OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Policyjny pościg za 17-latkiem

Nie zatrzymanie się do kontroli, brak uprawnień, pojazd bez ważnych badań technicznych, uszkodzenie dwóch pojazdów w trakcie ucieczki, wprowadzenie w błąd funkcjonariuszy co do danych osobowych oraz kierowanie pojazdem pod wpływem środków odurzających – to czyny których dopuścił się 17-letni mieszkaniec gm. Ostrzeszów.

W miniony czwartek, tj. 03.06.2021 roku o godzinie 16:25 dzielnicowi z ostrzeszowskiej komendy w trakcie obchodu w rejonie Osiedla Zamkowego w Ostrzeszowie, zauważyli pojazd marki VW, który miał niesprawne tylne światło. Uwagę funkcjonariuszy zwrócił również kierujący pojazdem.

W momencie zbliżenia się do tego pojazdu policjanci użyli sygnałów dźwiękowych i świetlnych celem podjęcia kontroli drogowej. Jednak kierujący zlekceważył je i gwałtownie przyśpieszył, poruszając się z dużą prędkością w strefie zamieszkania, tj. między blokami. Wyjeżdżając z osiedla kierujący skręcił pojazdem w kierunku Alei Wojska Polskiego, lecz po chwili ponownie wjechał w drogę osiedlową.

Podczas ucieczki kierujący nie zastosował się do zakazu skrętu w prawo, a następnie na łuku drogi nie zapanował nad pojazdem w wyniku czego uderzył w zaparkowany samochód marki Renault, który przemieścił się i uderzył w kolejny pojazd marki Skoda. Nagle z pojazdu od strony kierowcy wybiegł młody mężczyzna, który podjął próbę ucieczki pieszo, lecz po chwili został zatrzymany przez funkcjonariuszy.

Z uwagi na fakt, iż mężczyzna nie posiadał żadnego dokumentu podczas czynności legitymowania posłużył się danymi osobowymi innej osoby, co wyszło na jaw po szczegółowym rozpytaniu dokonanym na podstawie danych zawartych w systemie informatycznym.

Uciekinierem okazał się 17-letni mieszkaniec gm. Ostrzeszów, który został przewieziony do ostrzeszowskiej komendy, gdzie wykonano wobec niego test na zawartość środków odurzających w organiźmie z wynikiem pozytywnym na obecność amfetaminy. Pobrano również od niego krew do badań.

W związku z powyższym mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie do dyspozycji Prokuratora Rejonowego w Ostrzeszowie.

POLECANE NEWSY
14 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
sisi
5 miesięcy temu

To wina systemu 🙂 wychowywanie dzieciarów bez stresowo, ani w dupę nie wpierdolisz tylko nagana ustna 🙂 :). No to mamy takich dorastających debili. Ciekawe te prawo wprowadzili, ojciec z matką nie może w***rdolu spuścić, ale policja czy też służby więzienne celem przymuszenia do odpowiedniego zachowania i posłuszeństwa to już tak,, hmmm ale rodzice NIE hahahaha porąbane to wszystko.

POganiacz bydła
5 miesięcy temu

D….. rodzicom.

do łukasz
5 miesięcy temu

do łukasz
chyba amiszów

Mruk
5 miesięcy temu

Dobrze że nikogo nie potrącił ani nie zabił za handel prochami i dopalaczami powinna być kula w łeb jak w Chinach

Kierowca busa
5 miesięcy temu

Brawo w Ostrzeszowie to policja coś robi nie to co w powiecie Ostrowskim kiedy się pojawiają gdy jest wypadek a poza tym mają na wszystko wy….

Arek
5 miesięcy temu

Mlodzi cpaja na potęgę nie mówiąc o piciu co wypadek to albo młody pijany albo nacpany

Max
5 miesięcy temu

Koniec lat 80- Lat 14 wtedy to się działo Fiat 125p elmer i niebiescy -dwa cale boki zdarte w nocy tylko iskry szły we Fiacie ale chłopaki nie doszli a stary do dzisiaj nie wie co się wtedy stało obudził się w południe na takim kacu że hej

Hendrykowski P.
5 miesięcy temu

Też kiedyś byłem gangusem a teraz jestem pod pantoflem mojej babajagi. 😞

Antoni ekspert
5 miesięcy temu

Bandytów dawać do więzienia

Łukasz
5 miesięcy temu

Oszczeszuf inaczej Dziki Zachód

14
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x