie dzięki decyzjom politycznym. To się w ogóle nie opłaca i gdyby pozostawić sprawę rynkowi to wiatroki wraz z solarami wymiotło by raz dwa.

Sms
9 miesięcy temu

Jak ja słyszę te postulaty min żeby 70 proc żywności było w sklepach polskiej to mnie szlag.. drodzy rolnicy. Doskonale wiedzieliscie że wchodząc do UE trafiliście na rynki zbytu gdzie wygrywa lepszy. Ale wam to nie przeszkadzało grunt że dotacje. Teraz okazało się że na WOLNYM rynku wasze produkty są nieopłacalne. Czyja to wina? Kto wam kazał na ślepo kredyty brać? To zawsze poważna decyzja. Nie próbujcie zganiać ani na rządzących ani na nikogo. Pezekwalifikujcie się i jedźcie ziemniaki z niemiec. Kogo będą winić górnicy jeśli wygra farma wiatrowa i odnawialna energia. Też będą protestować? Żenada do kwadratu. Po raz ostatni apeluje do was idźcie po rozum do głowy i przestańcie obwiniać kogokolwiek

Bąbelek
9 miesięcy temu

Dziękuje kierowcy starszego traktora który jako jedyny zatrąbił i odkiwał gdy syn kiwał każdemu ,a syn kocha traktory ,wielkie dzieki uśmiech synka mówił samo za siebie

Murzyn z prl
9 miesięcy temu

Może my ,nie rolni zwykli klienci zrobimy strajk i przestaniemy kupowac polskie produkty rolne to się chamstwo szybko nauczy że o klienta trzeba dbać i ceny też muszą być umiarkowane .to my komórki was utrzymujemy a ciągle pretensje od was słyszymy ciągle qrwa mało mało i mało jak nie potraficie ogarnąć swojego biznesu to na etat i zapierdalać ,ale nie trzeba kolejnego jelonka kupić co by domsiad widział. A później problem ze spłata kredytu o co. I na ulicę. Państwo zaplaci

Olek
9 miesięcy temu

Jaki wniosek z tego , trzeba pójść do Roboty , a nie wziąć kredyty i zaś sie modlić zeby starczyło na raty , porobili dotacje dla rolników a rolnik to kupił i teraz wyszło ze sie przejechali większość z nich

O S W
9 miesięcy temu

Ta cała śmieszna agrounia złożyła wniosek o rejestrację jako partia polityczna także temu małemu do wielkiego świata polityki się chce i szuka poparcia i atencji na ulicach to proste.
Nie od dziś wiadomo, że te całe śmieszne protesty są polityczne …

Fallus Anolymus
9 miesięcy temu

Niech się za robotę wezmą

47
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x