Cud, że nie doszło do katastrofy kolejowej

Po 9 latach mogło dojść do ponownej masakry na ostrowskim dworcu kolejowym. W środę po godzinie 8 rano na jednym torze znalazły się dwa pociągi. Udało się je zatrzymać niemal w ostatniej chwili.

Po godzinie 8 rano pociąg towarowy relacji Zebrzydowice – Szczecin został wyprawiony ze stacji Ostrów Wielkopolski na tor nr 2. Tym samym torem jechał pociąg Kolei Wielkopolskich relacji Poznań Główny – Kępno. Pociągi udało się zatrzymać 20 metrów od siebie.

Incydent doprowadził do godzinnej przerwy w jeździe 3 składów pociągów. W tym czasie komisja wyjaśniała powód sprowadzenia zagrożenia katastrofą kolejową.

Poprzedni wypadek miał miejsce 27 maja 2012 roku. Wówczas pociąg towarowy wjechał w pociąg osobowy miażdżąc kilka wagonów.

POLECANE NEWSY
17 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
kolejarz
11 miesięcy temu

Rzeczywiście ktoś zawinił najlepiej zwalić winę na dyżurnego ale ten maszynista to też chyba był z łapanki bo jeżeli zna procedury obowiazujace na PKP to nie powinien wyjechać na ten tor

Jan
11 miesięcy temu

Sami specjaliści, jak nie mam pojęcia o czymś to się nie wypowiadam.

Ania
11 miesięcy temu

Samo wejście na ostrowskie pkp to tragedia…..

Pete
11 miesięcy temu

Widzę, że sami specjaliści się wypowiadają, natomiast zawinił zwyczajny czynnik ludzki, na który dali się złapać pracownicy z kilkudziesięcioletnim stażem pracy.

Mechanik
11 miesięcy temu

Jako maszynista, stwierdzam fakt, że ktoś tu mocno dał d*py. Ciekawy jestem, czy były spełnione warunki wyjazdu na tor lewy, czy był zezwalający, czy „sz” z w24, bo o ile się nie myle tam jest PP, czy była informacja dyżurnego o wyjeździe na tor lewy, itd. Coś ewidentnie poszło nie tak. Takie sytuacje nie powinny mieć miejsca.

Maciek
11 miesięcy temu

Jeśli ktoś jest ciekawy, wklejam link do filmiku – symulacji komputerowej tego zderzenia z 2012 roku: https://www.youtube.com/watch?v=zlWqRtfGH6A

miko
11 miesięcy temu

Winny Dyżurny Ruchu

Iris
11 miesięcy temu

Technikum Kolejowe na Wolności…. kto pamięta? Teraz na kolei ludzie z łapanki.

olek
11 miesięcy temu

kedys bylo take cos jak technikum kolejowe,szkolilo fachowcow przez 5 lat,teraz kursy i jazda do roboty

Slawo
11 miesięcy temu

Nie ma już prawdziwych kolejarzy.

17
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x