Poważnie ranny rowerzysta po przejechaniu przez ciężarówkę

Około 30-40-letni rowerzysta został poważnie potrącony przez samochód ciężarowy. Doznał licznych urazów m. in. kończyn dolnych, ręki i jest podejrzenie urazu miednicy. 

Mężczyzna jechał na rowerze od strony kościoła p. w. św. Antoniego. Na skrzyżowaniu z Aleją Słowackiego jechał na wprost po ulicy Raszkowskiej. Z jednego z nagrań, monitoringu wynika, że rowerzysta ominął stojące przed światłami pojazdy, w tym ciężarówkę. Kiedy sygnalizator pokazał zielone światło, pojazdy ruszyły. Rowerzysta znajdujac się w tzw. martwym punkcie został potrącony przez skręcający samochód ciężarowy. Został jeszcze przeciągnięty kilka metrów aż do przejścia dla pieszych.

Przypominamy, że kierowcy samochodów ciężarowych nie widzą tego co się znajduje nawet 2-3 metry od pojazdu.

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Powiat nagrodził ludzi sportu
Subskrybuj
Powiadom o

41 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Adam
2 lat temu

W tym przypadku szkoda tirowy bo przez pedalarza będzie miał kłopoty

marvin
2 lat temu

Większości rowerzystów przydałyby się obowiązkowe egzaminy ze znajomości przepisów ruchów drogowych. Ile to razy na przejściu dla pieszych przed maskę wjechał mi rowerzysta, bo zamiast zejść z rowera jak każą przepisy, zza rogu wjeżdża na pasy

fanroweru
2 lat temu

Jeżeli dojeżdźam do skrzyżowania z światłami zawsze ustawiam się na środku pasa, czy chcę jechać prosto lub skręcić w prawo.

Maria
2 lat temu

Coś dużo wypadków na tym skrzyżowaniu

rowerzysta - samobójca
2 lat temu

ziomuś specjalnie się podłożył , może chciał skończyć z sobą , nie wiadomo , ale selekcja naturalna działa , słabsze , głupsze i nie używające mózgu jednostki same się eliminują ze społeczeństwa no w tym przypadku mu się nie udało , ale może kiedyś jeszcze spróbuje także nic straconego , dla mnie samobójca na rowerze na takiej drodze , w tak duży ruch pomiędzy dużymi autami ,

O S W
2 lat temu

Dla mnie tak jak pisały osoby wcześniej potencjalny samobójca, na nagraniu dokładnie widać, że gdy ciężarówka skręcała w prawo nie miało prawa go tam w ogóle być bo wyprzedził auta, które sygnalizowały zamiar skrętu w prawo z prawej strony także no sorry koleś nie spełna rozumu lub pijany bo kto normlany o zdrowych zmysłach tak podjeżdża pod duże auto i specjalnie się podkłada pod wypadek ?!
Ale co tam przecież pedalarzy żadne przepisy nie dotyczą, niby budą im coraz więcej ścieżek rowerowych pytanie tylko po co jak i tak jeżdżą na złość innym jezdnią …
PS Proponuje tego sprawcę wypadku przykładnie ukarać to może coś dotrze do innych, że w starciu z autem praktycznie nie ważne jakim nie mają szans. Być może się niektórzy ogarną i zaczną używać mózgu i myśleć na drodze, a nie tylko kierowca i kierowca, a rowerzysta nie musi myśleć tylko same przywileje i prawa, a obowiązków zero !!!

Michał
2 lat temu

Do Ogórka ,Ty nawet pajacu rowerem nie umiesz jeździć

Sandra
2 lat temu

Jak czytam te Wasze komentarze to smiac mi się chce! Sami ku**a znawcy od siedmiu bolesci. Jeden madrzejszy od drugiego…a sami pewnie nie lepsi!

Rysiu
2 lat temu

Jak widzę ludzi na rowerach co pchają się przez te skrzyżowania o tak dużym natężeniu ruchu to włos się jeży…. jak dla mnie potencjalny samobójca.
To samo na moście odolanowskim czy różanej. Ścieżka rowerowa jest Ale i tak jadą ulicą
Powinni karać mandatem za taką jazdę

Ogurek
2 lat temu

Kolejny Głupek na rowerze narobil innym problemow.

41
0
Napisz co o tym sądziszx