Magiczne miejsce w nowym DPS

Pojawiła się nowa wizualizacja wnętrza budowanego Domu Pomocy Społecznej przy ulicy Staroprzygodzkiej w Ostrowie Wlkp. Starosta Paweł Rajski wyjawił pomysł, który ma uprzyjemnić pobyt pensjonariuszom.

Nie chcemy, żeby w nowym DPS podopieczni byli odizolowani, pozamykani w swoich pokojach! Tak zrodził się pomysł ,,ryneczku” wspólnej przestrzeni. Chodzi o to, żeby idąc do stołówki, kaplicy, fryzjera lub którejś z wielu pracowni mieli poczucie, że idą ,,do miasta”, że wychodzą ze swojego mieszkania i mogą z kimś porozmawiać. To miejsce będzie przypominać Ostrowski rynek! Pracujemy jeszcze nad detalami, ale nawet układ płytek na posadzce, rozmieszczenie pracowni niczym sklepów, mają kojarzyć się z sercem miasta! Nie zapomnieliśmy też o zieleni. Obecnie to jeszcze plac budowy, ale jak myślicie, warto to zrobić?

– pytał Paweł Rajski, starosta ostrowski.

CZYTAJ  Wyłączą ciepłą wodę na tych ulicach

9 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Maria
1 rok temu

Kto tam się dostanie. Czy biedny emeryt również?

Hania
1 rok temu

Piękny pomysł

BHP Elektryzator
1 rok temu

Czy mi się zdaje czy ten kabel od prądu na ostatnim zdjęciu leży w kałuży wody.

obiektywna
1 rok temu

Piękny obiekt .Nareszcie znalazł się ktoś kto rozumie ,że starsi schorowani i samotni ludzie też potrzebują pięknego otoczenia, Brawo panie starosto.

ostrowianka
1 rok temu

Ładny obiekt to nie wszystko najważniejszy jest personel , a w takich placówkach jest słabo. Podobnie jak w pięknym , nowoczesnym szpitalu. Brak nadzoru osób zarządzających i mało personelu do opieki.

Chmwd
1 rok temu

Wszytko wyłożyć płytkami a na około tą czarną masę bitumiczną plus trzy drzewa

lucka
1 rok temu

Dla mnie osobiscie to jeden z najbardziej poronionych pomyslow budowac DPS na tak malym terenie przy tak ruchliwej ulicy jak Staroprzygodzka ,chwalic sie tym obiektem i tak przebiegle go reklamowac to wstyd i porazka na calej linii dla wlodarzy tego miasta .Prosze powiedziec gdzie ta przestrzen gdzie ten azyl i spokoj dla tych pensionariuszy o czym wy wogole piszecie i komu mydlicie oczy masakra

Obowiązkowo
1 rok temu

posąg pani żeby wszyscy mogli się przytulić

Jozef
1 rok temu

Brawo Brawo ,!!! Panie Pawle Rajski ,Dziekujemy !!!

9
0
Napisz co o tym sądziszx