Nalot Sanepidu i policji na restaurację. Jedna z klientek przeszła samą siebie

Udostępnij
Tweet

W sobotni wieczór około 50 osób spędzało miło czas z przyjaciółki w jednej z kaliskich restauracji, której progi właściciel ponownie otworzył z początkiem marca 2021 r. W godzinach wieczornych Sanepid w asyście około 30 policjantów wszedł do środka.

Urzędniczki z kaliskiego Sanepidu rozpoczęły kontrolę, która zakończyła się stwierdzeniem, że funkcjonowanie lokalu w obecnej formie zagraża utracie zdrowia i życia. To zdaniem kaliskich policjantów dało im zielone światło do egzekucji decyzji. Dowódca akcji zwrócił się z propozycją „nie do odrzucenia” by sam poinformował klientów swojej restauracji o nakazie opuszczenia wnętrza. W przeciwnym razie do akcji wkroczą policjanci, czego żadna ze stron nie chciała.

Na miejscu obecny był działacz społeczny Antoni Wieczorek z Ruchu Narodowego. Wcześniej doradzał restauratorom, którzy odważyli się otworzyć lokale w Ostrowie Wielkopolskim.

– To kolejna interwencja policji. Tym razem jest z bardzo dużym rozmachem. Do lokalu weszło, bez okazania nakazu, bez okazania żadnych papierów, weszło 35 policjantów tak, że ledwo się zmieścili. Generalnie rzecz biorąc było tak, że policja weszła ogromnym tłumem. Zrobiła ogromne zamieszanie, zaczęła spisywać ludzi bez podania podstawy prawnej. Generalnie rzecz biorąc policja weszła z sanepidem, ale Sanepid szybciutko się ulotnił. Zostawił tylko swoje upoważnienia i przekazał całą sprawę policji. Policja dzisiaj wydaje się że w Kaliszu w tej pierwszej otwartej restauracji kaliskiej robi  poligon doświadczalny, bo próbują zamknąć restaurację z zupełnie innego przepisu niż dotychczas. Gdyby to na co oni się powoływali dzisiaj nie miało wad prawnych, nie miało dziur, gdyby naprawdę było faktycznie skuteczne, to ta metoda zostałaby zastosowana już dużo wcześniej, przy okazji innych przedsiębiorstw. – opowiadał Antoni Wieczorek.

Jak zareagowali klienci?

– Generalnie  pozytywnie mało kto już się przejmuje tym, że policja spisuje za to, że ktoś siedzi w restauracji, że ktoś nie ma maseczki, że ktoś konsumuje. Ci ludzie znają swoje prawa. Są to głównie ludzie młodzi, którzy orientują się w tym co jest w internecie. Orientują się, że sądy oddalają wszystkie wnioski o ukaranie, czy to za brak masek, czy to za właśnie otwieranie restauracji. Ci ludzie są świadomi, że takiego mandatu nie muszą przyjmować. To wcale nie jest dobre, że ludzie tracą szacunek do prawa, ale takie są efekty działań, przepisów pisanych na kolanie podejmowanych przez obecny rząd. – relacjonował Antoni Wieczorek reakcje klientów.

– Po sanepidowskiej kontroli, która wyglądała dosyć groteskowo. Panie po 3 minutowym obejściu wokół lokalu schowały się do auta. Tam napisały sobie protokół. Wydały od razu decyzję, którą podpisał Powiatowy Inspektor Sanitarny, który podobno też siedział w aucie. W decyzji stwierdzono po prostu rzeczy zupełnie niezgodne z faktami. Decyzja była z rygorem natychmiastowej wykonalności. Przedsiębiorca ma zamknąć lokal. Mieliśmy do czynienia wcześniej z takimi decyzjami.  Obecna decyzja jest wydana na podstawie takiego artykułu, który skutkuje czy ewentualnie niewykonanie tej decyzji skutkuje nałożeniem grzywny. Natomiast policja powołując się na tą absurdalna podstawę prawną twierdzi, że ma prawo nad podstawie artykułu, z którego wydaje się grzywnę, wyprowadzać ludzi na siłę z lokalu. Na pewno wszyscy urzędnicy, którzy dzisiaj brali udział w tym bezprawiu, zostaną pociągnięci z własnej kieszeni do odpowiedzialności za takie rażące łamanie prawa. – dodał na koniec Antoni Wieczorek.

Jedna z klientek widoczna na ostatnich zdjęciach czule obejmowała funkcjonariuszy, ponieważ nie podobało jej się, że upojna noc dobiegła końca.

