Cud, że nie doszło do katastrofy kolejowej

Udostępnij
Tweet

Po 9 latach mogło dojść do ponownej masakry na ostrowskim dworcu kolejowym. W środę po godzinie 8 rano na jednym torze znalazły się dwa pociągi. Udało się je zatrzymać niemal w ostatniej chwili.

Po godzinie 8 rano pociąg towarowy relacji Zebrzydowice – Szczecin został wyprawiony ze stacji Ostrów Wielkopolski na tor nr 2. Tym samym torem jechał pociąg Kolei Wielkopolskich relacji Poznań Główny – Kępno. Pociągi udało się zatrzymać 20 metrów od siebie.

Incydent doprowadził do godzinnej przerwy w jeździe 3 składów pociągów. W tym czasie komisja wyjaśniała powód sprowadzenia zagrożenia katastrofą kolejową.

Poprzedni wypadek miał miejsce 27 maja 2012 roku. Wówczas pociąg towarowy wjechał w pociąg osobowy miażdżąc kilka wagonów.

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Koncerty dla ostrowskich przedsiębiorców
Subskrybuj
Powiadom o

17 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
kolejarz
2 lat temu

Rzeczywiście ktoś zawinił najlepiej zwalić winę na dyżurnego ale ten maszynista to też chyba był z łapanki bo jeżeli zna procedury obowiazujace na PKP to nie powinien wyjechać na ten tor

Jan
2 lat temu

Sami specjaliści, jak nie mam pojęcia o czymś to się nie wypowiadam.

Ania
2 lat temu

Samo wejście na ostrowskie pkp to tragedia…..

Pete
2 lat temu

Widzę, że sami specjaliści się wypowiadają, natomiast zawinił zwyczajny czynnik ludzki, na który dali się złapać pracownicy z kilkudziesięcioletnim stażem pracy.

Mechanik
2 lat temu

Jako maszynista, stwierdzam fakt, że ktoś tu mocno dał d*py. Ciekawy jestem, czy były spełnione warunki wyjazdu na tor lewy, czy był zezwalający, czy „sz” z w24, bo o ile się nie myle tam jest PP, czy była informacja dyżurnego o wyjeździe na tor lewy, itd. Coś ewidentnie poszło nie tak. Takie sytuacje nie powinny mieć miejsca.

Maciek
2 lat temu

Jeśli ktoś jest ciekawy, wklejam link do filmiku – symulacji komputerowej tego zderzenia z 2012 roku: https://www.youtube.com/watch?v=zlWqRtfGH6A

miko
2 lat temu

Winny Dyżurny Ruchu

17
0
Napisz co o tym sądziszx