Wójt Żelazkowa nominowany do osobowości roku

W plebiscycie organizowanym przez jedną z regionalnych gazet wśród nominowanych do osobowości roku został Wójt gm. Żelazków Sylwiusz Jakubowski. Ten sam, który ma na koncie udzielanie ślubu pod wpływem alkoholu, spowodowanie kolizji i oddalenie się z miejsca zdarzenia, naruszenie nietykalności policjanta podczas Marszu Równości w Kaliszu i szereg innych wątpliwych prawnie przewinień.

W tego typu plebiscytach chodzi o zbieranie głosów od rodziny, znajomych, a także można samemu na siebie wysłać setki czy tysiące SMS wartych 2,46 zł każdy. Zysk trafia do organizatora. Za co został nominowany wójt i czy dotychczasowe przewinienia nie powinny go zdyskwalifikować?

Nominacja za: to, że mimo pandemii gmina Żelazków się rozwija, inwestuje i jako jedna z nielicznych nie ma długów. Wójt doprowadził też do końca swój pomysł rewitalizacji parku w Żelazkowie.

Tymczasem jeden z artystów z Koszalina opublikował co sądzi o takich plebiscytach:

Michał Łangowski – Pomiędzy ciszą a ciszą:

Nominację do „Osobowości Roku 2020” otrzymałem mailem od redaktora naczelnego lokalnej gazety 😀
Wzruszenie rozedrgało mi pudło od gitary, a struny zardzewiały od łez 😀
Pozornie należałoby spłynąć dumą i wytaplać się w bajorku połechtanej próżności.
A jednak poproszę Was o nie uwzględnienie mojej skromnej działalności w tych wyścigach 😀
Żadna ze mnie osobowość, zwłaszcza tak znienawidzonego roku, jak ten słusznie miniony 😀
Tak naprawdę bowiem – są to swoiste zawody, w których wygrywają gracze będący w stanie wysłać na siebie samych, bądź namówić do tego swoją rodzinę i przyjaciół – setki, jeśli nie tysiące drogich, płatnych smsów, zasilających konto koncernu medialnego będącego wydawcą wszystkich tych lokalnych gazet.
Nijak się to ma, do jakiejkolwiek obiektywnej oceny czyjegokolwiek wkładu w kulturę, naukę czy dobroczynność.
To po prostu plebiscyt próżności nominowanych, napędzający kasę koncernowi, na plecach samych zainteresowanych i ich przyjaciół.
Ludziom kultury, nauki czy działalności charytatywnej – potrzeba Waszej życzliwości u podstaw, akceptacji i realnego wsparcia, a nie smsowej walki o wyimaginowane rankingi opłaconego zasięgu wielkości swojej osobowości… 🙂
Ja z serducha dziękuję Wam za realną, cotygodniową, serdeczną obecność 🙂
Osobowościami bowiem – jesteśmy tu wszyscy.
I to miejsce w sieci, które razem stworzyliśmy.
A smska wyślijcie do najbliższych osób, żeby im życzyć miłego dnia i zdrowia.
To po stokroć ważniejsze niż 2.46 zł dla koncernu gazetowego😉
Dzięki ❤
Michał
POLECANE NEWSY
17 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Podatnik
9 miesięcy temu

Pije to za swoje i Wara każdemu do tego. Co do naruszenia nietykalności przestępcy w mundurze. Czy to św krowa ten w mundurze? A poza tym wiadomo, że ta formacja zawsze kłamie.

Jacek
9 miesięcy temu

Ja to bym go na osobowość tysiąclecia mianował.

Bvv
9 miesięcy temu

Złote i srebrne usta w jednym. Brawo.

Misiura80
9 miesięcy temu

Miałem okazję go widzieć leżącego na chodniku w Żelazkówie w białej koszuli i marynarce. Po chwili podjechało auto i 2 panów + kobieta zapakowali go na fotelu pasażera i odjechali. Chyba słabego zdrowia jest jak mdleje

Last edited 9 miesięcy temu by Misiura80
PRAWDA
9 miesięcy temu

Nominowanie do osobowości roku to śmiech.Doprowadził do tego, że niedługo gmina niebyłaby gminą.Ogólnodostępna publiczna informacja Protokół XLIX Sesji Rady Miasta Kalisza z dnia1 marca 2018 roku https://www.bip.kalisz.pl/rejestry/prot-srmk/p49s2018.pdf dobrze, ze temat został zdjęty z porządku obrad a w obronie stanął Mądry Człowiek z gminy Żelazków.

12345
9 miesięcy temu

Do Gipki Józek
Odwal się
A cep to Ty jesteś gnido

po
9 miesięcy temu

Szkoda tylko psa którego tak podle potraktował.Reszta mnie nie obchodzi,w końcu to sprawa jego wyborców.Fakt,lubi się gościu napić i to sporo,a jeżeli to nie przeszkadza mieszkańcom i uważają go za dobrego wójta.

Gibki Józek
9 miesięcy temu

Może ktoś w końcu zbanować tego cepa który nie umie się podpisać a każde zdanie kończy serią wykrzykników? Przecież nie da się czytać wypocin tego lewackiego jelenia, w szkole to nagminnie musieli mu kanapki zabierać

Olo
9 miesięcy temu

Za rzeką zawsze były takie hity!

Halina
9 miesięcy temu

Wiocha. pl
Proponuję ulicę lub rondo z jego nazwiskiem, i pomnik bo jest taki piękny…amerykański…

17
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x