Dwie osoby poparzone i ranny strażak

O godzinie 21 mężczyzna przejeżdżający samochodem zauważył pożar pustostanu przy ulicy Spichrzowej w Ostrowie Wielkopolskim. Natychmiast zadzwonił po służby ratunkowe, a także obszedł dookoła budynek. Wtedy nikogo nie odnalazł, a jak się okazało w środku przebywali bezdomni.

Ogień pojawił się na pierwszym piętrze, gdzie przebywała para bezdomnych. Kiedy dojechali na miejsce strażacy sprawdzili wnętrze budynku. Stwierdzili, że dwie osoby potrzebują natychmiastowej ewakuacji, a następnie pomocy medycznej.

Po wyniesieniu ich w bezpieczne miejsce stwierdzono, że 52-letni mężczyzna ma oparzenia 2. stopnia na głowie, kończynach górnych. Natomiast 55-letnia kobieta ma poparzone 30% ciała również 2. stopnia. Jest podejrzenie, że ma poparzone drogi oddechowe i jej stan określany jest jako ciężki.

Podczas akcji gaśniczej ucierpiał jeden ze strażaków. Doznał kontuzji nogi w dolnym odcinku. Podejrzewa się, że ją skręcił. Takie budynki często są pozbawione wielu elementów konstrukcyjnych i są niebezpieczne dla osób w nich przebywających.

Płomienie wydostały się na dach i spłonęła jedna z wieżyczek. Na miejsce zadysponowano strażaków z Ostrowa w sile 3 wozów, 1 zastęp OSP Ostrów Wlkp., podnośnik, a także 3 karetki i dwa radiowozy.

POLECANE NEWSY

21 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Karolo
1 rok temu

Nosz kurw.., załatwili piękną willę z początku XX wieku, kolejną w tym coraz brzydszym architektonicznie, jak zresztą cały ten kraj, mieście. Dlaczego do wuja pana nie ma u nas prawa nakładającego obowiązkowe zamykanie pustostanów przez właścicieli?

prawda
1 rok temu

do kogo kiedys nalezal ten budynek? calkiem ladny szkoda go 🙁

Strajk kobiet
1 rok temu

Ludzie całujcie proboszcza w osrany pierścień on ma władze on może wszystko całujta plebana w banana

kasii
1 rok temu

No i wczoraj chwalili strażaka ,bo udzielił pierwszej pomocy(nic nie ryzykując), a dzisiaj przy pożarze sobie nogę skręcił i nie wiadomo czy nie ryzykował życia, ale oczywiście już mniej medialnie zdarzenie.

Znafca tematu
1 rok temu

Becialodzia do papuni bierze za bronxa.

Całuj pierścień proboszcza
1 rok temu

Pewno to proboszcz potpalił w ramach zemsty za donos kilka dni temu jakiś 12 latek lizał proboszczowi osrany pierścień

olek
1 rok temu

to dzieki Balcerowiczowi,tyle ruin i zniszczeń,a tak za nimi tęsknią ,niektórzy i praca do 80 lat,zabrać biednym,dać bogatym

Maria
1 rok temu

A czemu do samotnych matek a może dla samotnych seniorów co tacy jak ty myślą tylko o jednym Ja też jestem samotna ale wdowa po stracie ukochanego męża trzeba sie szanowac kochać cieszyć dziecmi i miec zaufanie do siebie i pracowac to nigdy nie bedziesz samotna matka dzis to jest tragedia a moze za duzo od panstwa dostaja i ida na łatwiznę

kit
1 rok temu

Tak wygląda że komuś zależy na tym żeby budynek się sam rozleciał, potem się jakiś wieżowiec postawi albo market na tym miejscu.

Janek
1 rok temu

Aaa to te zabytki na rzeźni? Kiedy szkolne wycieczki będą mogły odwiedzać i podziwiać te zabytkowe budowle?

21
0
Napisz co o tym sądziszx