OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Rozpoczynają się protesty rolników – utrudnienia na drogach (wideo)

Od dzisiaj rolnicy skupieni wokół Agrounii rozpoczynają protesty na terenie całego kraju. Jeden z nich, ten przewidziany na ruchliwej drodze Ostrów – Kalisz odbędzie się jutro (środa).

Protest na drodze krajowej 25 na odcinku Ociąż – Ostrów Wielkopolski rozpocznie się o godzinie 10 i zakończy około godziny 14. W tym czasie ciągniki będą jechały gęsiego spowalniając ruch na najbardziej uczęszczanej drodze w regionie.

Ciągniki wyruszą spod salonu mercedesa i będą zawracać przy galerii Ostrovia.

Druga grupa rozpoczęła protest już dziś na trasie do Poznania. 48-godzinna blokada odbywa się w Nowym Mieście nad Wartą – odcinek Jarocin-Środa Wielkopolska.

Utrudnienia będą także na trasie Ostrzeszow – Kępno
Z uwagi na zapowiadane przez środowiska rolnicze zgromadzenie informujemy, że w dniach od 25.08.2021 r. od godziny 9:00 do 26.08.2021 r. do godziny 9:00 wystąpią utrudnienia w ruchu drogowym na drodze krajowej K 11 (439 km) przy granicy powiatów kępińskiego i ostrzeszowskiego.
W związku z powyższym planowane są objazdy:
1. Od strony Katowic w kierunku Poznania zjazd z drogi ekspresowej S11 na wysokości m. Olszowa (węzeł Kępno Wschód), następnie przez m. Kępno w kierunku m. Doruchów, drogą wojewódzką W450 w kierunku m. Grabów nad Prosną oraz drogą wojewódzką W447 w kierunku m. Antonin.
2. Od strony Poznania w kierunku Katowic zjazd z drogi krajowej DK11 w m. Ostrzeszów w drogę wojewódzką W449 w kierunku m. Syców, a następnie drogą ekspresową S8 w kierunku m. Olszowa (węzeł Kępno Wschód), skrzyżowanie z drogą ekspresową S11 bądź drogą wojewódzką W482 w kierunku m. Kępno.

Transmisja z rozpoczęcia protestu w Nowym Mieście nad Wartą:

O postulatach Agrounii można dowiedzieć się z ich profilu na Facebooku
https://www.facebook.com/projektAGROunia/

POLECANE NEWSY
63 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Breko
15 dni temu

Niech pan Kołodziejczyk !!!!!,ech szkoda słów.

Last edited 15 dni temu by Breko
Roman
3 miesięcy temu

Rolnicy maja krotka pamiec.
Jak sa wspierani doplatami to Rzad ok.
Niech pomysla,jak trudno jest innym zawodom.
Bez doplat, a zyc trzeba.
A im ciagle malo.
Nie strajkuja na swoich zagrodach, a nie przrszkadzaja na drogach.
Czy inne zawody strajkuja na ich gospodarstwach.
Droga ma byc wolna dla wszystkich,a nie dla lansu Agrouni.

Jacek
3 miesięcy temu

ZSL a POtem POstkomunistyczny PSL „rządził” od 1945 do 2015.

Do Kaziu
3 miesięcy temu

Poradzi sobie sam? Chyba śnisz śmieszny człowieku. Maszyny wyprodukowane w mieście przez mieszczuchów, bez dotacji – lipa, będzie za drogo to nie kupię, a ty będziesz miał np. 200 świń do sprzedaży, kto ci to kupi jak będzie za drogie, będziesz utylizowal albo płakał że pomor świń afrykański, reasumując – będziesz oral końmi jak 200 lat temu Boryna. Bo technika poszła do przodu ale wasza mentalność stoi w miejscu.

Adrian
3 miesięcy temu

Jak polski rolnik eksportuje mięcho za granicę to jest OK. Jak dopłaty unijne to OK. Ale jak już zobaczą importowane jabłka to jest BEEE.

O S W
3 miesięcy temu

Prawda jest taka, że rolnicy nie umieją się odnaleźć na wolnym rynku, nie umieją konkurować z zagranicznymi rolnikami …
Niestety, ale inne Polskie firmy (transportowe, handlowe, produkcyjne) muszą konkurować z zagranicznymi firmami w walce o klienta i dochody, a rolnicy od zawsze niestety byli bardzo roszczeniową grupą zawodową …
Kapitalizm – sprawa jest prosta, nie jesteś konkurencyjny na wolnym i otwartym rynku to wypadasz z gry i tyle, takie życie.

Blokada giełdy Kaliskiej kto jest za?
3 miesięcy temu

Może My wszyscy zwykli ludzie zorganizujmy się i zablokujmy dojazd do giełdy Kaliskiej? Dlaczego Rolnik ma utrudniać naszą równie ciężka pracę, to może i my utrudnijmy jego i zostanie z tymi wszystkimi produktami na ulicy.

Last edited 3 miesięcy temu by Blokada giełdy Kaliskiej kto jest za?
***** ***
3 miesięcy temu

I tu się zgodzę z Seniortakaprawda . Dziś rolnictwo to potęga a nie jakiś marny rolnik który przepisał 12 h na córkę a on na emeryturę w wieku 58 lat . Stary dalej paterake pilnuje córka pracuje w jakiejś firmie na czarno i siedzą cicho bo na nic nie ma . Stodoła się wali , z chałupy dachówki spadają ale jak sąsiad zapiernicza za granicą i robi wokół swojej posesji pięknie to w oczy razi i zazdrość i jak by mu tu zrobić żeby miał zle ? A weź się do pracy i korzystaj z tego co UE daje a nie aby było . Ja jestem za likwidacją tych co mają te pateraki . Nie jesteś rentowny zabrać dotację , a jeśli chcesz gospodarzyć proszę ale bez wsparcia Unijnych środków . Taka moja sugestia .

Taka prawda
3 miesięcy temu

Agrounia i pan Kolodziejczyk ma parcie na Wiejską w Warszawie tylko jak już tam się dostanie zobaczy że systemu nie zmieni co najwyżej będzie krzykaczem w stylu Korwin Mikke bez posluchu

Ostrowik
3 miesięcy temu

To parę osób dziś spóźni się do pracy…
Na moje ten pan szuka trampoliny do wybicia się na Wiejską jak Pan L….

63
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x