200 mieszkańców zyskało cywilizowany dostęp do mieszkań

Po odbiorach technicznych są już odcinki dojazdowe do budynków przy ulicy Żwirki. Dzięki jezdni z kostki brukowej blisko 200 mieszkańców może komfortowo dojechać do swoich domów.

Trzy wyremontowane odcinki, każdy po około 50 metrów, łączą się z ulicą Żwirki i kierują w stronę ul. Wigury. To drogi dojazdowe do zlokalizowanych tu budynków nr 11, 25 i 39.

– Wybudowana została tu nowa nawierzchnia jezdni z kostki betonowej, takie same chodniki oraz place do zawracania. Informacja o konieczności wykonania takiej inwestycji trafiła do nas od członków Rady Osiedla Powstańców Wielkopolskich. Dzięki niej blisko 200 osób może teraz komfortowo dojechać do domu – mówi Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

Do tej pory drogi dojazdowe miały wiele nierówności, były w złym stanie technicznym. Od czasu do czasu doraźnie wyrównywano je tłuczniem. Wiele płyt chodnikowych było uszkodzonych.

– Można powiedzieć, że od 30 lat nic nie zostało tu zrobione. Teraz mieszkańcy Żwirki wygodnie dojadą do swoich mieszkań i usytuowanych tu garażów. Jest teraz schludnie i czysto – przekonuje Maciej Hałas, przewodniczący Rady Osiedla.

Podczas prac wyregulowano także wysokość włazów studni kanalizacyjnych oraz pozostałych urządzeń infrastruktury podziemnej.

Wykonawcą inwestycji była firma Eurobud z Odolanowa. Koszt prac to 186 tys. zł.

CZYTAJ  Wypasiony radiowóz trafił do Ostrowa

8 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
***** ***
1 rok temu

Wawrzyn ale Ty głupi jesteś . Poczytaj ile za śmiesznego pisu oddali dróg . To że powstają drogi w naszym regionie i powiecie to zasługa radnych powiatu , radnych gmin . Jeśli nie będzie na tych miejscach normalnych ludzi niechaj głupich jak Ty to będą efekty . A tam gdzie nie ma zaradnych radnych tam nic nie ma . Jeszcze coś osiołku .

OSW
1 rok temu

Ktoś się może orientuję czy i na kiedy planowa jest budowa Północnej Ramy Komunikacyjnej w Ostrowie ???
Nigdzie nie idzie zdobyć informacji na ten temat.

żurek
1 rok temu

W Ostrowie największą głupotą jest wyjazd z ronda bankowego , tylko ograniczony , mógł z dwupasmowego ronda wymyślić jednopasmowy wyjazd na ul. Wrocławską , tym bardziej , że miejsca jest tam do oporu i można narysować poziomo dwa pasy wyjazdowe.

Marcin osw
1 rok temu

Szybko to zrobili

Do Wawrzyn.
1 rok temu

Bo przed PiSem dróg nie było a w ogóle to Polski nie było w/g błazna co stoi na czele rządu.

Zelek
1 rok temu

Widząc efekt remontu dróg w Ostrowie, zastanawiam sie czy robią to amatorzy czy pijani…

Wawrzyn
1 rok temu

Brawo PIS. Dlatego na was głosowałem, bo pomagacie ludziom.

Mieszkanka.
1 rok temu

Bardzo chwalebne że to zrobiono ale do dziś nie mogę się pogodzić z nieudaną rewitalizacją na deptaku, przy filarach i koło kościoła farnego. To woła o pomstę do nieba. Beton, beton, wszechobecny beton. A jaki cel miało zwężenie jezdni do granic możliwości to już chyba nikt nie zgadnie. Tam nie było żadnych kolizji, wypadków za to autobusy koło Fary mają utrudniona jazdę. Komu to było potrzebne? Nigdy nie zrozumiem. Albo ten szeroki chodnik pod filarami?. Tam są sklepy i można było zrobić Ilja miejsc parkingowych dla właścicieli tychże sklepów. Zamiast ułatwiać to się utrudnia i żeby to chociarz było estetyczne? Ale beton??!!! Latem jak temperatura wzrośnie i to wszystko się nagrzeje to będzie jak w piekarniku. Kompletny brak wyobraźni!!!!!!!

8
0
Napisz co o tym sądziszx