Wiemy dlaczego znowu brzydko pachnie w Ostrowie

Od dwóch dni mieszkańcy Ostrowa Wielkopolskiego skarżą się na nieprzyjemny zapach. Ten ma docierać do ich nozdrzy z miejscowego składowiska odpadów. Sprawdziliśmy co jest faktycznym źródłem. 

Okazuje się, że Regionalny Zakład Zagospodarowania Odpadów, zlokalizowany przy ulicy Staroprzygodzkiej, dokonał przesiewu kompostu. Tę operację musi dokonywać co 3 miesiące. Idealnie byłoby wykonać zabieg podczas chłodniejszych dni, ale tych w ostatnim czasie nie było. RZZO nie mogąc dłużej czekać, zrealizował plan. Zapach po tym zabiegu utrzymuje się około 3 dni.

Kompost składa się z zielonych odpadów, które są zwożone do Ostrowa z różnych gmin.

CZYTAJ  Spektakularna kradzież z domu (aktualizacja)

41 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
no respect
1 rok temu

cały kraj to jedno wielkie wysypisko !!! śmieci i sprzedawczyków

Pytm
1 rok temu

Jaki znów kompost? A nie mieli tego wszystkiego do jakiejś bio gazowni czy czegoś wywozić?

leon
1 rok temu

Przejeżdżam wrocławską rowerem odkąd jest ciepło i ten smród jest straszny. Jak bym tam mieszkał to kazał bym miastu odkupić dom z gruntem, to jest nie realne mieszkać w takim smrodzie. Nie rozumiem dlaczego wysypisko nie zostało zlikwidowane już dawno i otwarte nowe z dala od zabudowań mieszkalnych.

Śmierdziuch Zębcowski (maskotka RZZO)
1 rok temu

Prawda jest taka, że śmierdziało, śmierdzi i śmierdzieć będzie z wysypiska, a władze RZZO i szanowna Pani „Pręzydent” niech dalej perfumują smród i mydlą oczy mieszkańcom Ostrowa i nie tylko, ale rozwiązania problemu jak zwykle brak ! ! !

kolo
1 rok temu

kto dzisiaj wie co to jest kompostownik w ogrodzie kosimy trawę do wora i finał a tam zbierane jest wszystko i dlatego śmierdzi ogródek i warzywa to wiele pracy wygoda kosztuje trawka i luz a potem śmierdzi i tak powinno być wiedza kosztuje w tym przypadku smrodem pa.

O S W
1 rok temu

Śmietnisko było już w połowie lat 80, jak przestali kopać piach i żwir to zaczęli sypać śmieci …

1qq
1 rok temu

Do sens.Jak moi rodzice sie tu budowali i jak się wprowadzaliśmy 35 lat temu to smieciowiska nie było jeszcze w najdalszych planach ,więc nie pisz mi tu ,ze nie trzeba się bylo budować.

sens
1 rok temu

do 1 qq nie trzeba się budować przy wysypisku

Breko
1 rok temu

Taka sytuacja ale najgorsi są ci co kupują działki na wsiach a puzniej dzwonią na policję że rolnicy im przeszkadzają,ale żreć to chcą.

Breko
1 rok temu

W Jaskółkach przy posesji nr 5 też jest składowisko kory i też śmierdzi.

41
0
Napisz co o tym sądziszx