OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Policyjny pościg za 17-latkiem

Nie zatrzymanie się do kontroli, brak uprawnień, pojazd bez ważnych badań technicznych, uszkodzenie dwóch pojazdów w trakcie ucieczki, wprowadzenie w błąd funkcjonariuszy co do danych osobowych oraz kierowanie pojazdem pod wpływem środków odurzających – to czyny których dopuścił się 17-letni mieszkaniec gm. Ostrzeszów.

W miniony czwartek, tj. 03.06.2021 roku o godzinie 16:25 dzielnicowi z ostrzeszowskiej komendy w trakcie obchodu w rejonie Osiedla Zamkowego w Ostrzeszowie, zauważyli pojazd marki VW, który miał niesprawne tylne światło. Uwagę funkcjonariuszy zwrócił również kierujący pojazdem.

W momencie zbliżenia się do tego pojazdu policjanci użyli sygnałów dźwiękowych i świetlnych celem podjęcia kontroli drogowej. Jednak kierujący zlekceważył je i gwałtownie przyśpieszył, poruszając się z dużą prędkością w strefie zamieszkania, tj. między blokami. Wyjeżdżając z osiedla kierujący skręcił pojazdem w kierunku Alei Wojska Polskiego, lecz po chwili ponownie wjechał w drogę osiedlową.

Podczas ucieczki kierujący nie zastosował się do zakazu skrętu w prawo, a następnie na łuku drogi nie zapanował nad pojazdem w wyniku czego uderzył w zaparkowany samochód marki Renault, który przemieścił się i uderzył w kolejny pojazd marki Skoda. Nagle z pojazdu od strony kierowcy wybiegł młody mężczyzna, który podjął próbę ucieczki pieszo, lecz po chwili został zatrzymany przez funkcjonariuszy.

Z uwagi na fakt, iż mężczyzna nie posiadał żadnego dokumentu podczas czynności legitymowania posłużył się danymi osobowymi innej osoby, co wyszło na jaw po szczegółowym rozpytaniu dokonanym na podstawie danych zawartych w systemie informatycznym.

Uciekinierem okazał się 17-letni mieszkaniec gm. Ostrzeszów, który został przewieziony do ostrzeszowskiej komendy, gdzie wykonano wobec niego test na zawartość środków odurzających w organiźmie z wynikiem pozytywnym na obecność amfetaminy. Pobrano również od niego krew do badań.

W związku z powyższym mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie do dyspozycji Prokuratora Rejonowego w Ostrzeszowie.

14 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
sisi
14 dni temu

To wina systemu 🙂 wychowywanie dzieciarów bez stresowo, ani w dupę nie wpierdolisz tylko nagana ustna 🙂 :). No to mamy takich dorastających debili. Ciekawe te prawo wprowadzili, ojciec z matką nie może w***rdolu spuścić, ale policja czy też służby więzienne celem przymuszenia do odpowiedniego zachowania i posłuszeństwa to już tak,, hmmm ale rodzice NIE hahahaha porąbane to wszystko.

POganiacz bydła
15 dni temu

D….. rodzicom.

do łukasz
16 dni temu

do łukasz
chyba amiszów

Mruk
16 dni temu

Dobrze że nikogo nie potrącił ani nie zabił za handel prochami i dopalaczami powinna być kula w łeb jak w Chinach

Kierowca busa
16 dni temu

Brawo w Ostrzeszowie to policja coś robi nie to co w powiecie Ostrowskim kiedy się pojawiają gdy jest wypadek a poza tym mają na wszystko wy….

Arek
16 dni temu

Mlodzi cpaja na potęgę nie mówiąc o piciu co wypadek to albo młody pijany albo nacpany

Max
16 dni temu

Koniec lat 80- Lat 14 wtedy to się działo Fiat 125p elmer i niebiescy -dwa cale boki zdarte w nocy tylko iskry szły we Fiacie ale chłopaki nie doszli a stary do dzisiaj nie wie co się wtedy stało obudził się w południe na takim kacu że hej

Hendrykowski P.
16 dni temu

Też kiedyś byłem gangusem a teraz jestem pod pantoflem mojej babajagi. 😞

Antoni ekspert
16 dni temu

Bandytów dawać do więzienia

Łukasz
16 dni temu

Oszczeszuf inaczej Dziki Zachód

14
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x