Uczniowie winni znieważenia Prezydenta RP Andrzeja Dudy (zdjęcia)

Sąd Okręgowy w Kaliszu uznał winę trojga młodych mężczyzn, którzy rok temu podczas imprezy zorganizowanej z okazji rozpoczęcia wakacji znieważyli Prezydenta RP Andrzeja Dudę. Zrobili to krzycząc „Je**ć Dudę”, a także poprzez przecięcie baneru wyborczego z jego podobizną.

Młodzież z różnych szkół spotkała się w Sulmierzycach w tzw. „grzybku”. Imprezę zorganizowała jedna z dziewczyn.

Podczas zabawy, gdzie obecny był również alkohol, ktoś wpadł na pomysł by zerwać z pobliskiego ogrodzenia baner wyborczy Andrzeja Dudy. Grupka osób weszła z nim do kuchni w „grzybku”. Trzymając go w rękach nagrywali filmiki krzycząc wulgarne hasło „Je**ć Dudę”. Po chwili jeden z nich wyciągnął nożyczki i Przeciął baner na pół.

Sprawa ujrzała światło dzienne, ponieważ matka jednego z uczestników zdarzenia jest działaczką w partii Prawo i Sprawiedliwość. Powiadomiła ona policję, a ta namierzyła sprawców znieważenia Prezydenta RP.

Sędzia Katarzyna Maciaszek uznała, że używany sligan znieważał głowę państwa polskiego, co jest czynem zabronionym. Zdaniem przewodniczącej nie ma przyzwolenia na tego typu wyrażanie swoich antypatii politycznych w miejscach publicznych.

Młodzieńcy mieli nieposzlakowaną opinię w szkołach i środowisku. Sąd wziął to pod uwagę i zamiast 6 miesięcy pozbawienia wolności w postaci prac społecznych w wymiarze po 20 godzin miesięcznie, a także nawiązkę na rzecz pokrzywdzonego (Prezydenta RP), postanowiła zmniejszyć wymiar kary do 2 miesięcy po 20 godzin. Sędzia Maciaszek nie uwzględniła wniosku Prokuratury o nawiązkę, dlatego prezydent nie otrzyma 1500 zł od młodzieży.

Co ważne, w tego typu sprawach nie liczy się ile fizycznie osób było blisko zdarzenia, ale ile teoretycznie mogło usłyszeć znieważające słowa. Wzięto pod uwagę, że miejsce publiczne to teren ogólnodostępny dla bliżej nieokreślonej liczby osób.

Wyrok jest nieprawomocny. Niewykluczona jest apelacja od wyroku.

POLECANE NEWSY

41 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Ostrov
1 rok temu

30 lat minęło i młodzi zapomnieli o świętej zasadzie – Z partyjnymi k*rwami wódki się nie pije.

O S W
1 rok temu

No to się gówniaki zdziwiły, dodatkowo proponuję zabrać 500 + rodzicom to dopiero będzie kara … haha

Anżej Pupa
1 rok temu

Mieć taką starą to straszny przypał :/

win
1 rok temu

Matka dostanie miejsce w trzech radach nadzorczych bez obowiązku przychodzenia do pracy. Syn do końca życia zostanie konfidentem.

Pro publico bono
1 rok temu

Dalej nie wiem skąd komunistka z PiS miała wiadomości o owym zdarzeniu. Nie chcę plusów czy minusów ale odpowiedzi. Czy ktoś wie skąd komunistka pisowska miała informację o tym zdarzeniu.

Korwin
1 rok temu

Jak można kogoś takiego chronić przecież to jest psychol skończony ten dupa a nie jakiś prezydent marionetka kaczynskiego i popychadło czy sędzia orzekający też był z pisu… Dlaczego młodzi dostali wyroki a ci co wieszali na szubienicach kandydatów z koalicji nie dostali nic i im nie zrobił sąd bo co mała szkodliwość czynu wy jesteście w tym burdelu normalni w tych sądach czy popierol… Brak słów ustna kara i pogadanka by im wystarczyła a nie kara społecznego jaja są i tyla

Murzyn z prl
1 rok temu

Jprd matka doniosła na swojego syna. …k…..a. Mówiłem że już Korea. W Polsce się robi.
Ps. Napłbym takiej matce w twarz

Kolejooorz!!!
1 rok temu

Jak można znieważyć kogoś, kto sam znieważa się na co dzień i powoduję, że urząd który pełni zniżył do rangi szeregowego.

tom..
1 rok temu

Lewackie wypociny.

***** ***
1 rok temu

Chłopaki za powiedzenie prawdy powinni dostać dużą nagrodę!!!
A ten DEBIL co na nich nakablował i ich nagrał to powinien dostać wpie*dol!!!
Mamusia Pisior a synek sku*wiel!!!!
Takie właśnie są PiSiory i ich rodziny!!!
PiS to faszyści!!!
Tu gadają że jesteś OK a za plecami nóż wybijają!!!!
J***Ć PiS 🖕🖕🖕

41
0
Napisz co o tym sądziszx