To już pewne. Będą konfiskować auta

Rzecznik rządu PiS Piotr Muller poinformował, że przepisy pozwalające na konfiskatę auta znajdą się w projekcie nowelizacji kodeksu karnego i kodeksu drogowego.

Przepisy pozwalające konfiskować samochody są jeszcze doprecyzowywane. Nie są jeszcze znane szczegóły, z których dowiedzielibyśmy się w jakich okolicznościach taka kara będzie zasądzana. Może być ona uzależniona od ilości promili albo spowodowania wypadku w stanie nietrzeźwości.

Przypomnijmy, że pozostałe przepisy zaostrzające przepisy drogowe wejdą w życie 1 grudnia br. Wśród nich na uwagę zasługuje podwyższenie maksymalnej kary z 5 do 30 tys. zł. Już za przekroczenie prędkości o 30 km/h kara ma wynieść 1,5 tys. zł. W przypadku recydywy kara wyniesie dwukrotność czyli 3 tys. zł.

Planowane jest również powiązanie stawek za ubezpieczenia komunikacyjne z liczbą punktów karnych. Te mają się anulować dopiero po dwóch latach, a nie po roku jak dotychczas.

POLECANE NEWSY

26 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
kasacja
1 rok temu

lepszy pomysł – KASACJA pojazdu , gdzie własciciel sam nacisnie przycisk ” prasowanie”

Mruk
1 rok temu

Największą głupota po co konfiskowac stare graty i co ma być dalej z nimi to dalsze koszty dla panstwa to bez sensu tylko dotkliwe kary finansowe bo kmiotek zaplaci wiecej nic wart jest ten wykruch którym jeździ to może dotrze to jego malpiego rozumu

Anty pisowiec
1 rok temu

-:))) do anonima. Widać z twoich tz obronnych wypocin, że jesteś typowym pisiorem na garnuszku swego Guru sekty z Nowogrodzkiej. Wasz czas powoli zbliża się ku końcowi i odpowiecie przed niezależnymi już sądami za łamanie prawa. Oddacie co wasza Sekta na kradła będąc w firmach państwowych. Skończy się obsadzanie ciotkami, wujami i najbliższej rodziny stanowisk w owych firmach.
Żerujecie na społeczeństwie polskim bo to jest prawdziwe oblicze SEKTY z Nowogrodzkiej.

'''''
1 rok temu

do Anty pisowiec- co do okradania narodu , dobrzy byli w tym ruda udręka i jego kumple np słynny slavku .Anty pisowiec twoje chamstwo, szmaciarstwo i sk..stwo wyniesione z domu czy nabyte wraz z członkostwem w patologii?

Anty pisowiec
1 rok temu

W ramach okradania narodu z ich ciężko zarobionych pieniędzy. Można spodziewać się, że SEKTA!!! pisowsko-przestępcza. Wprowadzi nam podatek od powietrza, którym oddychamy. W ten oto sposób pozbędzie się przeciwników politycznych i rządzić będzie po wsze czasy. A wszystko to pod płaszczykiem bezpieczeństwa narodu.

Kargul
1 rok temu

No i prawidłowo. Skonczą sie wasze ekscesy pod delikatesami.

marian
1 rok temu

gdyby wprowadzili mandaty zależne od zarobków to żaden prywaciarz w polsce by nic nie płacił xd

Tadeusz
1 rok temu

Tylko czekać jak zaczną otwierać ” Narodowe Komisy Samochodowe” kasa z niczego a prezesem całej firmy syn, córka, babcia , żona itp. posła. 100% zysku.

Kruppa
1 rok temu

Jest rozwiązanie.
Mandat adekwatny do zarobków.

szacun
1 rok temu

Czy smochód jadącej w kolumnie VIP P. Szydło po kolizji z Seicento zostałby zarekwirowany ?

26
0
Napisz co o tym sądziszx