Cud, że nie doszło do katastrofy kolejowej

Po 9 latach mogło dojść do ponownej masakry na ostrowskim dworcu kolejowym. W środę po godzinie 8 rano na jednym torze znalazły się dwa pociągi. Udało się je zatrzymać niemal w ostatniej chwili.

Po godzinie 8 rano pociąg towarowy relacji Zebrzydowice – Szczecin został wyprawiony ze stacji Ostrów Wielkopolski na tor nr 2. Tym samym torem jechał pociąg Kolei Wielkopolskich relacji Poznań Główny – Kępno. Pociągi udało się zatrzymać 20 metrów od siebie.

Incydent doprowadził do godzinnej przerwy w jeździe 3 składów pociągów. W tym czasie komisja wyjaśniała powód sprowadzenia zagrożenia katastrofą kolejową.

Poprzedni wypadek miał miejsce 27 maja 2012 roku. Wówczas pociąg towarowy wjechał w pociąg osobowy miażdżąc kilka wagonów.

CZYTAJ  Ostrowianie skomentowali mecz Polski z Francją

17 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
kolejarz
1 rok temu

Rzeczywiście ktoś zawinił najlepiej zwalić winę na dyżurnego ale ten maszynista to też chyba był z łapanki bo jeżeli zna procedury obowiazujace na PKP to nie powinien wyjechać na ten tor

Jan
1 rok temu

Sami specjaliści, jak nie mam pojęcia o czymś to się nie wypowiadam.

Ania
1 rok temu

Samo wejście na ostrowskie pkp to tragedia…..

Pete
1 rok temu

Widzę, że sami specjaliści się wypowiadają, natomiast zawinił zwyczajny czynnik ludzki, na który dali się złapać pracownicy z kilkudziesięcioletnim stażem pracy.

Mechanik
1 rok temu

Jako maszynista, stwierdzam fakt, że ktoś tu mocno dał d*py. Ciekawy jestem, czy były spełnione warunki wyjazdu na tor lewy, czy był zezwalający, czy „sz” z w24, bo o ile się nie myle tam jest PP, czy była informacja dyżurnego o wyjeździe na tor lewy, itd. Coś ewidentnie poszło nie tak. Takie sytuacje nie powinny mieć miejsca.

Maciek
1 rok temu

Jeśli ktoś jest ciekawy, wklejam link do filmiku – symulacji komputerowej tego zderzenia z 2012 roku: https://www.youtube.com/watch?v=zlWqRtfGH6A

miko
1 rok temu

Winny Dyżurny Ruchu

Iris
1 rok temu

Technikum Kolejowe na Wolności…. kto pamięta? Teraz na kolei ludzie z łapanki.

olek
1 rok temu

kedys bylo take cos jak technikum kolejowe,szkolilo fachowcow przez 5 lat,teraz kursy i jazda do roboty

Slawo
1 rok temu

Nie ma już prawdziwych kolejarzy.

17
0
Napisz co o tym sądziszx