CZYTAJ  Ściął latarnię przy samej galerii. Znamy okoliczności (ZDJĘCIA)POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
Subskrybuj
Powiadom o
85 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Obrońca
3 lat temu

Ty, Robert pigne, nie pleć bzdur. Wszystkie zamknięcia i ograniczenia działalności są nielegalne. Nie podawaj jakichś głupich artykułów i daj ludziom pracować. A sam idź się leczyć. Oczywiście do psychiatry.

robert pigne
3 lat temu

konfederacja to oszuści i manipulanci.
jaki mają argument?
absurdalny przepis? ale nie podają jaki (niepodważalna prawnie ustawa obowiązująca od wielu lat: art 165 KK „kto NARAŻA życie i zdrowie…”) bo wiedzą że o ile inne przepisy były DYSKUSYJNE prawnie a nie bezprawne to ten nie ma żadnej możliwości podważenia. nie musisz być nawet chory aby NARAZIĆ mnie na zachorowanie. wytarcza ze przez nieodpowiedzialne zachowanie stważasz taka MOŻLIWOŚC.

Jan131
3 lat temu

do Ja i nikt inny. Brakuje argumentów, to z wyzwiskami . Czyli jak ktoś świadomie zaraża drugą osobę , to nie odpowiada za to? Jak ktoś bierze udział w nielegalnym procederze to nie odpowiada za to? To , że ktoś zapłacił składkę zdrowotną nie znaczy , że ma szkodzić innym. I jak odpisujesz to odejdź od lustra, bo mam wrażenie , że piszesz do siebie ( patrz twój zwrot do siebie: ty pajacu z ciemnogrodu ) .

Do York i Jan 131
3 lat temu

Dwa debile to jedyne określenie niestety. Pewnie prosto spod prysznica, bo głupota w czystej postaci tych osobników, jak tu mają żyć normalni ludzie jak takie dzbany dają podstawy do swoich morderczych działań tym bandytom i patrzą jak bydło przyklaskuje a oni tępią i się śmieją ze wszystkich dramat

KSR_MK
3 lat temu

Tak to właśnie je8@#a „wykonawcza” respektuje obostrzenia p13Rd0l0ney „ustawodawczej”. Śmiech przez maskę 😀

bogdan
3 lat temu

niestety ale życie w wspólnocie wymaga podporządkowania się jednostce,może nie zawsze to jej odpowiada ale reguły gry są jasne-wybrano taki a nie inny rząd w związku z czym można mieć tylko do siebie pretensje że wybrano idiotów zamiast mądrych odpowiedzialnych ludzi-głupota narodu kłania się wszystkim niezadowolonym z tego kto nami rządzi z tego tytułu nie pójdę i nie powieszę się trzeba żyć wkurwiony i czekać lepszych czasów że może idioci coś z pandemii się nauczą i odpowiedni ludzie zaczną wreszcie rządzić w naszym interesie a nie dla własnego widzi misie

Bolo
3 lat temu

Blondyna wychlana, zobaczyła mundur i się mokro zrobiło….

obywatel X
3 lat temu

czyzby to Caliszfornia ?

Gerger
3 lat temu

York o jakich ty dotacjach mówisz? te 5 tys. które proponuja niech sobie w buty wsadzą. Jakim trzeba być gn.o.em żeby pozamykac ludziom źródło dochodu, zmusić ich by wydali wszystkie oszczędności pod pretekstem śmiesznej pandemii której nie ma. Jest choroba jak każda inna na którą prędzej czy pózniej każdy zachoruje ale jej śmiertelność jest nie większa niz grypy. Kiedyś gdy ktoś miał zapalenie płuc i grypę umarł na zapalenie płuc a nie powikłania pogrypowe dzisiaj każdy kto ma choroby współistniejące nie umiera na nie tylko na covid.Kiedy wy wreszcie zrozumiecie że was dymają. Zabraniają ludziom pracować i zarabiać – z czego mają żyć? Niedługo wprowadzą wam 1500zł pensji i za tyle będziecie zaiwaniać bo pracy nie będzie. Kto wam ja da jak wszystkie małe i średnie firmy padną? Zostaną tylko nietykalne korporacje których właścicielem jest państwo lub „elyta”. Te własnie korpo których pandemia nie rusza, które nie muszą stosować się do żadnych ograniczeń typu Orlen, KGHM, tesco, Lidl Auchan itp. W małym sklepie można egzekwować ilośc ludzi w środku a w wielkogabarytowym ? Nikt nie liczy ludzi w środku. Im wolno , ich państwo chroni. Stacje paliw też pracują pełną parą, odgrodzili tylko kanapy by ludzie czasem nie usiedli i nie ponarzekali razem na rząd i ciemnotę jaka opanowała świat.

Rd
3 lat temu

W jednej miejscowości właściciele restauracji zrobili fajną rzecz. Z nakazu przepisali nazwiska osób z sanepidu które go wystawiły i zatwierdziły. Namierzeli je i w miejscach ichzamieszkania zrobili akcję ,,poznaj swojego sąsiada” gdzie wywiesli plakaty pokazują te osoby z imienia i nazwisko z opisem tego jak wbrew prawu niszczą firmy na polecenie rządu.

85
0
Napisz co o tym sądziszx