OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Polski Ład – zaskakujące obietnice PiS

Polski Ład jest propozycją nowych rozwiązań, które będą bardziej sprawiedliwe i przynoszące większy impuls rozwoju. Przynoszący wysokopłatne miejsca pracy. – powiedział Mateusz Morawiecki, premier RP.

Polski Ład składa się z pięciu filarów.

I – SŁUŻBA ZDROWIA

 • Nowe źródła finansowania, z nowej składki, liniowej, która wpłynie do NFZ by poprawiać służbę zdrowia.
 • 7 proc. PKB na zdrowie (obecnie 5,3%)

„Chcemy już w 2023 roku osiągnąć 6 proc. PKB. To będzie na pewno przeszło 150 mld, a może nawet 160 mld zł. Chcemy w 2027 roku osiągnąć 7 proc. PKB. To już będzie pewnie, jeżeli wszystko będzie szło zgodnie z planem, około 200 mld zł” – powiedział Jarosław Kaczyński, prezes PiS, podczas prezentacji Polskiego Ładu.

 • Obniżka podatków dla 18 mln Polaków

– Kolejny mechanizm obniżenia podatków to podwyższenie drugiej stawki podatkowej. W tej chwili jest to 85 tys. zł rocznie, a będzie 120 tys. Jest to pierwsza podwyżka od 12 lat. Nie zapominamy również o tych lepiej zarabiających – dodał prezes PiS

Kwota wolna od podatku – 30 tys. zł
II próg podatkowy 120 tys. zł (obecnie 85 tys. zł i nie był podnoszony przez 12 lat)
zerowy podatek przy płacy minimalnej

 • Inwestycje, które wygenerują 500 tysięcy nowych miejsc pracy
 • Emerytury bez podatku do 2500 zł (2/3 emerytów pozostawi 2 tys. zł netto rocznie). Jeśli będą pracować, nie pobierając emerytury, wtedy od pracy nie będzie pobierany podatek.
 • Mieszkania bez wkładu własnego

Rząd zamierza wzmocnić budowę klasy średniej.

Program zakłada inwestycje finansowane z dwóch źródeł:

 • Emisji obligacji rozwojowych i stworzenie przez Bank Gospodarstwa Krajowego specjalnego funduszu;
 • 770 mld zł w ramach polityki spójności i funduszu odbudowy.
 • Oprócz 500+ i 300+ będzie rodzinny kapitał opiekuńczy – 12 tysięcy złotych dla każdej rodziny na 2, 3 i kolejne dzieci do wykorzystania pomiędzy 12, a 36 miesiącem życia.
 • Bez zezwolenia (na złożone zgłoszenie) będzie można budować domy o powierzchni do 75m2 plus do tego taras. Warunki muszą być w planach zagospodarowania przestrzennego. Nie będzie książek budowy, kierowników budowy, bez biurokracji. W tych gminach gdzie zwlekany jest plan zagospodarowania, będzie dofinansowania z rządu. W ciągu miesiąca będzie można rozpocząć budowę, a 2 miesiące gdy nie ma planu zagospodarowania.
 • Mieszkania bez wkładu – 40% wkład własny gwarantuje państwo. Można je kupić, ale nie będzie można wynajmować.
 • do 150 tys. zł umorzenia kredytu na mieszkanie, jeśli rodzina będzie miała 2, 3, 4, 5 dziecko. Wysokość ulgi zależy od liczby dzieci. – Za 10 lat każda rodzina będzie mogła powiedzieć, że ma własne cztery kąty.
 • Na mapie pokazującej inwestycje drogowe pojawiła się m.in. cała S-11 oraz S-25 na trasie Ostrów Wlkp. – Kalisz – Konin.
 • Rząd będzie wspierał rozwój sieci GSM 5G.
 • Polscy rolnicy będą otrzymywać dopłaty na poziomie średniej unijnej. Uwalniamy rolniczy handel detaliczny i będziemy promować spółdzielczość rolną. Wzmocnimy pozycję rolnika.

Pandemia to wielka lekcja pokory dla całego świata i dla mnie jako premiera – powiedział Morawiecki. Żyjemy w świecie w którym rządzą technologie, a super maszyny kontrolują bardzo wiele. Ale ten świat przegrał wielką bitwę z mikroskopijnym wirusem. Ten świat okazał swoją kruchość i nietrwałość. Powrót do normalności nie odbędzie się jak za sprawą czarodziejskiej różdżki. Do tego potrzebny jest plan i zdolność do jego realizacji. Zasadniczym celem Polskiego Ładu jest powrót na szybką ścieżkę odbudowy.
Świat po COVID-19 wygląda jak poprzewracany do góry nogami. W marcu Polska osiągnęła rekordowy wskaźnik eksportu. Mamy najniższe bezrobocie w Unii Europejskiej.

Cały program do pobrania stąd:

http://polskilad.pis.org.pl/files/Polski_Lad.pdf

94 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Www
30 dni temu

Nowy ład = nowy wał

Ostrowianin
1 miesiąc temu

Tylko barany wierzą w cudowną twórczość i bum gospodarczy przestępców bo PiS jest organizacją przestępczą. To nie podlega dyskusji.

Ostrowianin
1 miesiąc temu

Tylko i całkowicie prywatne lecznictwo uwalni od niedoinwestowania. Skończą się podwójne opłaty za leczenie. A co najważniejsze skończy się szara strefa w służbie zdrowia.

Jozef
1 miesiąc temu

Nie wiadomo jaka by byla duza skladka zdrowotna ,wiadomo ze sluzba zdrowia w Polsce to studnia bez dna .W polsce trzeba podzielic skladke zdrowotna na szpitale i leki 70% a pozostale 30% na swoje konto na lekarza rodzinnego i specjalistow .Z swojego konta po wizycie oplace naleznosc.Lekarz rodzinny nic i tak nie pomaga a specjalistow obecnie i tak placimy .Za rok to skladka zdrowotna 9% bedzie i tak juz za mala.Damy 20 % skladki i tak bedzie malo ,apetyt rosnie w miare jedzenia.

drugi sort
1 miesiąc temu

Nowa elita w/g PiS to nieroby z “czeczeni”. Brawo PiS! Najlepiej wyjechać z tego kraju w pisdu…

kefir
1 miesiąc temu

Zastanawiam się czy wśród bandy pisowców jest jakis przyzwoity uczciwy poseł? Czasem śledzę jak głosują to chyba ini wszyscy chętnie okładają Polaków wciąż nowymi podatkami i utrudnieniami. Nienawiść do Polski ich zaślepia czy jaki inny powód? To straszni ludzie są.

Czesław
1 miesiąc temu

A narzekali na dziesięcinę. PiS nowa elita bez rozliczeń, bez kontroli, bez wstydu, gratulacje!!!

Obywatel
1 miesiąc temu

Wszystkich pisiorow wysłać na Księżyc bez kombinezonów ochronnych i powietrza. To jedyna droga do normalności.

Obywatel
1 miesiąc temu

Nowe oszustwo, nowe podniesione podatki bo mało im było 42 nowych w 2020 r. Wszystko co przestępcy robią to nowe kłamstwa i gebelsowska propaganda.

tak wiem wiem
1 miesiąc temu

Nowy Polski Ład – wywodzi się od orginału “Nowy Porządek Świata” (NWO – New World Order)

Morawiecki i jemu podobni ludziki to są pionki, którzy są marionetkami podstawionymi przez odpowiednich ludzi z zewnątrz.

94
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x