OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Wyremontowali chodnik za 175 tys. zł

Trwa budowa chodników oraz wjazdów do posesji przy ulicy Prądzyńskiego. Koszt inwestycji to nieco ponad 175 000 zł.

Chodniki były tu mocno wyeksploatowane, również ze względu na korzystanie z nich pracowników firm mających swoje siedziby na terenie dawnego Zakładu Automatyki Przemysłowej Mera-ZAP, i wymagały modernizacji.

– Do tej pory istniał tu nierówny chodnik z płyt, który był w złym stanie technicznym. Było tu sporo nierówności, niektórych płyt brakowało. Budowa dotyczy odcinka pomiędzy ulicą Krotoszyńską a Skorupki. To blisko 400 metrów nowego chodnika po obu stronach ulicy – informuje Beata Klimek, prezydent Ostrowa.

Wjazdy na posesje są układane z ciemniejszej, grafitowej kostki. Koszt tej inwestycji to 175.330,69 zł.

Do przetargu ogłoszonego przez Miejski Zarząd Dróg wpłynęło sześć ofert. Najkorzystniejsza złożyło Przedsiębiorstwo produkcyjno – handlowo – usługowe Grzegorz Szymczak z Jarocina i to właśnie ta firma została wykonawcą prac.

Inwestycja związana z wykonaniem nowych chodników i wjazdów do posesji na Prądzyńskiego znalazła się w ubiegłorocznym budżecie miasta. Wówczas wykonany został projekt inwestycji, a w tym roku rozpoczęły się prace.

– Latem ubiegłego roku, po konsultacjach z Radą Osiedla, zgłosiłem propozycję wykonania takiej inwestycji. Bardzo zły stan chodnika, wiele nierówności, które przeszkadzały młodym mamom z wózkami, czy starszym mieszkańcom tej części miasta spowodowały, że ta modernizacja stała się dla nas bardzo ważna. Bardzo się cieszę, że jest ona obecnie realizowana i już niebawem mieszkańcy będą mogli z niej w pełni skorzystać – przekonuje radny.

POLECANE NEWSY
15 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
jurek
7 miesięcy temu

A co z odcinkiem ulicy Prądzyńskiego od Skorupki do Kilińskiego do stadionu za parowozownią odcinek około 150 mb. Odcinek ten jest w dużo gorszym stanie.
Ktoś przy projektowaniu remontów o tym zapomniał.

Artur
7 miesięcy temu

400 m po obu stronach to daje 800m chodnika. To daje 215zl za metr bieżący. W tym jak rozumiem jest cena kostki, jakichś ściągnięcia starego, wyrównania i położenia nowego. Czy to tak dużo?

jiojo
7 miesięcy temu

ktoś znajomy w firmie niezłe pieniążki przytulił

Mieszkaniec
7 miesięcy temu

I znowu odcinek od Skorupki do Kilińskiego jest niczyj . Prądzyńskiego podzielono i pytanie dlaczego .

Mirek
7 miesięcy temu

Ktoś z zainteresowanych kostkę przytulił pewnie poszła w rozliczeniu

Anka
7 miesięcy temu

Ciekawe gdzie podziała się kostka z Deptaku i Wiosny Ludów była w dobrym stanie można było ją wykorzystać ponownie na innej ulicy ?

Osw
7 miesięcy temu

Jak ny nie licząc to cena dużo zawyzona

rada
7 miesięcy temu

a radny z osiedla Południowa, Cicha, Lesna jak zwykle i w tym roku zapomina o swych wyborcach. Ul. Lesna w 90% to nie ulica miasta Ostrowa wlkp ., ale poligon wojskowy. Zrobił sie za stary na radnego, czy dba tylko o rodzinne ulice ? Niwelowanie ulic od 50 lat co wiosna spychaczami to czas PRL . Wstyd Panie Radny. Pewnie twoja ostatnia kadencja – czekamy na zebranie osiedlowe.

Mała
7 miesięcy temu

Ulica Zębcowska od mostu. Każdy z okolicy zna ten skrót na Zacisze i Zębców. Przechodząc tym odcinkiem trzeba mieć w torbie kalosze bo błoto jest takie, że szok. Przykre, że ulica w centrum miasta praktycznie jest w takim stanie.

Mirek
7 miesięcy temu

Kto z Jarocina pracuje w urzędzie ostrowskim i wszystko w temacie

15
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x