OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Koniec pewnej epoki

Człowiek orkiestra Józef Kozan zakończył ostatni ważny etap w swoim życiu. Zrezygnował z pełnienia funkcji prezesa w Ostrowskim Uniwersytecie Trzeciego Wieku. Utworzył tę instytucję w 2007 roku. Obecnie zamierza odpocząć i skupić się na życiu osobistym. Jak podkreślał z racji bycia prezesem przez wszystkie lata nie wziął ani grosza.

Józef Kozan przeszedł na emeryturę w 2010 roku. Wówczas po 45 latach, w tym 38-miu na kierowniczym stanowisku. Jako dyrektor IV LO osiągnął wiele sukcesów. Pod jego kierownictwem placówka rozwijała się kulturowo, a Józef Kozan był najbardziej rozpoznawalnym dyrektorem wśród ostrowskich ogólniaków.

Uniwersytet Trzeciego Wieku w Ostrowie Wielkopolskim (OUTW), jako stowarzyszenie jest wpisany do KRS w roku 2007. Od 2009 roku posiada status organizacji pożytku publicznego. Inicjatorem utworzenia OUTW i od początku funkcję prezesa Zarządu pełnił Józef Kozan. Patronat naukowy sprawuje Społeczna Akademia Nauk w Łodzi – Wydział Zamiejscowy w Ostrowie Wielkopolskim.

Od 17 sierpnia 2011 OUTW jest członkiem Fundacji Ogólnopolskie Porozumienie UTW w Warszawie, a od 19 czerwca 2017 jest członkiem Ogólnopolskiej Federacji Stowarzyszeń UTW w Nowym Sączu.
Działalność organizacyjna i merytoryczna oparta jest na Statucie, Regulaminie i Zasadach Współżycia Koleżeńskiego, a procesem dydaktycznym kieruje Rada Programowa. Aktualnie OUTW liczy 425 członków.

W ciągu 14 lat w stowarzyszeniu było ponad 1 tys. członków, a w zajęciach edukacyjnych uczestniczyło prawie 4 tys. słuchaczy.
Głównym ogniwem w realizacji zadań edukacyjnych OUTW stanowią comiesięczne wykłady audytoryjne oraz zajęcia regularne. organizowane dla ok. 30 grup w roku, a także działalność klubów i kół zainteresowań. Jest to nie tylko wielkie przedsięwzięcie organizacyjno – logistyczne, ale przede wszystkim olbrzymie zaangażowanie kadry dydaktycznej i współpracujących z OUTW różnych instytucji.

Aktywna działalność OUTW na rzecz seniorów w ramach realizowanej polityki społecznej przez władze Ostrowa Wielkopolskiego przyczyniła się do tego, że Koalicja na rzecz Gmin Przyjaznych Seniorom przyznała w roku 2016 miastu Ostrów Wielkopolski tytuł Ostrów Wielkopolski miastem przyjaznym senioroma w roku 2017 Światowa Organizacja Zdrowia przyjęła Ostrów Wielkopolski do prestiżowej światowej sieci Miasto Przyjaznym Starzeniu.

9 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Ostrowianka
4 dni temu

Panie Prezesie jest Pan Niezwykły dla naszego miasta i dla nas mieszkańców, zrobił pan tak wiele dla uczniów, seniorów, podziwiam, dziękuję z całego serca🌞♥️

M.
1 miesiąc temu

Koniec epoki kamienia łupanego

Absolwentka IV.L.O.2004
1 miesiąc temu

Bardzo wspaniały człowiek i bardzo dobry dyrektor

Absolwentka 1999
1 miesiąc temu

Świetny dyrektor, człowiek z charyzmą.

mariano
1 miesiąc temu

Byłem jednym z najlepszych uczniów w klasie miałem wspaniałe nauczycielki aż przyszedł do mojej szkoły ten gościu …dzięki niemu skończyłem ledwie podstawówkę jako dziecko bardzo nie mile go wspominam o mało nie złamał mi życia …!!!

Elda
1 miesiąc temu

Bardzo miło wspominam pana Kozana jak jeszcze był dyrektorem w LO nr 4.Pamietam jak nie było jakiegoś nauczyciela,klasa siedziała sama,wtedy pojawił się pan dyrektor, zasiadł do pianina po czym zaczął grać i śpiewać 😀

M.
1 miesiąc temu

WRESZCIE.

emeryt
1 miesiąc temu

“Odpocząć i skupić się na życiu osobistym” Takie motto powinno być przewodnikiem każdego po osiągnięciu wieku emerytalnego. Co prawda Pan na pewno ten wiek osiągną dawno, zawsze można przypomnieć sobie że jest się emerytem.

Jhd
1 miesiąc temu

Miasto przyjazne starzeniu.. jak tak dalej bedzie to nawet starzec sie nie bedzie mial kto bo wszyscy wyjada.

9
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x