Kierowca autobusu wjechał na czerwonym?

W poniedzialek około godziny 21.30 na skrzyżowaniu ulic Krotoszyńskiej i Poznańskiej zderzyły się autobus MZK oraz osobówka VW sharan. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierowca autobusu wjechał na skrzyżowanie na czerwonym świetle.

Dwóch młodych mężczyzn jechało volkswagenem ulicą krotoszyńską od strony wiaduktu. Na skrzyżowanie z ulicą Poznańską mieli wjechać na „późnym zielonym”. Z ulicy Poznańskiej wyjeżdżał autobus linii 5B. Jego kierowca nie bardzo pamiętał jakie było światło na sygnalizatorze.

Po analizie przyjęto wersję, że kierowca autobusu zasugerował się zieloną strzałką warunkową do skrętu w prawo i wjechał na skrzyżowanie doprowadzając do kolizji z osobówką. W zdarzeniu nikt nie ucierpiał.

POLECANE NEWSY

16 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Vw Sharan
1 rok temu

Mial swiadka ale jak wjechal na czerwonym to jego wina

Spajki
1 rok temu

nio nio gadacie na tych kierowców autobusu a wychodzi ze to osobówki za zwyczaj są chamy jezdzą nie ostrożnie . Ciekawy jestem ile ten pajac ze szarana dał za prawo jazdy na pewno nie mało . takiemu to od razu prawko zabrać

Betti
1 rok temu

Zastanawiałam się kiedy coś wywinie kierowca MZK. Często widziałam jadąc za jak na czerwonym jechał albo z lewego pasa wjeżdżał bez migacza na prawy bo przystanek. Nie wiem czy to ten sam gość, ale jakiś ćpun chyba z samego tekstu że nie pamięta jakie światło było… On w ogóle nie patrzy!!!

SUZUKI
1 rok temu

Kierowca osobowki mial swiadka a kierowca autobusu nie poniewaz pasazer z autobusu boi mieszac sie w jakiekolwiek sprawy jest madry w gebie a ogolnie czesie gaciami na miejscu kierowcy autobusu szedlbym w zaparte i nigdy nie przyznalbym sie do winy

ol
1 rok temu

tak sie konczy jak zatrudnia sie strazakow emerytow itp. juz sie boje wsiadac do mzk. cos za duzo tych zdarzen

Janek
1 rok temu

Co to za tłumaczenie ze kierowca nie pamiętał na jakim świetle wjechał.to nie patrzy jakie jest światło na sygnalizator, przecież to bardzo odpowiedzialna praca on decyduje o zdrowiu i życiu pasażerów. Do sipy a nie ludzi wozic.

OSW
1 rok temu

Autobusy mają kamery no chyba, że tylko dla picu ?!

Bolo
1 rok temu

Co się dziwić. Monotonia jazdy 40 km/h po mieście. Co chwila stawanie ruszanie, stawanie ruszanie…..to i nie uwaga się wkradnie. To już jazda karawanem dostarcza więcej atrakcji!

Lutek
1 rok temu

ANTONIO BURAK SUPER STARS… BRAWO!!!

sens
1 rok temu

przecież autobus ma kamery,i co tu ustalać

16
0
Napisz co o tym sądziszx